Folders |
2015 Entries - NIKE Chandler Rotary InvitationalPublished by
Licensed to Chandler High School HY-TEK's Meet Manager 3/17/2015 09:00 AM 2015 Rotary Friday Open Session - 3/20/2015 Austin Field Meet Program Event 3 Boys 4x800 Meter Relay =============================================================================== School =============================================================================== Section 1 Timed Finals 1 Williams Field 'A' 2 Catalina 'A' 3 Shadow Ridge 'A' 4 Valley Christian 'A' 5 Mesquite 'A' 6 Blue Ridge 'A' 7 Gilbert 'A' 8 Basha 'A' 9 Dobson 'A' 10 The Meadows 'A' 11 Montezuma Cortez 'A' 12 Agua Fria Union 'A' 13 Mingus Union 'A' 14 Queen Creek 'A' 15 Millennium 'A' 16 Westview 'A' 17 Buckeye Union 'A' 18 Skyline 'A' 19 Pinon 'A' 20 Verrado 'A' 21 Red Mountain 'A' Event 4 Girls 4x800 Meter Relay =============================================================================== School =============================================================================== Section 1 Timed Finals 1 Basha 'A' 2 Gilbert 'A' 3 Tempe Preparatory 'A' 4 Catalina 'A' 5 Shadow Ridge 'A' 6 Dobson 'A' 7 Montezuma Cortez 'A' 8 Agua Fria Union 'A' 9 Arizona Lutheran 'A' 10 La Joya Community 'A' 11 Copper Canyon 'A' 12 Marcos De Niza 'A' 13 Cesar Chavez 'A' 14 Westview 'A' 15 Highlands Ranch 'A' 16 Mingus Union 'A' 17 Faith Lutheran 'A' 18 Verrado 'A' 19 Skyline 'A' 20 Shadow Ridge 'B' Event 5 Boys 110 Meter Hurdles =============================================================================== Name Year School =============================================================================== Section 1 Timed Finals 1 Gribauskas, Chance 11 Mingus Union 2 Peterson, Teagan 10 Snowflake 3 Matteson, Zurel 9 Montezuma Co 4 Chischilly, Fernando 10 Vista Grande 5 Emudianughe, Omrao 10 Tempe 6 Foxworthy, Austin 9 Montezuma Co 7 Pollock, Jordan 10 Mingus Union 8 Church, John 10 Veritas Prep Section 2 Timed Finals 1 Walls, Dustin 9 Maricopa 2 Verge, Nicholas 10 Desert Mount 3 Johnson, Darius 10 Agua Fria Un 4 Frost, William 9 Dobson 5 Lopez, Alejandro 11 Marcos De Ni 6 Adams, Jobe 10 Agua Fria Un 7 Carriedo, Alberto 11 Vista Grande 8 Hightower, Micah 10 Montezuma Co Section 3 Timed Finals 1 Meyers, Haden 9 Seton Cathol 2 Gurerrero, Brendan 11 Vista Grande 3 Wilbourne, Cole 10 Faith Luther 4 Edmiston, Woodrow 12 Catalina 5 Rice, Blair 10 Montezuma Co 6 Williams, Tyree 10 La Joya Comm 7 Leonard, Dalton 10 Faith Luther 8 Hageman, Gordon 9 Shadow Ridge Section 4 Timed Finals 1 Deberry, Maurri 10 La Joya Comm 2 Fakalato, Paul 9 Maricopa 3 Tuoti, Riley 9 Mesquite 4 Garrett, Seth 9 Shadow Ridge 5 Woodley, Cullen 11 Juan Diego C 6 Copeland, Jake 12 Boulder Cree 7 Cluff, Nathan 11 Payson 8 Fish, Forest 12 Snowflake Section 5 Timed Finals 1 Botello, Michael 12 Tempe 2 Sanders, Avery 11 Marcos De Ni 3 Hopkins, Edward 9 Mesquite 4 Millman, Hershel 11 Gilbert 5 Johnson, Devin 11 Juan Diego C 6 Herrera-Theut, Joe 12 Scottsdale P 7 Polgar, Jakob 9 Shadow Ridge 8 London, Coy 10 Blue Ridge Section 6 Timed Finals 1 Madrigal, Josh 12 Sahuarita 2 Slone, Arntbause 11 Copper Canyo 3 Morales, Brandon 11 Sahuarita 4 Capeloto, Ryan 11 Marcos De Ni 5 Farnsworth, Benjamin 11 Red Mountain 6 Hurtado, David 9 Copper Canyo 7 Knight, De Andre 11 Agua Fria Un 8 Andersen, Jorgen 10 Mesquite Section 7 Timed Finals 1 Johnson, Ezekiel 10 Thunderridge 2 Richards, Dylan 10 Snowflake 3 Farrell, Cole 12 Desert Mount 4 Pauley, James 11 Arizona Luth 5 Phyfer, Alec 11 Mingus Union 6 Lau, Cameron 11 Valley Chris 7 Hernandez, Nestor 12 Westwood 8 Williams, Ivory 10 Tempe Section 8 Timed Finals 1 Owens, Ike 12 Window Rock 2 May, Arden 11 Saguaro 3 Hodges, Nicholas 12 Seton Cathol 4 Johnson, Trace 12 Boulder Cree 5 De La Rosa, Joshua 11 El Paso Del 6 Rhodes, Riley 12 Valley Chris 7 Crockett, Devyn 11 Cesar Chavez 8 Winston, Charles 12 St Mary's Ca Section 9 Timed Finals 1 Alexander, Jerome 12 Basha 2 Williams, Calvin 10 Saguaro 3 Wells, Tyler 10 Liberty 4 McMurry, William 9 Sunnyslope 5 Beguhl, John Paul 10 Tempe Prepar 6 Jones, Shaundin 11 Chinle 7 Dalton, Tyler 12 Thunderridge 8 Hudacko, Kyler 10 Williams Fie Section 10 Timed Finals 1 Smith, James 9 Westwood 2 Lemieux, Nate 12 Queen Creek 3 Wilson, Alonzo 12 Mountain Poi 4 Valentine, Elijah 11 Cesar Chavez 5 Lyman, Zach 12 Legend 6 Tzonev, Ivan 12 Tolleson Uni 7 Crockett, Elijah 11 Cesar Chavez 8 Cheathum, Marquese 12 Cesar Chavez Section 11 Timed Finals 1 Payne, Cornelius 11 Mountain Poi 2 Moreno, Joshua 11 El Paso Del 3 Taylor, Chase 11 Poston Butte 4 Moreland, Shamar 10 Betty H Fair 5 Miner, Chandler 12 Desert Ridge 6 Denetdeel, Collins 12 Chinle 7 Stokes, Justice 10 Williams Fie 8 Gabor, Steven 12 Gilbert Section 12 Timed Finals 1 Prast, Sean 12 Verrado 2 Williams, Austin 12 Basha 3 Bowles, Rameihk 12 Westview 4 Woltz, Connor 11 Tempe Prepar 5 Sergent, Jacob 12 Sunnyslope 6 Stevens, Caleb 11 Sunnyslope 7 Thammavong, Tommy 12 Verrado 8 Newbern, William 11 Desert Ridge Alternates 1 Winston, Xavier 9 Vista Grande 2 Livingston, Xylaan 12 Sierra Linda 3 Dickson, Tytus 12 Window Rock 4 Sortino, Joey 11 Chandler Pre 5 Williams, Robert 11 Sierra Linda Event 6 Girls 100 Meter Hurdles =============================================================================== Name Year School =============================================================================== Section 1 Timed Finals 1 Moore, Meagan 11 Blue Ridge 2 Teran, Amanda 12 Douglas 3 Wayne, Brett 10 Boulder Cree 4 Chaparro, Alexandra 9 Vista Grande 5 Camper, Alyssa 11 Vista Grande 6 Jackson, Janette 10 Cesar Chavez 7 Mower, Morgan 10 Desert Mount 8 Tsosie, Andrea 9 Window Rock Section 2 Timed Finals 1 Lopez, Mia 12 Mesquite 2 Long, Olivia 10 Payson 3 Edwards, Abby 10 Youngker 4 Young, Brooke 9 Boulder Cree 5 Farmer-Edwards, Alexis 10 Youngker 6 Williamson, Katie 10 Scottsdale P 7 Benzing, Kayla 10 Red Mountain 8 Goodson, Ali 10 Scottsdale P Section 3 Timed Finals 1 Letterman, Mariel 11 Westwood 2 Avalos, Andrea 9 El Paso Mont 3 Stukes, Terayah 9 Millennium 4 King, Tottyiana 12 Cesar Chavez 5 Knebelsberger, Rebecca 10 Tempe Prepar 6 John, Maya 9 Arizona Luth 7 Baez, Kandace 11 Payson 8 Kibbe, Brooke 11 Verrado Section 4 Timed Finals 1 Scheffner, Kameron 10 Queen Creek 2 Elizalde, Ennoby 9 Sahuarita 3 Ingram, Abby 11 Queen Creek 4 Kays, Madison 10 Agua Fria Un 5 Unkefer, Sarah 12 Arizona Luth 6 De Lara, Annelise 9 El Paso Del 7 John, Jennifer 11 Maricopa 8 Land, Karlie 12 Williams Fie Section 5 Timed Finals 1 Stiger, Brianna 9 Desert Ridge 2 Frohna, Amalia 11 Chaparral (A 3 Dykstra, Kylie 12 Verrado 4 Ewoniuk, Anna 10 Juan Diego C 5 Leonard, Casey 11 Faith Luther 6 Armstrong, Dylan 9 Millennium 7 Neagle, Bryanna 10 Faith Luther 8 Hansen, Amber 11 Sandra Day O Section 6 Timed Finals 1 Branham, Marlena 10 Desert Ridge 2 Hargrave, Autumn 12 Valley Chris 3 Bernal, Valerie 12 Sierra Linda 4 Conrad, Emily 12 Gilbert 5 Gomez, Yessenia 11 Agua Fria Un 6 Barlow, Devin 11 Red Mountain 7 Kelley, Kaitlyn 11 Mesquite 8 Mitton, Hayden 9 Shadow Ridge Section 7 Timed Finals 1 Brandon, Monzhane 10 Sierra Linda 2 Tavani, Jennifer 11 Seton Cathol 3 Venegas, Araceli 12 Agua Fria Un 4 Updike, Megan 11 Liberty 5 Washington, Amber 11 Desert Mount 6 Butler, Shaunnell 12 Montezuma Co 7 Tomah, Molly 10 Mesquite 8 Kirks, Weslie 11 Montezuma Co Section 8 Timed Finals 1 Rawlins, Macie 12 Snowflake 2 Hardman, Bailey 11 Thunderridge 3 DeVore, Hannah 9 Mingus Union 4 Larson, Annae 11 Blue Ridge 5 Quihuis, Gianna 11 Gilbert 6 Robinson, Kylah 10 El Paso Del 7 Nall, Devyn 11 Basha 8 Morgan, Alexxis 12 El Paso Amer Section 9 Timed Finals 1 Curran, Becca 10 Juan Diego C 2 Morin, Arianne 10 Saguaro 3 Epperson, Brianna 10 Mingus Union 4 Bryant, Catherine 12 Tempe Prepar 5 Deem, Sadie 12 Basha 6 Cowley, Susannah 10 Desert Vista 7 Murillo, Joslyn 11 Tempe 8 Lupampa, Mikayla 11 Poston Butte Alternates 1 Richardson, Ahrya 11 Tempe 2 Calvin, Adeija 11 Cesar Chavez 3 Tackett, Desire 10 La Joya Comm 4 Lawcock, Samantha 9 Veritas Prep 5 Murphy, Taylor 9 Window Rock 6 Murphy, Danyael 9 La Joya Comm 7 Ryan, Maddie 11 Chandler Pre Event 7 Boys 100 Meter Dash =============================================================================== Name Year School =============================================================================== Section 1 Timed Finals 1 Dickson, Tytus 12 Window Rock 2 Amrine, Marcus 10 Montezuma Co 3 Lincoln, Daryl 10 Ganado 4 Tsinajinnie, Marlin 11 Chinle 5 Amrine, Brad 9 Montezuma Co 6 Prince, Brock 9 The Meadows 7 Weaver, Pearson 11 Betty H Fair 8 Collins, Levi 12 Mingus Union Section 2 Timed Finals 1 Johnson, Devin 11 Juan Diego C 2 Lewinson, Dior 11 Sahuarita 3 Mueller, Trey 12 Saguaro 4 Morales, Jason 11 El Paso Mont 5 Ruiz, Juan 10 Mingus Union 6 Williams, Dimontae 11 Vista Grande 7 Shorty, Noah 11 Chinle 8 Lewis, Brandon 11 Agua Fria Un Section 3 Timed Finals 1 Williams, Robert 11 Sierra Linda 2 Houze, Daniel 11 Arizona Luth 3 Cofield, Chris 11 Agua Fria Un 4 James, Charlie 12 Chaparral (A 5 King, Josh 12 Sahuarita 6 Hamblin, Dante 10 Chaparral (A 7 Bradley, Kamryn 11 Buckeye Unio 8 Crane, Ted 11 Veritas Prep Section 4 Timed Finals 1 McMurry, William 9 Sunnyslope 2 Estrada, Bennett 11 Desert Mount 3 Guerrero, Robert 12 Vista Grande 4 Lindemann, Kolton 10 El Paso Amer 5 Carson, Tremell 11 Arizona Luth 6 Hardy, Logan 12 Sahuarita 7 Brittain, Isaiah 11 Tempe Prepar 8 Arnett, TJ 10 Queen Creek Section 5 Timed Finals 1 Simon, Trayvon 10 Westwood 2 Hartmann, Tucker 11 Boulder Cree 3 Casado, Jordy 11 Buckeye Unio 4 Mahtapene, Aaron 12 Douglas 5 Stroh, Kyle 11 Williams Fie 6 Williams, Allen 11 Sahuarita 7 Sorensen, Jake 12 Scottsdale P 8 Saiz, Diego 11 Chandler Pre Section 6 Timed Finals 1 McClay, Juba Dobson 2 Burch, Tony 12 Veritas Prep 3 Madrid, Jaydon 10 Legend 4 Sweeney, Bowen 12 Payson 5 Yanez, Rico 11 Gilbert 6 Benally, Timothy 10 Ganado 7 Harriell, Jadin 10 Dobson 8 Brittain, Zachariah 12 Tempe Prepar Section 7 Timed Finals 1 Chibasa, Jonathan 12 Catalina 2 Hines, Sam 12 Thunderridge 3 Rogers, Austin 12 Millennium 4 Wilbon, Shurrod 11 Westwood 5 Gonzales, Carter 11 Legend 6 Peterson, Chris 10 Millennium 7 Edge, Xavier 12 El Paso Mont 8 Williams-Dorsey, Davonte 12 Tempe Section 8 Timed Finals 1 Pickett, Michael 10 Saguaro 2 Allen, Tavion 10 Agua Fria Un 3 Okuagu, Elonna 10 Vista Grande 4 Gomez, Andrew 11 Buckeye Unio 5 Lindsay, Carter 11 Marcos De Ni 6 Brown, Simone 12 Queen Creek 7 Mason, Sam 10 The Meadows 8 Archie, Danielle 12 La Joya Comm Section 9 Timed Finals 1 Sharp, Malique 12 Marcos De Ni 2 Thomas, Edward 12 Poston Butte 3 Livingston, Xylaan 12 Sierra Linda 4 Enis, Solomon 9 Sandra Day O 5 McCray, Josh 11 Blue Ridge 6 Leyva, Alan 12 Douglas 7 McAnally, Cotter 10 Desert Mount 8 Coker, Terrence 11 North Canyon Section 10 Timed Finals 1 Lash, Farren 11 Gilbert 2 Davis, Chaz 11 Payson 3 Tracey, Isaiah 12 Shadow Ridge 4 Owens, Aaron 11 Maricopa 5 Myers, Pavone 11 Cesar Chavez 6 Gbora, Benjamin 12 Catalina 7 Hughes, DeAndre 10 Tempe 8 Perkins, Darrin 10 Valley Vista Section 11 Timed Finals 1 Gardner, Quinn 12 Williams Fie 2 Fiore, Donovan 11 Chandler Pre 3 Cruz, Lathan 11 Shadow Ridge 4 Cuevas, Fernando 11 Westview 5 Elliott, Jalon 10 Mesquite 6 Griffin, Kendall 12 Basha 7 Hamilcar, Rashed 11 Cesar Chavez 8 Miles, Nate 9 Blue Ridge Section 12 Timed Finals 1 Naisant, Marcus 10 Marcos De Ni 2 Phan, Scott 12 Corona del S 3 Taylor, Daniel 12 Tempe 4 McGee, Kyterion 9 South Mounta 5 Lebron, Ruben 10 Tolleson Uni 6 Donaldson, Elisha 12 Maricopa 7 Shepard, Matthew 10 Cesar Chavez 8 De La Fe, Tanner 11 Basha Section 13 Timed Finals 1 Smith, Zaquree 12 Poston Butte 2 Logan, Donjae 9 Desert Ridge 3 Meyers, Haden 9 Seton Cathol 4 Bryant, Jalen 10 Corona del S 5 Yanez, Dominque 10 Cesar Chavez 6 Dobbins, Jordan 12 Red Mountain 7 Roehl, Nathan 12 Verrado 8 Ballard, Brenton 12 Snowflake Section 14 Timed Finals 1 Clark, DiAndre 12 Shadow Ridge 2 McGruder, Thomas 12 Sierra Linda 3 Taylor, Kolby 10 Chandler 4 Edens, Marc 11 Brophy Colle 5 Harry, N'Keal 11 Chandler 6 Okuagu, Tobechi 11 Vista Grande 7 Garcia, Brandon 11 Seton Cathol 8 Cassidy, Antonio 12 Santa Fe Section 15 Timed Finals 1 Pittenger, Noah 10 Brophy Colle 2 Willis, Tanner 10 Snowflake 3 Carrazco, Nathan 12 El Paso Amer 4 Dietz, Ross 12 Verrado 5 Thompson, Jeremy 12 Betty H Fair 6 Wilson, Kory 12 Liberty 7 Kennedy, George 10 St Pius X 8 Williams, Dereck 10 Chandler Alternates 1 Maldonado, Marcus 12 Marcos De Ni 2 Haggard, Jared 9 Dobson 3 Jones, Ahmad 9 Tempe Prepar 4 Presseller, Nicholi 9 Scottsdale P 5 Ontiveros, Jordan 12 Mingus Union Event 8 Girls 100 Meter Dash =============================================================================== Name Year School =============================================================================== Section 1 Timed Finals 1 Meyer, Megan 12 Chandler Pre 2 Spitzke, Nicole 9 Mingus Union 3 Alford, Abbie 11 Tempe Prepar 4 Prouty, Katelyn 9 Mingus Union 5 O'Donnell, Jillian 11 Gilbert Chri 6 Michaels, Bailey 10 Arizona Luth 7 Giroux, Natalie 10 Desert Mount 8 Anderson, Diamonique 10 La Joya Comm Section 2 Timed Finals 1 Kelly, Shannen 10 Gilbert Chri 2 Goodwill, Jade 10 Window Rock 3 North, Taryn 11 Payson 4 Baptist, Fahja 10 McClintock 5 Lopez, Mariela 10 Douglas 6 Bullock, Anna 9 Montezuma Co 7 Sanchez, Elyssia 11 Copper Canyo 8 Thigpen, Kierstin 9 Tempe Prepar Section 3 Timed Finals 1 Brandon, Monzhane 10 Sierra Linda 2 Bustamante, Bianca 12 Catalina 3 Miranda, Angelica 11 Tempe 4 Krusoe, Samantha 9 Highlands Ra 5 Lurry, Kendyll 9 Williams Fie 6 Bernal, Valerie 12 Sierra Linda 7 London, Marlee 9 Blue Ridge 8 Cooper, Miah 10 McClintock Section 4 Timed Finals 1 Williams, Anaya 11 Agua Fria Un 2 Blakey, Kiana 11 Marcos De Ni 3 Harris, Isabelle 11 Veritas Prep 4 Hardwick, Macayla 10 Mesquite 5 Sigmund, Aiden 9 Veritas Prep 6 Cook, Mariah 10 Ganado 7 Read, Jessica 9 Gilbert 8 Hillyard, Annika 10 Arizona Luth Section 5 Timed Finals 1 Ewoniuk, Anna 10 Juan Diego C 2 Leonard, Baily 11 Juan Diego C 3 Castro, Cecilia 9 Tempe 4 Miller, Britney 12 Westwood 5 Shen, Samantha 9 Saguaro 6 Pennington, Sheala 11 Cesar Chavez 7 Parra, Zenaida 12 Douglas 8 Maldonado, Denim 9 Mesquite Section 6 Timed Finals 1 Ware, Antionette 12 Marcos De Ni 2 Page-Stevens, Cairra 9 Agua Fria Un 3 Jimenez, Daija 11 Catalina 4 Stukes, Terayah 9 Millennium 5 Daughtry, Payton 12 Poston Butte 6 Campbell, Amy 11 Montezuma Co 7 Bowman, Delaynee 10 Payson 8 Moser, Rebecca 10 Red Mountain Section 7 Timed Finals 1 Shaw, Jakayla 9 Maricopa 2 Hensley, Hannah 12 Thunderridge 3 St. Gelais, Maely 10 Queen Creek 4 Larsen, Jessica 10 Basha 5 Walker, Naila 10 Mesquite 6 Rao, Sonja 9 Scottsdale P 7 Branham, Marlena 10 Desert Ridge 8 Person, Dhasia 10 Desert Ridge Section 8 Timed Finals 1 Washington, Najee 12 Vista Grande 2 Matsumoto, Rachel 12 Tempe Prepar 3 Fiddler, Breasia 9 Williams Fie 4 Collins, Shonteria 11 Vista Grande 5 Huey, Alyssa 9 Legend 6 Valdez, Talisa 10 Westview 7 Patterson, Daphne 9 El Paso Del 8 Palacio, Angelica 11 Youngker Section 9 Timed Finals 1 Gomez, Alyssa 11 Queen Creek 2 Gaines, Erin 12 Heritage 3 Saunders, Kaelena 9 Agua Fria Un 4 Taboy, Chelsey 9 Boulder Cree 5 Scott, Skylee 11 Snowflake 6 Rawlins, Macie 12 Snowflake 7 Utz, Emily 9 Saguaro 8 McCloud, Chahleah 12 Buckeye Unio Section 10 Timed Finals 1 Culley, Alliyah 9 Verrado 2 Uke, Christine 11 El Paso Mont 3 Aguilar, Anya 10 Sandra Day O 4 Franzone, Emma 9 Sahuarita 5 Hanks, Auli 10 Mingus Union 6 James, Dominique 11 Chinle 7 Youvella-Platt, Jazmaine 10 Ganado 8 Chewning, Bailey 10 Millennium Section 11 Timed Finals 1 Weathers, Ryann 11 Tempe 2 Bruckner, Sophia 11 McClintock 3 Adam, Shannon 11 Thunderridge 4 Ghosh, Shewli 10 Thunderridge 5 Barron, Geraldy 9 El Paso Mont 6 Marsh, Alexia 10 Tolleson Uni 7 Orozco, Gabby 11 Chaparral (A 8 Nelson, Morgan 12 Scottsdale P Section 12 Timed Finals 1 Perry, Zsanae 11 Poston Butte 2 Curran, Becca 10 Juan Diego C 3 Smith, Jalissa 12 Westwood 4 Olson, Sydney 11 Snowflake 5 Pettet, Katherine 10 Highlands Ra 6 Clark, Ariah 9 Dobson 7 Holly, Mattison 11 Corona del S 8 Rogers, Savannah 12 Maricopa Section 13 Timed Finals 1 Dowland, Elizabeth 10 Shadow Ridge 2 Williams, Emma 12 Boulder Cree 3 Johnson, Kadi 12 Snowflake 4 Dement, Clare 9 Desert Vista 5 Manzanares, Hannah 12 Sandra Day O 6 Leiker, Katie 12 Thunderridge 7 Cramer, Melissa 12 Verrado 8 Eke, Josephine 9 Willow Canyo Section 14 Timed Finals 1 Satterwhite, Yaharim 12 Tolleson Uni 2 Chan, Olivia 10 Xavier Colle 3 Willingham, Jada 12 Valley Vista 4 Molina, Krista 11 Red Mountain 5 Orr, Christine 12 Basha 6 Alvarez, Veronica 10 El Paso Del 7 Morgan, Alexxis 12 El Paso Amer 8 Dejong, Tessa 12 The Meadows Section 15 Timed Finals 1 Carter, Cydeni 11 Xavier Colle 2 Young, Ocean 12 Youngker 3 Jackson-Hughes, Sydney 9 Shadow Ridge 4 Flodin, Hannah 10 Blue Ridge 5 Tobias, Lauren 9 Shadow Ridge 6 Waite, Alyisa 11 Gilbert 7 Smith, Morgan 12 Heritage 8 Bradley, Briana 12 Vista Grande Alternates 1 Williams, Jaycee 11 Chinle 2 Henson, Kaitlyn 9 Window Rock 3 Ellison, Tajiah 10 Dobson 4 Bukartek, Alycia 10 Chandler Pre 5 Anthony, Imani 10 La Joya Comm Event 9 Boys 1600 Meter Run =============================================================================== Name Year School =============================================================================== Section 1 Timed Finals 1 Bodjanac, Peter 10 Arizona Luth 2 Ziegelmann, Tyler 10 Shadow Ridge 3 Young, Caleb 10 Gilbert Chri 4 Nuno, John 9 Poston Butte 5 Saenz, Angel 10 Copper Canyo 6 Pedraza, Seth 10 Shadow Ridge 7 Bastian, Luke 10 Seton Cathol 8 Wala, Ryland 12 Payson 9 Hoppe, Ben 12 Saguaro 10 Gamez, Erik 9 Desert Ridge 11 Peterson, Jared 12 Agua Fria Un 12 Carrillo, Juan 10 Maricopa 13 Albano, Michael 9 Marcos De Ni 14 Thompson, Darin 10 Blue Ridge 15 Fuentes, Fransico 10 Sahuarita 16 Fink, Justin 9 Chandler Pre 17 Jones, Paul 11 Valley Vista 18 Marquez, Christian 11 Marcos De Ni 19 Moss, Rex 11 Valley Vista 20 Boren, Sonny 9 Montezuma Co 21 Gianiorio, Colton 10 Gilbert Chri 22 Gailey, Timothy 11 Mesquite 23 Martinez, Dominic 11 Marcos De Ni 24 Bromley, Sean 9 Chandler Pre 25 Chen, Ryan 10 The Meadows 26 Daer, Alex 10 Saguaro 27 Benninger, Chris 9 Valley Chris 28 Thompson, Dallin 9 Sahuarita 29 Frei, Thad 12 Snowflake 30 Villalva, Fernando 11 Dobson 31 DeDonato, Dario 9 Tempe Prepar 32 Austin, Tanner 9 Snowflake 33 Talley, Kyle 9 Montezuma Co 34 Birnbaum, Ethan 9 Tempe Prepar 35 Nez, Dimitry 11 Snowflake 36 Chee, Jalen 9 Ganado 37 Begay, Tyrick 11 Pinon Section 2 Timed Finals 1 Hallam, Sam 9 Scottsdale P 2 Fell, Justin 12 La Joya Comm 3 Martinez, Mateo 10 Santa Fe 4 Ullery, Traygon 12 Mingus Union 5 Rome, Conner 12 Highlands Ra 6 Arwine, Brandon 11 Basha 7 Burgess, George 11 Basha 8 McKendrick, Reilly 11 Gilbert 9 Anctil, Richard 10 Scottsdale P 10 Morales, Chris 11 Tempe 11 Steele, Tony 12 Arizona Luth 12 Contreras Luna, Horacio 9 Westwood 13 Cerny, Dillan 11 Valley Vista 14 Mann, Christian 9 Payson 15 Hood, Jimmy 10 The Meadows 16 Lander, Daniel 11 Chandler 17 White, kentrell 12 Tolleson Uni 18 Holt, Jarrod 9 Heritage 19 Depler, Jay 10 Chandler 20 Duarte, Zachary 10 Valley Vista 21 Watchman, Keyshawn 10 Window Rock 22 Gutierrez, Andy 10 Tolleson Uni 23 Mendes, Skye 12 Poston Butte 24 Gallegos, Stevan 11 Verrado 25 Glosson, Trevor 11 Sandra Day O 26 Cook, Joseph 12 Mingus Union 27 Bushman, Bennet 9 Williams Fie 28 Ibarra, Jonathan 10 Tempe 29 Winston, James 10 St Mary's Ca 30 Garcia Cervant, Juan 10 Agua Fria Un 31 Loera, Jorge 11 Tolleson Uni 32 LeSueur, Dylan 11 Queen Creek Section 3 Timed Finals 1 Rascon Linares, Jose 12 Westview 2 Rojas, Michael 12 McClintock 3 Morales, Guillermo 11 McClintock 4 Tansill, Patrick 11 Gilbert 5 Moreno, Alexander 11 La Joya Comm 6 Whittington, Blake 10 Desert Mount 7 Potter, Alan 12 Maricopa 8 Sylvester, Spencer 10 Shadow Ridge 9 Melendez, Ricky 11 Douglas 10 Pimentel, Omar 11 Sahuarita 11 Lewis, Jacob 9 Boulder Cree 12 Feifer, Cameron 12 Boulder Cree 13 Vidaure, Marciano 11 Williams Fie 14 McCumber, Andrew 9 Buckeye Unio 15 Beltran, Andres 9 Verrado 16 Esparza Moran, Edgar 12 Westwood 17 Begay, Tyrin 10 Pinon 18 Zavala, Ben 12 Buckeye Unio 19 Soto, Luis 12 Dobson 20 Miller, Paul 11 Veritas Prep 21 Hernandez, Christian 11 Westview 22 Frank, Collin 11 Chinle 23 Melendez, Gustavo 12 Douglas 24 Gaiser, Ethan 10 Chandler 25 Smith, Nic 11 Valley Chris 26 Casteron-Rios, Guillermo 10 Buckeye Unio 27 Burdick, Quinn 9 Seton Cathol Section 4 Timed Finals 1 Bramblett, Jordan 12 Mingus Union 2 Nevarez, Randolph 12 Catalina 3 Ali, Anas 12 Catalina 4 Chaires, Raymond 9 El Paso Mont 5 Lundberg, Greg 11 North Canyon 6 Sumners, Slade 10 Corona del S 7 Stellmach, Tristan 10 Queen Creek 8 Lawson, Jacob 12 Vista Grande 9 Jaramillo, Micah 11 Liberty 10 Martel, Doug 12 Blue Ridge 11 Young, Ryan 10 Sierra Linda 12 Wood, Zach 12 Legend 13 Sandoval, Joseph 11 Mingus Union 14 Gonzalez, Javier 12 North Canyon 15 Smithson, Kyle 12 Red Mountain 16 Kovatch, Liam 10 Corona del S 17 Witthus, Alexander 9 Desert Ridge 18 Chambal, Blake 9 Campo Verde 19 Lara, Brian 11 El Paso Mont 20 Vigil, Christopher 12 Santa Fe 21 Gallagher, Kyle 10 Red Mountain 22 Hartman, Noah 11 Millennium 23 Johnson, Scott 10 Legend 24 Gomez, Manny 11 El Paso Del 25 Quintana, Leighton 11 Window Rock 26 Soulard, Roderick 12 El Paso Amer 27 Reinert, Nathan 10 Mountain Poi Alternates 1 Marquez, Nickolas 9 Buckeye Unio 2 Acuna, Omar 9 Agua Fria Un 3 Lam, Jose 10 St Mary's Ca 4 Conner, Joseph 12 Veritas Prep 5 Pagnozzi, Patrick 9 Tempe Prepar 6 Gomez, Christian 10 Cesar Chavez 7 Yescas, Eddy 9 Cesar Chavez 8 Keime, Andrew 9 Copper Canyo 9 Lucero, Omar 9 Mesquite Event 11 Girls 1600 Meter Run =============================================================================== Name Year School =============================================================================== Section 1 Timed Finals 1 Shirley, Kaysinee 10 Dobson 2 Hernandez, Quinn 9 Blue Ridge 3 Mendoza, Maria 9 Cesar Chavez 4 Westsik, Gabrielle 11 Valley Vista 5 Hosman, Wryan 11 Gilbert 6 Estrada, Claudia 9 Douglas 7 Richardson, Jamie 11 Valley Vista 8 Curdy, Chloe 12 Buckeye Unio 9 Rusnock, Deanna 9 Seton Cathol 10 Fowler, Amber 9 Cesar Chavez 11 Boustila, Mimi 11 Saguaro 12 Brubaker, Britney 11 Snowflake 13 Wonner, Kammi 12 Westview 14 Calcano, Reyba 12 Catalina 15 Campoy, Claritza 9 Douglas 16 Chaidez, Helenna 9 Westview 17 Franco, Irene 9 Tolleson Uni 18 LaPaz, Selena 12 Montezuma Co 19 Greene, Ariel 12 Marcos De Ni 20 Antony, Jasmine 11 Tempe Prepar 21 Hermanson, Kyra 11 Marcos De Ni 22 Gaylor, Geneveive 10 Tempe Prepar 23 Baxter, Lizzy 11 Arizona Luth 24 Dempsey, Emily 10 Chandler Pre 25 Craner, Kambry 9 Snowflake 26 Barrera, Sonya 12 Agua Fria Un 27 Duelas, Dominique 12 Copper Canyo 28 Eagleman, Nikesha 11 Ganado Section 2 Timed Finals 1 de Lannoy, Yvonne 12 Chandler Pre 2 Jaime, Dhalilah 9 Shadow Ridge 3 Corr, Molly 10 Desert Ridge 4 Ambrosio, Maddie 9 Queen Creek 5 Wright, Jada 11 Maricopa 6 Luna, Michaela 11 Valley Vista 7 Arellano, Noemi 10 El Paso Mont 8 Castillejo, Cynthia 11 Williams Fie 9 McCully, Alejandra 11 Montezuma Co 10 Toboada, Johanna 12 Westwood 11 Morris, Cora 9 Valley Vista 12 Skouson, Makensey 12 Westwood 13 Porter, Megan 11 Payson 14 Staruch, Jade 9 Copper Canyo 15 Moreno, Mariah 9 La Joya Comm 16 Schouten, Anna 11 Payson 17 Deitz, Rachel 9 Tempe Prepar 18 Gilstrap, Vanessa 12 Youngker 19 Warskow, Heather 11 Arizona Luth 20 Rector, Brooke 9 Desert Ridge 21 Moore, Thantasia 11 Mesquite 22 Smith, Emily 10 Legend 23 Johnson, Madison 12 Chinle 24 Flores, Fereshtah 11 Agua Fria Un 25 Larson, Melissa 9 Blue Ridge 26 Rayan, Victoria 10 Sahuarita 27 Harris, Serena 9 Tolleson Uni Section 3 Timed Finals 1 Baker, Tianna 11 McClintock 2 Johnson, Alison 12 Chinle 3 Lopez, Elizabeth 9 Seton Cathol 4 Talkalai, Haley 9 Window Rock 5 Scott, Nova 9 Millennium 6 Peters, Erin 9 Dobson 7 Stone, Carrie 11 Valley Chris 8 Rodriguez, Alyssa 12 La Joya Comm 9 Avila, Daisy 10 El Paso Del 10 Sweeney, Sierra 10 Santa Fe 11 Davis, Thalia 10 Mesquite 12 Kays, Rachel 11 Agua Fria Un 13 Peay, Denise 12 Youngker 14 Johnston, Simone 10 Corona del S 15 LaBay, Rebecca 12 Shadow Ridge 16 Booth, Rylee 11 Mesquite 17 Francis, Demi 9 Highlands Ra 18 Barnum, Hailey 10 Valley Chris 19 Whitfield, Catherine 12 St Mary's Ca 20 Aleman, Luisa 10 St Mary's Ca 21 MacEachern, Anna 9 Boulder Cree 22 Debeurre, Marielle 12 Scottsdale P 23 Worker, Rhiannon 10 Tempe 24 De Santos, Bianca 10 El Paso Mont 25 Newell, Julia 9 Boulder Cree 26 Macial, Amanda 10 Maricopa Section 4 Timed Finals 1 Goettl, Megan 11 Mingus Union 2 Pansza, Courtney 12 Verrado 3 Neu, Savannah 11 Verrado 4 Coleman, Sierra 10 Williams Fie 5 Loyd, Katie 12 Catalina 6 Gutierrez, Mia 9 Liberty 7 Kautz, Alaina 9 Campo Verde 8 Gutierrez, Leeza 12 El Paso Del 9 Donnelly, Nicole 11 Liberty 10 Beck, Natalie 11 Willow Canyo 11 Wright, Riley 9 Corona del S 12 Conroy, Kassidy 11 Mountain Poi 13 Cobbin, Rose 9 Raymond S Ke 14 Quintana, Victoria 12 Santa Fe 15 Marvin, Bridget 10 Veritas Prep 16 Huggins, Mackenzie 9 North Canyon 17 Huggins, Maddie 12 North Canyon 18 Linares, Ruth 11 Tempe 19 McIntosh, Janaya 9 Ganado 20 Marquez, Conley 12 Desert Mount 21 Larson, Kendall 9 Faith Luther 22 Black, LeRaya 10 Tuba City 23 Hancock, Annie 10 Tolleson Uni 24 Bookspan, Emeline 11 Veritas Prep 25 Chapman, Rachel 12 Gilbert 26 Lafferty, Jordan 9 Shadow Ridge Event 13 Boys 4x100 Meter Relay =============================================================================== School =============================================================================== Section 1 Timed Finals 1 Red Mountain 'A' 2 Westview 'A' 3 Veritas Preparatory Academy 'A' 4 Ganado 'A' 5 Montezuma Cortez 'A' 6 Tempe Preparatory 'A' 7 Chinle 'A' 8 Seton Catholic 'A' Section 2 Timed Finals 1 Agua Fria Union 'A' 2 Valley Christian 'A' 3 Catalina 'A' 4 Mingus Union 'A' 5 Saguaro 'A' 6 Window Rock 'A' 7 Sahuarita 'A' 8 Maricopa 'A' Section 3 Timed Finals 1 Gilbert 'A' 2 Shadow Ridge 'A' 3 Tempe 'A' 4 Marcos De Niza 'A' 5 Basha 'A' 6 Verrado 'A' 7 Blue Ridge 'A' 8 Williams Field 'A' Alternates 1 Valley Vista 'A' Event 14 Girls 4x100 Meter Relay =============================================================================== School =============================================================================== Section 1 Timed Finals 1 Red Mountain 'A' 2 Agua Fria Union 'A' 3 Catalina 'A' 4 Montezuma Cortez 'A' 5 Sahuarita 'A' 6 Douglas 'A' 7 Westview 'A' 8 Valley Vista 'A' Section 2 Timed Finals 1 Shadow Ridge 'A' 2 Tempe Preparatory 'A' 3 Valley Christian 'A' 4 Chaparral (Az) 'A' 5 Buckeye Union 'A' 6 Saguaro 'A' 7 Window Rock 'A' 8 Ganado 'A' Section 3 Timed Finals 1 Mesquite 'A' 2 Mingus Union 'A' 3 Verrado 'A' 4 Basha 'A' 5 Blue Ridge 'A' 6 Williams Field 'A' 7 Gilbert 'A' 8 McClintock 'A' Alternates 1 Payson 'A' 2 Chinle 'A' 3 Arizona Lutheran 'A' Event 15 Boys 400 Meter Dash =============================================================================== Name Year School =============================================================================== Section 1 Timed Finals 1 Marinelerena, Miguel 11 Agua Fria Un 2 Ruiz, Juan 10 Mingus Union 3 Brodnik, Luke 9 Chandler Pre 4 Flores, Herman 9 Tempe Prepar 5 Begay, Tyrick 11 Pinon 6 Esparza, Zachary 10 Vista Grande 7 Thomas, Joshua 10 Agua Fria Un 8 Yazzie, Tyrell 11 Window Rock Section 2 Timed Finals 1 Blystone, Shane 12 Westview 2 Schude, Brandon 9 Gilbert Chri 3 Quintero, Clemente 9 Catalina 4 Fletcher, Kai 10 Chaparral (A 5 Stephan, Jacob 9 Red Mountain 6 Guerrero, Matthew 11 Buckeye Unio 7 Ethington, Brenden 11 Vista Grande 8 Rich, Max 9 Tempe Prepar Section 3 Timed Finals 1 Matsumoto, Jacob 10 Tempe Prepar 2 Min, Joel 11 Legend 3 Craun, Luke 11 Snowflake 4 De la Garza, Eric 10 Marcos De Ni 5 Perona, Bryce 10 Maricopa 6 Willer, Hunter 10 Sahuarita 7 Wilson, Jordan 10 Chandler 8 Galindo, Nathaniel 10 Tolleson Uni Section 4 Timed Finals 1 Roebuck, Javian 12 La Joya Comm 2 Gilboy, Mikey 12 Mingus Union 3 MD, Darian 12 Millennium 4 Otto, Jonathon 11 Red Mountain 5 Vigilant, Gabriel 10 Valley Vista 6 Williams, Ceazon 10 Poston Butte 7 Herron, Jayquan 12 Marcos De Ni 8 Okuagu, Elonna 10 Vista Grande Section 5 Timed Finals 1 Lovejoy, Solomon 11 Gilbert 2 Mason, Sam 10 The Meadows 3 Rhineheimer, Bailey 10 Williams Fie 4 Campbell, Andrew 11 Desert Mount 5 McMurry, William 9 Sunnyslope 6 Cervantes, Christian 10 Basha 7 Garoian, Ben 11 Scottsdale P 8 Valora, Zachary 10 Westview Section 6 Timed Finals 1 Francis-Drake, Isaiah 10 Dobson 2 Conner, Sky 12 Tolleson Uni 3 Conover, Tanner 12 Gilbert Chri 4 Whiting, Zane 11 Queen Creek 5 Bethel, Caden 9 Desert Ridge 6 Olson, Everett 10 Boulder Cree 7 Pyne, Longman 9 Maricopa 8 Ocana, Devin 9 Legend Section 7 Timed Finals 1 Simon, Huron 10 Shadow Ridge 2 Jackson, Sabian 9 Westwood 3 Bacon, Dallin 12 Desert Ridge 4 Becker, Aidan 11 Chaparral (A 5 Helsel, Javin 12 Mingus Union 6 Dobbs, Bryce 12 Queen Creek 7 Zuluaga, Luke 11 Seton Cathol 8 McKeighan, Ben 12 Scottsdale P Section 8 Timed Finals 1 Smith, Quincy 10 La Joya Comm 2 Henderson, George 11 El Paso Mont 3 Johnson, Jordan 10 Marcos De Ni 4 Christofferson, Jacob 10 Boulder Cree 5 Meador, Daniel 10 St Mary's Ca 6 Huguez, Casey 9 Valley Chris 7 Diaz, John 10 Betty H Fair 8 Gannon, Aaron 11 Millennium Section 9 Timed Finals 1 Merritt, Greyson 10 Shadow Ridge 2 Hayes, T.J. 10 Chandler 3 Liddicoat, Tanner 11 Sahuarita 4 Magee, Tyrin 10 Agua Fria Un 5 Prospero, Mathew 10 El Paso Amer 6 Moser, John 11 St Mary's Ca 7 Enriquez, Christian 10 Cesar Chavez 8 Johnson, Jameer 9 Valley Chris Section 10 Timed Finals 1 Flores, Joseph 10 Dobson 2 Hollingsworth, LJ 11 Gilbert 3 Smith, Zaquree 12 Poston Butte 4 Cook, Brady 12 Arizona Luth 5 Mayfield, Martay 9 Shadow Ridge 6 Ramos, Josh 10 Montezuma Co 7 Church, John 10 Veritas Prep 8 Andersen, Jorgen 10 Mesquite Section 11 Timed Finals 1 Williams-Dorsey, Davonte 12 Tempe 2 X, Rasheed 12 Tempe 3 Cepeda, Alex 11 El Paso Mont 4 Aguilar, Victor 11 El Paso Amer 5 Colman, Donte 11 Cesar Chavez 6 Dugle, Tanner 11 Sahuarita 7 Davis, Matt 12 Payson 8 Sparks, Nick 10 El Paso Del Section 12 Timed Finals 1 King, Nikolai 12 Sandra Day O 2 Gonzales, Michael 11 Chandler 3 Hernandez, Luis 12 El Paso Del 4 Daoust, Logan 12 Verrado 5 Benjamin, Josh 11 Brophy Colle 6 Posorske, Ben 11 Brophy Colle 7 Palmer, Julius 12 Cesar Chavez 8 Onofrio, Jacob 11 Corona del S Section 13 Timed Finals 1 Jones, DeLano 12 Tempe 2 Far, Munib 11 Thunderridge 3 Bell, Zach 11 Mesquite 4 De La Fe, Tanner 11 Basha 5 Weaver, Pearson 11 Betty H Fair 6 Toribio, Alan 11 Alhambra 7 Connolly, Ryan 11 Desert Mount 8 Jarmon, Scieneaux 10 Cesar Chavez Alternates 1 Alexander, Ryan 10 Mingus Union 2 Conner, Joseph 12 Veritas Prep 3 Perez, Daniel 9 Blue Ridge 4 McNutt, Taylor 11 Vista Grande 5 Coker, Cantene 12 Blue Ridge 6 O'Gleason, Riley 11 Window Rock 7 Fiore, Donovan 11 Chandler Pre 8 Robinson, Bo 12 Pinon Event 16 Girls 400 Meter Dash =============================================================================== Name Year School =============================================================================== Section 1 Timed Finals 1 Grace, Holly 11 Dobson 2 Villescaz-Morrison, Kree 12 Marcos De Ni 3 Skikos, Isabel 9 Veritas Prep 4 Hulett, Iman 9 Mesquite 5 McDonald, Danielle 10 Montezuma Co 6 Webster, Megan 10 Snowflake 7 Alvarez, Kyli 9 Tolleson Uni 8 Jung, Mackenna 10 Mingus Union Section 2 Timed Finals 1 Cambridge, Sera 9 Pinon 2 Walker, Gabrielle 11 Mesquite 3 Castro, Briana 9 Tolleson Uni 4 Steinbach, Alexandria 11 Boulder Cree 5 Roan, Katrina 10 Window Rock 6 Barton, Katie 9 Chaparral (A 7 Castaneda, Michelle 11 Douglas 8 Marinelerena, Cynthia 9 Agua Fria Un Section 3 Timed Finals 1 Van Rijn, Sarah 9 Gilbert Chri 2 Castro, Victoria 11 Sahuarita 3 Palmatier, Kasey 11 Williams Fie 4 Abdoli, Roxy 11 Desert Mount 5 Chaidez, Rose 10 Westview 6 Vaughn, Payton 9 Vista Grande 7 Issac, Dacia 11 Shadow Ridge 8 Erran, Jessica 10 Tempe Section 4 Timed Finals 1 Collins, Jasmine 10 Corona del S 2 Gerbis, Ashley 10 Williams Fie 3 Gomez, Paola 9 Shadow Ridge 4 Noriega, Gabriela 10 Sahuarita 5 Lopez, Christa 10 Chandler Pre 6 Polete, Sierra 10 Buckeye Unio 7 Jarr, Zoie 12 Catalina 8 Murset, Sierra 10 Queen Creek Section 5 Timed Finals 1 Barrios, Luisianna 10 Douglas 2 Pinkerton, Emily 12 Gilbert Chri 3 Orozco, Dalia 9 El Paso Amer 4 Moriarty, Kathryn 11 McClintock 5 Williams, Ellione 10 McClintock 6 Meyer, Emily 10 Vista Grande 7 Oaks, Mercedes 10 Buckeye Unio 8 Beck, Natalie 11 Willow Canyo Section 6 Timed Finals 1 Chadwick, Julia 12 Chandler Pre 2 Dalhover, Maddie 10 Valley Chris 3 Armstrong, Ashlynn 12 Agua Fria Un 4 Rao, Sonja 9 Scottsdale P 5 Pena, Stephanie 10 El Paso Del 6 Nordlie, Olivia 9 Chaparral (A 7 Quiggle, Michelle 9 Gilbert 8 Hall, Maizy 12 Payson Section 7 Timed Finals 1 Larson, Kiana 10 Basha 2 Stwart, Samantha 9 Sandra Day O 3 Ashcroft, Rachel 12 Gilbert 4 Tartaglia, Dylan 12 Valley Chris 5 Labansat, Marisela 9 Shadow Ridge 6 Vargas, Daisy 10 El Paso Del 7 Navarrete, Myrna 12 Westwood 8 St. Gelais, Maely 10 Queen Creek Section 8 Timed Finals 1 Pedroza, Kirsten 10 El Paso Mont 2 Butler, Janaea 10 Desert Vista 3 Burrell, Kara 10 Verrado 4 McCleve, Karen 11 Desert Ridge 5 Ware, Antionette 12 Marcos De Ni 6 Hingiss, Lindy 11 Red Mountain 7 Ortiz, Juliana 10 Sahuarita 8 Perkins, Lilly 11 Snowflake Section 9 Timed Finals 1 Lebario, Victoria 12 Tempe 2 Poe, Breanna 9 Desert Vista 3 Franklin, Esther 9 El Paso Mont 4 Miller, Britney 12 Westwood 5 Lee, DaQwazjha 10 Youngker 6 Saldivar, Areana 11 El Paso Amer 7 Barkey, Janelle 9 Buckeye Unio 8 Sklar, Kayla 10 Scottsdale P Section 10 Timed Finals 1 Marvin, Bridget 10 Veritas Prep 2 Tortice, El Leya 10 Blue Ridge 3 Walker, Yvonne 9 Millennium 4 Gayle, Cami 9 Highlands Ra 5 Cook, Carley 11 Santa Fe 6 Ballard, Tatiana 11 El Paso Amer 7 Stull, Kathryn 11 Boulder Cree 8 Bocian, Alexandra 9 Desert Mount Section 11 Timed Finals 1 Shedrick, Tala 12 Mountain Poi 2 White, Princess 10 La Joya Comm 3 Koch, Megan 9 Highlands Ra 4 Lopez, Stephanie 10 Vista Grande 5 Smith, Willicia 11 Willow Canyo 6 Camberg, Katherine 9 Tempe Prepar 7 Mingione, Emily 9 Sandra Day O 8 Cusumano, Emily 10 Millennium Section 12 Timed Finals 1 Rivera, Trinity 9 Heritage 2 Southerland, Sydney 12 Mesquite 3 Garcia, Angelika 12 Basha 4 Wengert, Makenna 11 Blue Ridge 5 Valenzuela, Veronica 12 Catalina 6 Deane, Samantha 9 Verrado 7 Ellsworth, Alyssa 11 Blue Ridge 8 Resch, Hana 10 The Meadows Alternates 1 Sopha, Karlee 10 Vista Grande 2 Sexton, Addy 11 Arizona Luth 3 Pete, Armani 9 Copper Canyo 4 Fish, Madison 9 Montezuma Co 5 Chapman, Madison 9 Snowflake 6 Dalu, Bella 9 Mingus Union 7 Johnson, Madison 12 Chinle 8 Maas, Mallory 11 Dobson 9 Young, Ocean 12 Youngker 10 Estrada, Laura 11 Maricopa 11 Vargus, Ebony 12 Maricopa 12 Maurin, Briana 11 Agua Fria Un 13 Anderson, Diamonique 10 La Joya Comm 14 Jodie, Tawny 9 Window Rock 15 Flores, Amanda 11 Westview 16 Spitzke, Nicole 9 Mingus Union Event 17 Boys 300 Meter Hurdles =============================================================================== Name Year School =============================================================================== Section 1 Timed Finals 1 Watts, Ted 11 Veritas Prep 2 Gurerrero, Brendan 11 Vista Grande 3 Hurtado, David 9 Copper Canyo 4 Owens, Ike 12 Window Rock 5 Phyfer, Alec 11 Mingus Union 6 Ovando, Roman 12 Douglas 7 Church, John 10 Veritas Prep 8 Amrine, Marcus 10 Montezuma Co Section 2 Timed Finals 1 Alay, Alex 11 Agua Fria Un 2 Garrett, Seth 9 Shadow Ridge 3 Madrigal, Josh 12 Sahuarita 4 London, Coy 10 Blue Ridge 5 Morales, Brandon 11 Sahuarita 6 Johnson, Devin 11 Juan Diego C 7 Edmiston, Woodrow 12 Catalina 8 Cofield, Chris 11 Agua Fria Un Section 3 Timed Finals 1 Williams, Tyree 10 La Joya Comm 2 Woodley, Cullen 11 Juan Diego C 3 Fakalato, Paul 9 Maricopa 4 Cluff, Nathan 11 Payson 5 Johnson, Ezekiel 10 Thunderridge 6 Yarbrough, Skyler 10 Montezuma Co 7 Leonard, Dalton 10 Faith Luther 8 McIntosh, Emeron 12 Heritage Section 4 Timed Finals 1 Uhlenkott, James 10 Basha 2 Silver, Noah 11 Saguaro 3 Lau, Cameron 11 Valley Chris 4 Herrera-Theut, Joe 12 Scottsdale P 5 Farrell, Cole 12 Desert Mount 6 Switzer, Derrer 12 Marcos De Ni 7 Warren, Tai Ray 12 Tempe 8 Kumi, Desmond 10 Dobson Section 5 Timed Finals 1 Ruhl, DJ 10 Gilbert 2 Phillips, Daniel 12 Buckeye Unio 3 Andersen, Jorgen 10 Mesquite 4 Knight, De Andre 11 Agua Fria Un 5 Johnson, Trace 12 Boulder Cree 6 Wilbourne, Cole 10 Faith Luther 7 Tuoti, Riley 9 Mesquite 8 Beguhl, John Paul 10 Tempe Prepar Section 6 Timed Finals 1 Parkinson, Steve 12 Buckeye Unio 2 Slone, Arntbause 11 Copper Canyo 3 De La Rosa, Joshua 11 El Paso Del 4 Larson, Thomas 12 Liberty 5 Lyman, Zach 12 Legend 6 Price, Ricco 11 Shadow Ridge 7 Jones, Shaundin 11 Chinle 8 Capeloto, Ryan 11 Marcos De Ni Section 7 Timed Finals 1 May, Arden 11 Saguaro 2 Williams, Ivory 10 Tempe 3 Callaway, Jacob 10 Sandra Day O 4 Taylor, Chase 11 Poston Butte 5 Newbern, William 11 Desert Ridge 6 Neumann, Kendall 12 Verrado 7 D'Agostino, Derrick 11 Highlands Ra 8 Pauley, James 11 Arizona Luth Section 8 Timed Finals 1 Rivera, Holden 10 El Paso Mont 2 Moreland, Shamar 10 Betty H Fair 3 Prast, Sean 12 Verrado 4 Julkes, Willie 11 Desert Ridge 5 Trinh, Andy 11 Catalina 6 Moreno, Joshua 11 El Paso Del 7 Hernandez, Nestor 12 Westwood 8 Winston, Charles 12 St Mary's Ca Section 9 Timed Finals 1 Woltz, Connor 11 Tempe Prepar 2 Flores, Fernie 12 El Paso Mont 3 Haugo, Brady 12 Valley Chris 4 Smith, James 9 Westwood 5 Miner, Chandler 12 Desert Ridge 6 Farnsworth, Benjamin 11 Red Mountain 7 Diaz, Raymundo 12 La Joya Comm 8 Diggs, Aidan 9 Millennium Section 10 Timed Finals 1 Herrera, Jerod 11 Desert Mount 2 Tzonev, Ivan 12 Tolleson Uni 3 Lemieux, Nate 12 Queen Creek 4 Payne, Cornelius 11 Mountain Poi 5 Butler, Jacob 12 Highlands Ra 6 Zitka, Tyler 12 Liberty 7 Foard, Traejun 12 Basha 8 Fisher, Jack 10 Corona del S Section 11 Timed Finals 1 Brost, Kyle 11 Dobson 2 Stephens, Anthony 10 Mountain Poi 3 Brubaker-Castel, Devon 12 North Canyon 4 Sergent, Jacob 12 Sunnyslope 5 Stevens, Caleb 11 Sunnyslope 6 Gabor, Steven 12 Gilbert 7 Dalton, Tyler 12 Thunderridge 8 Adams, Edwin 10 Chandler Alternates 1 Botello, Michael 12 Tempe 2 Polgar, Jakob 9 Shadow Ridge 3 Hopkins, Edward 9 Mesquite 4 Lopez, Alejandro 11 Marcos De Ni 5 Pollard, Joshua 12 Millennium 6 Carriedo, Alberto 11 Vista Grande 7 Johnson, Barlow 10 Payson 8 Dickson, Tytus 12 Window Rock 9 Hodges, Nicholas 12 Seton Cathol 10 Sortino, Joey 11 Chandler Pre Event 18 Girls 300 Meter Hurdles =============================================================================== Name Year School =============================================================================== Section 1 Timed Finals 1 Palacio, Angelica 11 Youngker 2 Epperson, Brianna 10 Mingus Union 3 Lawcock, Samantha 9 Veritas Prep 4 Chaparro, Alexandra 9 Vista Grande 5 Tsosie, Andrea 9 Window Rock 6 Tavares, Brooke 11 Dobson 7 Williams, Karen 12 Payson 8 Williams, Impress 12 Dobson Section 2 Timed Finals 1 Hanley, Tayler 11 Gilbert 2 Murphy, Taylor 9 Window Rock 3 Richardson, Ahrya 11 Tempe 4 Palacios, Serenity 9 Williams Fie 5 Carswell, Makayla 9 Tempe 6 Bustamante, Bianca 12 Catalina 7 Kays, Madison 10 Agua Fria Un 8 Murphy, Danyael 9 La Joya Comm Section 3 Timed Finals 1 Goodson, Ali 10 Scottsdale P 2 Mower, Morgan 10 Desert Mount 3 Mitton, Hayden 9 Shadow Ridge 4 Evans, Samantha 12 Sandra Day O 5 Knebelsberger, Rebecca 10 Tempe Prepar 6 Conrad, Emily 12 Gilbert 7 Teran, Amanda 12 Douglas 8 Boggs, Kaleen 10 Montezuma Co Section 4 Timed Finals 1 Gomez, Yessenia 11 Agua Fria Un 2 Lira, Grace 11 Desert Ridge 3 Venegas, Araceli 12 Agua Fria Un 4 Camper, Alyssa 11 Vista Grande 5 Williams, Lucy 11 Queen Creek 6 Nyswaner, Alyssa 10 Buckeye Unio 7 John, Jennifer 11 Maricopa 8 Moore, Meagan 11 Blue Ridge Section 5 Timed Finals 1 Lew, Arianna 12 Westview 2 Hargrave, Autumn 12 Valley Chris 3 Elizalde, Ennoby 9 Sahuarita 4 Williamson, Katie 10 Scottsdale P 5 Tackett, Desire 10 La Joya Comm 6 Kelley, Kaitlyn 11 Mesquite 7 Mia, Grace 9 Agua Fria Un 8 Webber, Lauren 11 Saguaro Section 6 Timed Finals 1 Letterman, Mariel 11 Westwood 2 John, Maya 9 Arizona Luth 3 Dos Santos, Amanda 12 Williams Fie 4 Avalos, Andrea 9 El Paso Mont 5 Wood, Ashley 9 Montezuma Co 6 Larson, Annae 11 Blue Ridge 7 Neagle, Bryanna 10 Faith Luther 8 Buen, Tricity 10 Desert Vista Section 7 Timed Finals 1 Lupampa, Mikayla 11 Poston Butte 2 Shafe, Marissa 12 Queen Creek 3 Mussein, Saada 11 Valley Vista 4 Robinson, Kylah 10 El Paso Del 5 Edwards, Abby 10 Youngker 6 De Lara, Annelise 9 El Paso Del 7 Young, Brooke 9 Boulder Cree 8 Bentley, Lynsey 11 Desert Ridge Section 8 Timed Finals 1 Shumway, Alexis 10 Snowflake 2 Leonard, Casey 11 Faith Luther 3 Jimerson, Mahogany 9 Copper Canyo 4 DeVore, Hannah 9 Mingus Union 5 Clark, Kameryn 11 Liberty 6 Unkefer, Sarah 12 Arizona Luth 7 Awerkamp, Alexa 10 Mesquite 8 Washington, Amber 11 Desert Mount Section 9 Timed Finals 1 Ryan, Maddie 11 Chandler Pre 2 Mercer, Madeline 10 Boulder Cree 3 Ferguson, Rickayla 10 Valley Vista 4 Stukes, Terayah 9 Millennium 5 Scott, Shanice 12 Skyline 6 Ewoniuk, Anna 10 Juan Diego C 7 Tomah, Molly 10 Mesquite 8 Barlow, Devin 11 Red Mountain Section 10 Timed Finals 1 Armstrong, Dylan 9 Millennium 2 Shapiro, Lauren 10 Seton Cathol 3 Updike, Megan 11 Liberty 4 Lax, Shelby 11 Verrado 5 Bryant, Catherine 12 Tempe Prepar 6 Duplain, Nia 11 Verrado 7 Tavani, Jennifer 11 Seton Cathol 8 Thistle, Hanna 10 The Meadows Alternates 1 Baez, Kandace 11 Payson Event 19 Boys 800 Meter Run =============================================================================== Name Year School =============================================================================== Section 1 Timed Finals 1 Loera, Jorge 11 Tolleson Uni 2 Miller, Paul 11 Veritas Prep 3 Gutierrez, Andy 10 Tolleson Uni 4 Netzorg, Robbie 12 The Meadows 5 Guest, Hunter 11 Valley Vista 6 Downey, Sam 10 Saguaro 7 Nunez, Ricardo 11 Valley Chris 8 De la Garza, Eric 10 Marcos De Ni 9 Orea, Esyr 12 Blue Ridge 10 Watts, Ted 11 Veritas Prep 11 Hitaffer, Andrew 12 Arizona Luth 12 Mason-Peninger, Trey 10 Marcos De Ni 13 Steele, Terik 9 Sahuarita 14 Fuentes, Fransico 10 Sahuarita 15 Ahir, Bhavin 12 Payson 16 Paddock, Donny 12 Montezuma Co 17 Hackett, Ethan 10 Chandler Pre 18 DeDonato, Dario 9 Tempe Prepar 19 Yazzie, Adam 9 Montezuma Co 20 Joe, Adriano 10 Pinon 21 Villalobos, Jose 10 El Paso Amer 22 Austin, Tanner 9 Snowflake 23 Soulard, Roderick 12 El Paso Amer 24 Begay, Tyrin 10 Pinon 25 Nez, Dimitry 11 Snowflake Section 2 Timed Finals 1 Panduro, Raul 12 Catalina 2 Johnson, Trevor 11 Arizona Luth 3 Myers, Adam 11 Verrado 4 Smith, Matt 9 Red Mountain 5 Martinez, Victor 11 Agua Fria Un 6 Fox, Eli 10 Basha 7 Lee, Cameron 9 Basha 8 Beach, Dalton 11 Seton Cathol 9 Carpenter, Austin 11 Queen Creek 10 Orozco, Jerry 12 Vista Grande 11 Chen, Ryan 10 The Meadows 12 Emmons, Caden 10 Mingus Union 13 Gaines, Jesse 9 Maricopa 14 Hughes, Justin 11 Shadow Ridge 15 Hernandez, Christian 11 Westview 16 Mann, Christian 9 Payson 17 Moore, Jesse 12 Gilbert 18 Garcia Cervant, Juan 10 Agua Fria Un 19 McAninch, Daniel 11 Boulder Cree 20 Gonzalez, Diego 10 Dobson 21 Duarte, Zach - Valley Vista 22 Rich, Max 9 Tempe Prepar 23 Clift, Caleb 10 Tolleson Uni Section 3 Timed Finals 1 Martinez, Mateo 10 Santa Fe 2 Dongo, Joel 11 La Joya Comm 3 Kuffel, Brendan 10 Shadow Ridge 4 Holt, Jarrod 9 Heritage 5 Johnson, Michael 11 Desert Mount 6 MD, Darian 12 Millennium 7 Wilson, Brandon 10 Mesquite 8 Cerny, Dillan 11 Valley Vista 9 Nielsen, Dane 12 Saguaro 10 Ortiz, David 10 Shadow Ridge 11 DeVore, Keenan 12 Mingus Union 12 Rascon Linares, Jose 12 Westview 13 Gingrich, Gunnar 10 Chaparral (A 14 Yescas, Eddy 9 Cesar Chavez 15 Tolento, Jeremiah 12 Desert Ridge 16 Begay, Tyrick 11 Pinon 17 Smith, Nate 10 Chandler 18 Ullery, Traygon 12 Mingus Union 19 Shiel, Chape 10 Valley Chris 20 Yingling, Sam 11 Red Mountain 21 Gandarilla, Roman 10 Williams Fie 22 Muncie, Trevin 12 Boulder Cree Section 4 Timed Finals 1 Ratliff, Dillon 12 Verrado 2 Gaitan, Nick 12 Williams Fie 3 Gardner, Jordan 11 Snowflake 4 Martel, Doug 12 Blue Ridge 5 Pearson, Matt 12 Legend 6 Lawson, Jacob 12 Vista Grande 7 Conrad, Andrew 12 Westwood 8 Joey, Darren 12 Chinle 9 Millet, Seamus 11 Durango 10 Groll, Taisto 11 Desert Mount 11 Furey, Michael 12 Millennium 12 Diaz, Raymundo 12 La Joya Comm 13 Colman, Donte 11 Cesar Chavez 14 Hernandez, Stephen 12 El Paso Del 15 Otero, Alex 12 Alhambra 16 Clah, Ethan 12 McClintock 17 Doerksen, Joseph 11 Mingus Union 18 Alejandre, Anthony 12 Sandra Day O 19 Montes, Jose 12 Queen Creek 20 Meade, Joe 10 Mesquite Alternates 1 Quiroz, Anthony 10 Agua Fria Un 2 Campbell, Ben 9 Chandler Pre 3 Miranda, Chris 12 Catalina 4 Birnbaum, Ethan 9 Tempe Prepar 5 Henio, Nathanial 11 Window Rock Event 20 Girls 800 Meter Run =============================================================================== Name Year School =============================================================================== Section 1 Timed Finals 1 Ponce Moreno, Jazmin 11 Westwood 2 Harris, Haley 11 Youngker 3 Richardson, Jamie 11 Valley Vista 4 Harris, Serena 9 Tolleson Uni 5 Washington, Alaijah 10 Cesar Chavez 6 Campoy, Claritza 9 Douglas 7 Smith, Emily 10 Legend 8 Hoskinson, Courtney 10 Arizona Luth 9 Sebald, Rachel 11 Arizona Luth 10 Wonner, Kammi 12 Westview 11 Greene, Ariel 12 Marcos De Ni 12 Hermanson, Kyra 11 Marcos De Ni 13 Taylor, Casey 12 Legend 14 Estrada, Claudia 9 Douglas 15 Castillo, Kimberly 12 Tolleson Uni 16 Jimenez- Rivas, Desirey 11 Youngker 17 Martinez, Jocelyn 11 Marcos De Ni 18 Urias, Daisy 11 Sahuarita 19 Dempsey, Emily 10 Chandler Pre 20 Courtney, Kacie 10 Sahuarita 21 Krejmas, Kylie 12 Blue Ridge 22 Brockman, Samantha 11 Westview 23 Thornley, Reagan 12 Snowflake 24 Avila, Galilea 10 Copper Canyo 25 Duelas, Dominique 12 Copper Canyo 26 Maldonado, Jaedyn 9 Snowflake 27 Neu, Savannah 11 Verrado Section 2 Timed Finals 1 Rodriguez, Yesenia 10 Catalina 2 Mattia, Summer 10 Vista Grande 3 LaBay, Rebecca 12 Shadow Ridge 4 de Lannoy, Yvonne 12 Chandler Pre 5 Penry, Grace 10 McClintock 6 Peters, Erin 9 Dobson 7 Findlay, Mikaela 9 Shadow Ridge 8 Razo, Alexandria 11 Boulder Cree 9 Johnson, Alison 12 Chinle 10 Luna, Michaela 11 Valley Vista 11 Morris, Cora 9 Valley Vista 12 Damore, Julia 11 Montezuma Co 13 Camberg, Katherine 9 Tempe Prepar 14 Goode, Caroline 10 Blue Ridge 15 Deitz, Rachel 9 Tempe Prepar 16 Mann, MacKenzie 11 Payson 17 Hamann, Elizabeth 11 Veritas Prep 18 Curdy, Chloe 12 Buckeye Unio 19 Klaasen, Kara 10 Sandra Day O 20 Quezada, Michelle 10 Seton Cathol 21 Flores, Fereshtah 11 Agua Fria Un 22 Hernandez, Bertha 10 St Mary's Ca 23 Aurigemma, Natalie 10 Scottsdale P 24 Allen, Destiny 9 Window Rock Section 3 Timed Finals 1 Orr, Maggie 9 Basha 2 Hancock, Annie 10 Tolleson Uni 3 Chou, Emily 11 Millennium 4 Schuster, Regina 9 Montezuma Co 5 Lafferty, Jordan 9 Shadow Ridge 6 Cusumano, Emily 10 Millennium 7 Trent, Samantha 12 Basha 8 Johnson, Brianna 11 Desert Mount 9 Wilcox, Emily 9 Boulder Cree 10 Salas, Elizabeth 10 Williams Fie 11 Hindenes, Melanie 9 Chandler 12 Cordova, McKayla 10 Sandra Day O 13 McCrary, Mckyla 12 Payson 14 Kays, Rachel 11 Agua Fria Un 15 Orozco, Dalia 9 El Paso Amer 16 Burns, Ashle 12 Mountain Poi 17 Rector, Brooke 9 Desert Ridge 18 Johnson, Kerrie 10 Dobson 19 Reynolds, Jessie 9 Queen Creek 20 Carosello, Joanie 11 Seton Cathol 21 Ntirampeba, Angelique 10 Catalina 22 Karhoff, Makenna 10 Mesquite 23 O'Dell, Caitlin 9 Desert Ridge 24 Curley, Britney 12 Chinle Section 4 Timed Finals 1 Pavlov, Hannah 12 Faith Luther 2 Miranda, Danyella 9 Tempe 3 Jenson, Caroline 12 Verrado 4 Matsumoto, Rachel 12 Tempe Prepar 5 Miltun, Kine 9 Williams Fie 6 Amavisca, Nikki 10 Faith Luther 7 Navarrete, Myrna 12 Westwood 8 Foreman, Lataya 11 El Paso Mont 9 Street, Maya 12 Gilbert 10 Everroad, Haley 11 Scottsdale P 11 Marvin, Bridget 10 Veritas Prep 12 Gonzalez, Haley 9 El Paso Mont 13 Aleman, Luisa 10 St Mary's Ca 14 Moreno, Mariah 9 La Joya Comm 15 Recinos, Dominique 10 Chaparral (A 16 Grossthal, Haili 10 Valley Chris 17 Volk, Kaitlyn 12 Vista Grande 18 Sweeney, Sierra 10 Santa Fe 19 Shedrick, Tala 12 Mountain Poi 20 Machora, Ivy 12 Catalina 21 Marquez, Conley 12 Desert Mount 22 Mendoza, Maria 9 Cesar Chavez Event 21 Boys 200 Meter Dash =============================================================================== Name Year School =============================================================================== Section 1 Timed Finals 1 Kosseke Kope, Shadrack 11 Catalina 2 Holton, Cj 10 Seton Cathol 3 Brittain, Zachariah 12 Tempe Prepar 4 Salway, Ohiya 11 Window Rock 5 McIntosh, Emeron 12 Heritage 6 Flores, Herman 9 Tempe Prepar 7 Willer, Hunter 10 Sahuarita 8 Lewis, Aaron 12 Montezuma Co Section 2 Timed Finals 1 Benthin, Jimmy 9 Blue Ridge 2 Min, Joel 11 Legend 3 Helmer, Grant 11 Highlands Ra 4 Brown, Simone 12 Queen Creek 5 Bell, Zach 11 Mesquite 6 Prouty, Jordan 11 Mingus Union 7 Elliott, Jalon 10 Mesquite 8 Crane, Ted 11 Veritas Prep Section 3 Timed Finals 1 Romero, Jesus 10 Westwood 2 Bond, Robbie 10 Williams Fie 3 Gbora, Benjamin 12 Catalina 4 Merritt, Greyson 10 Shadow Ridge 5 Sorensen, Jake 12 Scottsdale P 6 Yanez, Rico 11 Gilbert 7 Chapman, Dallin 10 Snowflake 8 Drew, Max 10 Queen Creek Section 4 Timed Finals 1 Esqueda, Alex 11 Buckeye Unio 2 Williams, Darique 10 Agua Fria Un 3 Meador, Daniel 10 St Mary's Ca 4 Estrada, Bennett 11 Desert Mount 5 Sweeney, Bowen 12 Payson 6 Rediger, John 10 Verrado 7 Mason, Sam 10 The Meadows 8 Gomez, Andrew 11 Buckeye Unio Section 5 Timed Finals 1 Stroh, Kyle 11 Williams Fie 2 McCray, Josh 11 Blue Ridge 3 Taylor, Daniel 12 Tempe 4 Huguez, Casey 9 Valley Chris 5 Moser, John 11 St Mary's Ca 6 Pickett, Michael 10 Saguaro 7 Meyers, Haden 9 Seton Cathol 8 Cook, Brady 12 Arizona Luth Section 6 Timed Finals 1 Zehner, Jacob 10 Boulder Cree 2 Rosenthal, Zach 10 Chaparral (A 3 Clawson, Trevor 12 Payson 4 Johnson, Ezekiel 10 Thunderridge 5 Rodriguez, Bryan 10 Westview 6 Thomas, Edward 12 Poston Butte 7 Morales, Ray 10 El Paso Del 8 Liddicoat, Tanner 11 Sahuarita Section 7 Timed Finals 1 Young, Alec 10 Saguaro 2 Maldonado, Marcus 12 Marcos De Ni 3 Simon, Trayvon 10 Westwood 4 Diaz, John 10 Betty H Fair 5 Gay, Michael 11 Valley Chris 6 Sanders, Avery 11 Marcos De Ni 7 Bright, Ryan 11 Chaparral (A 8 Vaquera, Elisha 10 Montezuma Co Section 8 Timed Finals 1 Roebuck, Javian 12 La Joya Comm 2 Hines, Sam 12 Thunderridge 3 Willis, Tanner 10 Snowflake 4 Clark, DiAndre 12 Shadow Ridge 5 Okuagu, Tobechi 11 Vista Grande 6 Diggs, Aidan 9 Millennium 7 Owens, Aaron 11 Maricopa 8 Martinez, Tristan 11 Vista Grande Section 9 Timed Finals 1 Griffin, Kendall 12 Basha 2 Villava, Evan 10 El Paso Del 3 Donaldson, Elisha 12 Maricopa 4 Lara, Chris 11 El Paso Mont 5 Soboyejo IV, Alfred 12 Faith Luther 6 Macre, Alex 12 Highlands Ra 7 Alvarado, Roman 11 El Paso Mont 8 Lebron, Ruben 10 Tolleson Uni Section 10 Timed Finals 1 Ford, Anthony 12 Dobson 2 Lash, Farren 11 Gilbert 3 Peterson, Chris 10 Millennium 4 Pasha, Wanya 11 Westview 5 Roehl, Nathan 12 Verrado 6 Kennedy, George 10 St Pius X 7 McCall, Andrew 12 The Meadows 8 Eckdahl, Sam 10 Legend Section 11 Timed Finals 1 Farrell, Brandon 9 Basha 2 Richards, Shaun 11 Marcos De Ni 3 Garrett, Quntion 12 Tempe 4 Freeland, Sean 10 Corona del S 5 Thompson, Jeremy 12 Betty H Fair 6 Miller, Ryne 11 Mesquite 7 Patrick, Tavian 11 Desert Ridge 8 Johnson, Kendahl 9 Sandra Day O Section 12 Timed Finals 1 Conley, Kaelan 11 Liberty 2 Shepard, Matthew 10 Cesar Chavez 3 Boyd, Stacey 9 Chandler 4 Hayes, Seth 12 Dobson 5 Angieri, Nicholas 11 Boulder Cree 6 Shumway, Tate 11 Desert Ridge 7 Singleton, Marcus 12 Willow Canyo 8 Morgan, Ben 12 Highlands Ra Section 13 Timed Finals 1 Williams, Dereck 10 Chandler 2 Galvan, Gabe 11 Arizona Luth 3 Livingston, Xylaan 12 Sierra Linda 4 Walker, Delano 12 Window Rock 5 Marrero, Estefon 11 Sandra Day O 6 Griffin, Bryce 12 Copper Canyo 7 Schneider, Drew 12 Snowflake 8 Smith, Zaquree 12 Poston Butte Section 14 Timed Finals 1 Allen, Joshua 11 El Paso Amer 2 Perkins, Dalon 12 Valley Vista 3 Davenport, Matt 12 Highlands Ra 4 Carey, Chase 12 Faith Luther 5 Dobbins, Jordan 12 Red Mountain 6 Taylor, Kolby 10 Chandler 7 Evans, Keanyn 12 Santa Fe 8 Myers, Pavone 11 Cesar Chavez Alternates 1 Okuagu, Elonna 10 Vista Grande 2 Bradley, Kamryn 11 Buckeye Unio 3 Watkins, James 12 Tempe 4 Tracey, Isaiah 12 Shadow Ridge 5 King, Josh 12 Sahuarita 6 Jones, Ahmad 9 Tempe Prepar 7 Ontiveros, Jordan 12 Mingus Union 8 Ruiz, Juan 10 Mingus Union 9 Presseller, Nicholi 9 Scottsdale P 10 Hubbard, Makel 9 Agua Fria Un 11 Duarte, Vidal 10 Veritas Prep 12 Williams, Robert 11 Sierra Linda 13 Romero, Aizik 10 Mingus Union 14 O'Gleason, Riley 11 Window Rock 15 Fiore, Donovan 11 Chandler Pre 16 Somsen, Hunter 10 Chandler Pre Event 22 Girls 200 Meter Dash =============================================================================== Name Year School =============================================================================== Section 1 Timed Finals 1 Meyer, Megan 12 Chandler Pre 2 Brown, Ciara 10 Copper Canyo 3 Spitzke, Nicole 9 Mingus Union 4 Papa, Katilyn 9 Snowflake 5 Dalu, Bella 9 Mingus Union 6 Michaels, Bailey 10 Arizona Luth 7 Shumway, Alexis 10 Snowflake 8 Felix, Makahla 10 Copper Canyo Section 2 Timed Finals 1 Kulaglic, Edina 12 Catalina 2 Skikos, Isabel 9 Veritas Prep 3 Klein, Hannah 12 Queen Creek 4 Thornton, Alaija 11 Vista Grande 5 Jung, Mackenna 10 Mingus Union 6 Alvarez, Kyli 9 Tolleson Uni 7 Williams, Ellione 10 McClintock 8 Shorty, Whitney 11 Chinle Section 3 Timed Finals 1 Henry, Clair 10 Valley Chris 2 Southerland, Sydney 12 Mesquite 3 Henson, Kaitlyn 9 Window Rock 4 Laitsch, Aubrey 11 Williams Fie 5 Tortice, El Leya 10 Blue Ridge 6 Walker, Gabrielle 11 Mesquite 7 Pennington, Sheala 11 Cesar Chavez 8 Thigpen, Kierstin 9 Tempe Prepar Section 4 Timed Finals 1 Casem, Audrey 10 Westview 2 Leonard, Baily 11 Juan Diego C 3 Cambridge, Sera 9 Pinon 4 Lurry, Kendyll 9 Williams Fie 5 Lopez, Mia 12 Mesquite 6 McCreary, Riley 12 Chaparral (A 7 Sutton, Abigail 11 Chaparral (A 8 Pablo, Kymberly 9 Window Rock Section 5 Timed Finals 1 Noyes, Journey 10 Montezuma Co 2 Jimenez, Daija 11 Catalina 3 McCloud, Chahleah 12 Buckeye Unio 4 Carr, Ally 9 Gilbert 5 Curran, Becca 10 Juan Diego C 6 Ballard, Tatiana 11 El Paso Amer 7 Quihuis, Gianna 11 Gilbert 8 Hillyard, Annika 10 Arizona Luth Section 6 Timed Finals 1 Shen, Samantha 9 Saguaro 2 Oliver, Taylor 9 Boulder Cree 3 Bowman, Delaynee 10 Payson 4 Beasley, Laniesha 9 Agua Fria Un 5 Parra, Zenaida 12 Douglas 6 Harris, Isabelle 11 Veritas Prep 7 Fike, Lynsie 10 Red Mountain 8 Ware, Antionette 12 Marcos De Ni Section 7 Timed Finals 1 Barkey, Janelle 9 Buckeye Unio 2 Graham, Katie 10 Sahuarita 3 Donaldson, Emily 10 Sandra Day O 4 Horton, Destiny 12 Boulder Cree 5 Hill, Kennidee 10 McClintock 6 Gandara, Amber 11 El Paso Mont 7 Svoboda, Sara 9 Red Mountain 8 Huey, Alyssa 9 Legend Section 8 Timed Finals 1 Carrillo, Nathalia 11 El Paso Del 2 Person, Dhasia 10 Desert Ridge 3 Boggs, Kaleen 10 Montezuma Co 4 Redding, Loralee 9 Seton Cathol 5 Carswell, Makayla 9 Tempe 6 Hoffman, Rielyn 12 Seton Cathol 7 Miller, Britney 12 Westwood 8 Gaines, Erin 12 Heritage Section 9 Timed Finals 1 North, Taryn 11 Payson 2 Marsh, Alexia 10 Tolleson Uni 3 Brandon, Monzhane 10 Sierra Linda 4 Smith, Willicia 11 Willow Canyo 5 Walker, Yvonne 9 Millennium 6 Larsen, Jessica 10 Basha 7 Blakey, Kiana 11 Marcos De Ni 8 Shaw, Jakayla 9 Maricopa Section 10 Timed Finals 1 Johnson, Quintella 10 St Mary's Ca 2 Gayle, Cami 9 Highlands Ra 3 Dejong, Tessa 12 The Meadows 4 Smith, Jalissa 12 Westwood 5 Bernal, Valerie 12 Sierra Linda 6 Rogers, Savannah 12 Maricopa 7 Nelson, Morgan 12 Scottsdale P 8 Brown, Mackenzie 12 Agua Fria Un Section 11 Timed Finals 1 Ginnet, Sarah 12 Queen Creek 2 Hall, Lauren 12 Dobson 3 Bradley, Briana 12 Vista Grande 4 Saldivar, Areana 11 El Paso Amer 5 Lee, DaQwazjha 10 Youngker 6 Ghosh, Shewli 10 Thunderridge 7 LeBlanc, Takyra 11 Heritage 8 Clark, Ariah 9 Dobson Section 12 Timed Finals 1 Schneider, Haylee 9 Desert Mount 2 Schmidt, Victoria 10 Thunderridge 3 Bocian, Alexandra 9 Desert Mount 4 Vigil, Leilah 9 Highlands Ra 5 Anthony, Imani 10 La Joya Comm 6 Chewning, Bailey 10 Millennium 7 Chan, Olivia 10 Xavier Colle 8 McCall, Francie 12 The Meadows Section 13 Timed Finals 1 Willingham, Jada 12 Valley Vista 2 Eke, Josephine 9 Willow Canyo 3 Tobias, Lauren 9 Shadow Ridge 4 Hernandez, Michelle 11 El Paso Del 5 Dement, Clare 9 Desert Vista 6 Adam, Shannon 11 Thunderridge 7 Manzanares, Hannah 12 Sandra Day O 8 Fons, Aranza 11 El Paso Mont Section 14 Timed Finals 1 Marshall, Tasia 11 Cesar Chavez 2 Cain, Jordan 12 Highlands Ra 3 Daughtry, Shaydee 12 Poston Butte 4 Flodin, Hannah 10 Blue Ridge 5 Weathers, Ryann 11 Tempe 6 Heckstall, Jae'Nisa 9 Westview 7 Dowland, Elizabeth 10 Shadow Ridge 8 Knauer, Rachel 11 Payson Alternates 1 Pettet, Katherine 10 Highlands Ra 2 Keiser, Makenzie 10 Highlands Ra 3 Gillette, Emma 12 Seton Cathol 4 Cruz, Gilary 9 Agua Fria Un 5 Villegas, Frida 9 Agua Fria Un 6 Erran, Jessica 10 Tempe 7 Lopez, Mariela 10 Douglas 8 Oaks, Mercedes 10 Buckeye Unio 9 Polete, Sierra 10 Buckeye Unio 10 Williams, Ashaunte 9 Youngker 11 Chadwick, Julia 12 Chandler Pre 12 Perry, Zsanae 11 Poston Butte Event 23 Boys 3200 Meter Run =============================================================================== Name Year School =============================================================================== Section 1 Timed Finals 1 Balizado, Evan 9 Chandler Pre 2 Cathey, Jeff 10 Desert Ridge 3 Burnett, Jonathan 12 Gilbert 4 Quezada, Joaquin 12 Tolleson Uni 5 Chipman, Bennett 9 Chandler 6 Littlefield, Reid 9 Montezuma Co 7 Cox, Thomas 10 Williams Fie 8 Reeves, Matt 11 Marcos De Ni 9 Ziegelmann, Tyler 10 Shadow Ridge 10 Mychanjlonka, Ethan 9 Basha 11 Diaz, Dakota 12 Valley Vista 12 Deatheridge, Conner 9 Desert Ridge 13 Bastian, Luke 10 Seton Cathol 14 Limas, Jose 10 La Joya Comm 15 Nelson, Andrew 9 Dobson 16 Fuentes, Fransico 10 Sahuarita 17 Lewis, Tyler 10 Mingus Union 18 Lee, Connor 11 Seton Cathol 19 Gray, Jackson 9 Arizona Luth 20 Jones, Paul 11 Valley Vista 21 Steele, Terik 9 Sahuarita 22 Van, Erik 11 Tolleson Uni 23 Ponce, Alexis 10 Tolleson Uni 24 Young, Ryan 10 Sierra Linda 25 Brzozowy, Mitchell 10 Chandler Pre 26 Valenzuela, Octavio 11 Payson 27 Stuart, Justin 10 Mingus Union 28 Oihus, Eric 10 Veritas Prep 29 Valena, Fernanado 9 Cesar Chavez 30 Romero, Eddie 10 Catalina 31 Kadia, Abdul 9 Cesar Chavez 32 Gomez, Christian 10 Cesar Chavez 33 Henio, Nathanial 11 Window Rock 34 Lucero, Omar 9 Mesquite 35 Hinze, Konrad 10 Mesquite 36 Letner, Noah 10 Poston Butte Section 2 Timed Finals 1 Hardt, Jace 11 Queen Creek 2 Melendez, Ricky 11 Douglas 3 Benninger, Josh 12 Valley Chris 4 Steele, Tony 12 Arizona Luth 5 Tilly, Alex 10 Scottsdale P 6 Rascon Linares, Jose 12 Westview 7 Melendez, Gustavo 12 Douglas 8 Hernandez, Christian 11 Westview 9 Sylvester, Spencer 10 Shadow Ridge 10 Iniguez, Mario 12 Poston Butte 11 Ortiz, David 10 Shadow Ridge 12 O'Meara, Austin 10 Desert Mount 13 Arellano-Chavez, Dante 11 Marcos De Ni 14 Janousek, Greg 12 Marcos De Ni 15 Watchman, Keyshawn 10 Window Rock 16 Fell, Justin 12 La Joya Comm 17 Dee, Chandler 12 Montezuma Co 18 Hansen, Tucker 9 The Meadows 19 Garcia Cervant, Juan 10 Agua Fria Un 20 Floyd, Nathan 11 Gilbert 21 Soto, Jose 12 Tempe 22 Garcia, Vincent 11 Williams Fie 23 Johnson, Anderson 9 Basha 24 Blodgett, John 10 Maricopa 25 Sally, Scott 9 Dobson 26 Contreras Luna, Horacio 9 Westwood 27 Saenz, Angel 10 Copper Canyo 28 Pimentel, Omar 11 Sahuarita 29 Martinez, Victor 11 Agua Fria Un 30 Winston, James 10 St Mary's Ca 31 Vasquez, Eugenio 11 Verrado 32 Goodfellow, Jesse 11 Tolleson Uni 33 Carrillo, Juan 10 Maricopa Section 3 Timed Finals 1 Bramblett, Jordan 12 Mingus Union 2 Martel, Sky 9 Blue Ridge 3 Fiedler, Cooper 12 Valley Chris 4 Groll, Taisto 11 Desert Mount 5 Hunt, Austin 12 Faith Luther 6 Chaires, Raymond 9 El Paso Mont 7 Sandoval, Joseph 11 Mingus Union 8 Mendoza, Victor 12 Vista Grande 9 Hinojos, Itzamma 11 Mountain Poi 10 Contreras, David 12 El Paso Del 11 Soulard, Roderick 12 El Paso Amer 12 Wolff, Ryan 12 Millennium 13 Terrazas, Arron 10 Westwood 14 Lara, Brian 11 El Paso Mont 15 Rome, Conner 12 Highlands Ra 16 Begay, Tyrin 10 Pinon 17 Johnson, Scott 10 Legend 18 Miller, Josh 11 Legend 19 Moceri, Gerardo 11 Payson 20 Orozco, Jerry 12 Vista Grande 21 Morrow, Treston 11 Queen Creek 22 Harold, Kenny 12 Blue Ridge 23 Carranza, David 11 El Paso Del 24 Tsosie, Josiah 9 Chinle 25 Nevarez, Randolph 12 Catalina 26 Beltran, Andres 9 Verrado 27 Hegarty, Colin 9 Millennium 28 McCumber, Andrew 9 Buckeye Unio 29 Casteron-Rios, Guillermo 10 Buckeye Unio Alternates 1 Acuna, Omar 9 Agua Fria Un 2 Carvajal, David 11 Agua Fria Un Event 24 Girls 3200 Meter Run =============================================================================== Name Year School =============================================================================== Section 1 Timed Finals 1 Blanc, Alexis 11 Tempe 2 De Santos, Bianca 10 El Paso Mont 3 Gautam, Krishna 12 Catalina 4 Ball, Kyra 9 Payson 5 Amaya, Amanda 12 Millennium 6 Holmen, Isabella 10 Desert Ridge 7 Macial, Amanda 10 Maricopa 8 Curley, Britney 12 Chinle 9 Gilstrap, Vanessa 12 Youngker 10 Avila, Briana 11 Dobson 11 Campbell, Natalie 10 Blue Ridge 12 Ha, Judy 12 Montezuma Co 13 Barraza, Sophia 10 Chandler 14 Skouson, Makensey 12 Westwood 15 Martinez, Itzel 12 Westwood 16 Flores, Fereshtah 11 Agua Fria Un 17 Westsik, Gabrielle 11 Valley Vista 18 Davis, Thalia 10 Mesquite 19 Gaylor, Geneveive 10 Tempe Prepar 20 Antony, Jasmine 11 Tempe Prepar 21 Edd, Haille 10 La Joya Comm 22 Ruiz, Danielle (Danny) 11 Tolleson Uni 23 Craner, Kambry 9 Snowflake 24 Tamez, Paulina 11 La Joya Comm 25 Loberger, Emily 11 Arizona Luth 26 Franco, Irene 9 Tolleson Uni 27 Cairoli, Ginevra 11 Arizona Luth 28 Forsberg, Brianna 11 Westview 29 Chaidez, Helenna 9 Westview 30 Staruch, Jade 9 Copper Canyo 31 Martinez, Raquel 10 Verrado 32 Bookspan, Emeline 11 Veritas Prep 33 Fron, Lacey 10 Mesquite 34 Padilla, Priscilla 11 Tolleson Uni 35 Rascon, Valeria 12 Catalina 36 Mendoza, Damaris 9 Copper Canyo Section 2 Timed Finals 1 Loyd, Katie 12 Catalina 2 Wood, Krissy 10 Gilbert 3 Goettl, Megan 11 Mingus Union 4 Pansza, Courtney 12 Verrado 5 Avila, Daisy 10 El Paso Del 6 Melendez, Emeri 11 Douglas 7 Kays, Rachel 11 Agua Fria Un 8 DuCharme, Victoria 11 Mingus Union 9 Potter, Lauren 10 Boulder Cree 10 Starliper, Morgan 9 Boulder Cree 11 Stephan, Meagan 11 Red Mountain 12 Sharpe, Ashley 10 Red Mountain 13 Volk, Kaitlyn 12 Vista Grande 14 Howk, Abby 9 Gilbert 15 Eagleman, Nikesha 11 Ganado 16 Micksch, Jessica 12 Williams Fie 17 Talkalai, Haley 9 Window Rock 18 Li, Jiayang 12 Desert Mount 19 Shirley, Kaysinee 10 Dobson 20 Francis, Demi 9 Highlands Ra 21 Hindenes, Melanie 9 Chandler 22 Larson, Melissa 9 Blue Ridge 23 Gorman, Anna 9 Valley Chris 24 Asher, Caetlin 11 Mountain Poi 25 Toadlena, Kiana 9 Window Rock 26 Castelo, Emely 12 Valley Vista 27 Whitfield, Catherine 12 St Mary's Ca 28 Greenleaf, Abby 11 Payson 29 Corr, Molly 10 Desert Ridge 30 Peay, Denise 12 Youngker 31 Gehl, Cassia 10 Mingus Union 32 Arellano, Noemi 10 El Paso Mont 33 LaPaz, Lynda 9 Montezuma Co 34 Kisicki, Anya 9 Veritas Prep 35 Pham, Julie 11 Millennium Alternates 1 Castillo, Kimberly 12 Tolleson Uni Event 25 Boys 4x400 Meter Relay =============================================================================== School =============================================================================== Section 1 Timed Finals 1 Marcos De Niza 'A' 2 Sahuarita 'A' 3 Snowflake 'A' 4 St Mary's Catholic 'A' 5 Window Rock 'A' 6 Payson 'A' 7 Veritas Preparatory Academy 'A' 8 Westview 'A' Section 2 Timed Finals 1 Mingus Union 'A' 2 Scottsdale Prep 'A' 3 Chinle 'A' 4 McClintock 'A' 5 Saguaro 'A' 6 La Joya Community 'A' 7 Catalina 'A' 8 Tempe Preparatory 'A' Section 3 Timed Finals 1 Valley Christian 'A' 2 Gilbert 'A' 3 Boulder Creek 'A' 4 Seton Catholic 'A' 5 Desert Ridge 'A' 6 Chaparral (Az) 'A' 7 Montezuma Cortez 'A' 8 Arizona Lutheran 'A' Section 4 Timed Finals 1 Agua Fria Union 'A' 2 Copper Canyon 'A' 3 Williams Field 'A' 4 Basha 'A' 5 Verrado 'A' 6 Shadow Ridge 'A' 7 Desert Mountain 'A' 8 Westwood 'A' Alternates 1 Valley Vista 'A' 2 Chandler Preparatory 'A' Event 26 Girls 4x400 Meter Relay =============================================================================== School =============================================================================== Section 1 Timed Finals 2 Vista Grande 'A' 3 Poston Butte 'A' 4 Mingus Union 'A' 5 Westview 'A' 6 Valley Vista 'A' 7 Red Mountain 'A' Section 2 Timed Finals 1 Shadow Ridge 'A' 2 Snowflake 'A' 3 Veritas Preparatory Academy 'A' 4 Gilbert Christian 'A' 5 Valley Christian 'A' 6 Douglas 'A' 7 Agua Fria Union 'A' 8 Catalina 'A' Section 3 Timed Finals 1 Arizona Lutheran 'A' 2 Boulder Creek 'A' 3 Montezuma Cortez 'A' 4 Williams Field 'A' 5 Seton Catholic 'A' 6 Desert Mountain 'A' 7 Window Rock 'A' 8 Payson 'A' Section 4 Timed Finals 1 Gilbert 'A' 2 Queen Creek 'A' 3 Legend 'A' 4 Basha 'A' 5 Tempe 'A' 6 Desert Ridge 'A' 7 Verrado 'A' 8 Mesquite 'A' Event 27 Boys High Jump =============================================================================== Name Year School =============================================================================== Flight 1 Finals 1 Gobble, Cal 12 Agua Fria Un 2 Williams, Dimontae 11 Vista Grande 3 Samuals, Isaiah 12 Agua Fria Un 4 Quinonez, Osman 12 Red Mountain 5 Johnson, Armonte' 11 Red Mountain 6 Hanson, Daniel 10 Saguaro 7 Jones, Dedric 12 Marcos De Ni 8 Lee, Talon 12 Westwood 9 Hisatake, Max 11 The Meadows 10 Naisant, Carlan 10 Marcos De Ni 11 Garcia, Luis 9 Douglas 12 Clark, Davonte 11 Buckeye Unio 13 Carlsen, Valor 11 Boulder Cree 14 Hardy, Ethan 10 Sahuarita 15 Campbell, Andrew 11 Desert Mount 16 Sparks, Nick 10 El Paso Del 17 Warren, Tai Ray 12 Tempe 18 Farrell, Cole 12 Desert Mount 19 Becker, Aidan 11 Chaparral (A 20 Pasha, Wanya 11 Westview 21 Hubbard, Makel 9 Agua Fria Un 22 Julkes, Willie 11 Desert Ridge 23 Wilkening, Spencer 9 Blue Ridge 24 Arthur, Donovan 9 Brophy Colle 25 Koch, James 9 Valley Chris 26 Fish, Chris 11 Montezuma Co 27 Frost, William 9 Dobson 28 Churchwell, Kenneth 9 Mountain Poi 29 Williams-Dorsey, Davonte 12 Tempe 30 Chouteau, Damian 12 Westview 31 Young, Alec 10 Saguaro 32 Scott, Jason 9 Westwood 33 Usevitch, Seth 11 Mesquite 34 Cheathum, Marquese 12 Cesar Chavez 35 Perkins, Dalon 12 Valley Vista 36 Wilson, Alonzo 12 Mountain Poi 37 Sweeney, Bowen 12 Payson 38 Cepeda, Alex 11 El Paso Mont 39 Yarbrough, Skyler 10 Montezuma Co 40 Ovando, Roman 12 Douglas 41 Hancock, Braden 12 Payson 42 Sears, Jamaal 11 Valley Vista 43 Andrus, Tyreese 9 El Paso Mont 44 Russell, Robert 11 Liberty 45 Curley, Jermiah 12 Window Rock 46 Mathis, Brandon 11 Valley Vista 47 Beasley, Ryan 9 Mesquite 48 Jarmon, Scieneaux 10 Cesar Chavez 49 Bloniarz, Cameron 11 Mingus Union 50 Hoover, Brenton 12 Poston Butte 51 Hall, Jake 9 Snowflake 52 Cossette, Chase 12 Liberty 53 Copeland, Jake 12 Boulder Cree 54 Bonilla, Nick 11 Millennium 55 Porter, Brandon 12 Sandra Day O 56 Randolph, Reese 12 Betty H Fair 57 Lamberson, Jack 9 Campo Verde 58 Bennett, Ryan 12 Basha 59 Smith, Matt 12 Legend 60 Brown, Terrell 10 Basha 61 Garcia, Alex 12 Sandra Day O 62 Snyder, Evan 11 Mingus Union 63 Darden, Devin 12 Verrado 64 Leyvas, Jonah 10 Campo Verde 65 Trotto, Justin 10 Desert Vista 66 Verdos, Matt 10 Desert Ridge 67 Naisant, Marcus 10 Marcos De Ni 68 Tallant, Tyler 12 Shadow Ridge 69 O'Kane, Thomas 11 Verrado 70 Lash, Farren 11 Gilbert 71 Stokes, Justice 10 Williams Fie 72 Read, Justin 12 Gilbert 73 Hicks, Kelton 11 Gilbert Event 28 Girls High Jump =============================================================================== Name Year School =============================================================================== Flight 1 Finals 1 Hall, Maizy 12 Payson 2 James, Madi 11 Saguaro 3 Stuart, Skyla 12 Mingus Union 4 Lee, DaQwazjha 10 Youngker 5 Hathcock, Madison 11 Blue Ridge 6 Villescaz-Morrison, Kree 12 Marcos De Ni 7 Dickson, Angel 9 Window Rock 8 Creighton, Emma 10 Payson 9 Jodie, Tawny 9 Window Rock 10 Ashmeade, Sophia 9 Marcos De Ni 11 Mohr, Delaney 9 Corona del S 12 Pettypool, Debanhi 11 Marcos De Ni 13 Becera, Briana 11 Youngker 14 Carter, Tyler 10 Tempe 15 Aquila, Bailey 11 Valley Vista 16 Moriarty, Kathryn 11 McClintock 17 Alfaro, Deana 12 Tempe 18 Fairly, Addie 12 Mesquite 19 Morawski, Lauren 9 Desert Mount 20 King, Tottyiana 12 Cesar Chavez 21 Harrison, Ashley 12 Valley Chris 22 Daughtry, Shaydee 12 Poston Butte 23 Chapman, Madison 9 Snowflake 24 Keil, Ally 11 Mesquite 25 Martinson, Lexie 12 Red Mountain 26 Johnson, Amber 10 Desert Mount 27 Colter, Brianna 11 Cesar Chavez 28 Watson, Jessica 12 Sahuarita 29 Kramer, Caitlyn 11 Douglas 30 Romero, Denise 10 Buckeye Unio 31 Curfman, Victoria 9 Douglas 32 Bleach, Sara 12 North Canyon 33 Carter, Navona 12 Cesar Chavez 34 Core, Veronica 9 Corona del S 35 Williams, Impress 12 Dobson 36 Lundy, Ellen 11 Shadow Ridge 37 Webber, Lauren 11 Saguaro 38 Molina, Krista 11 Red Mountain 39 Sylvester, Sarah 12 Shadow Ridge 40 Brown, Mackenzie 12 Agua Fria Un 41 Walker, Trinity 10 Sandra Day O 42 Guzman, Gabriella 12 Williams Fie 43 Headey, Braelie 9 Boulder Cree 44 Orozco, Dalia 9 El Paso Amer 45 Reidhead, Shelby 11 Snowflake 46 Carr, Lauren 10 Poston Butte 47 Whitworth, Allison 12 Mingus Union 48 Kerby, Larken 10 Queen Creek 49 Yonsetto, Sydney 12 Valley Vista 50 Knebelsberger, Rebecca 10 Tempe Prepar 51 Paul, Victoria 11 Campo Verde 52 Zapata Espinoza, Gloria 11 Westwood 53 Sleem, Tamara 12 Desert Vista 54 Rawlins, Macie 12 Snowflake 55 Powell, Asia 12 Chandler 56 Barnes, Ohemaa 10 Tolleson Uni 57 Clark, Kameryn 11 Liberty 58 Tonnesen, Cinta 10 Tempe Prepar 59 Ross, Nicole 9 Desert Ridge 60 Cambridge, Sera 9 Pinon 61 Zack, Rebecca 12 Verrado 62 Goss, Madison 12 Verrado 63 Street, Maya 12 Gilbert 64 Carr, Ally 9 Gilbert 65 Hastings, Breanna 11 Gilbert 66 Land, Karlie 12 Williams Fie Event 29 Boys Pole Vault =============================================================================== Name Year School =============================================================================== Flight 1 Finals 1 Jeffresies, Cody 12 Vista Grande 2 O'Gleason, Riley 11 Window Rock 3 Pentico, Daely 10 Payson 4 Gemmill, Brandon 11 Mingus Union 5 Diaz, Gerson 11 Snowflake 6 Doroz, Nicholas 9 Seton Cathol 7 Niemira, Scott 12 Dobson 8 Craun, Luke 11 Snowflake 9 McBride, Richard 11 Westwood 10 O'Sullivan, Simeon 10 Faith Luther 11 Zufelt, Brandon 10 Sandra Day O 12 Mace, Quinton 10 Chandler 13 Saizar, Jordan 11 Shadow Ridge 14 Brown, Scott 12 Williams Fie 15 Gobble, Cal 12 Agua Fria Un 16 Martinez, Juan 12 Douglas 17 Rodgers, Justin 11 Sandra Day O 18 Mendes, Skye 12 Poston Butte 19 Shewbridge, Evan 10 Seton Cathol 20 Morgan, Brendan 11 Verrado 21 Ryan, Nick 10 Brophy Colle 22 Copeland, Taylor 10 Dobson 23 Ordonez, Jose 12 Buckeye Unio 24 Castro-Cuevas, Alex 11 Agua Fria Un 25 Herman, Michael 10 Verrado 26 Lee, Talon 12 Westwood 27 Moyer, Jake 10 Williams Fie 28 Gribauskas, Chance 11 Mingus Union 29 Pixler, Jimdin 10 Mesquite 30 Sparks, Nick 10 El Paso Del 31 Fisher, Jackson 11 Chandler 32 Estrada, Angel 10 El Paso Del 33 Adams, Austin 11 Basha 34 Johnson, Joshua 10 Poston Butte 35 Wellman, Chandler 10 Valley Vista 36 Obadia, Marc 10 Chaparral (A 37 Black, Tyler 10 Corona del S 38 Maalouf, Joe 12 The Meadows 39 Gutierez, Antonio 10 The Meadows 40 Hall, Anthony 11 Brophy Colle 41 Howell, Ben 11 Basha 42 Allinger, Wyatt 10 Gilbert 43 McBride, Cody 12 Blue Ridge Alternates 1 Brubaker, Bryce 9 Snowflake 2 Cook, Jordin 10 Agua Fria Un Event 30 Girls Pole Vault =============================================================================== Name Year School =============================================================================== Flight 1 Finals 1 Fiala, Devyn 9 Williams Fie 2 Stonestreet, Taleecia 10 Blue Ridge 3 Washington, Najee 12 Vista Grande 4 Williams, Karen 12 Payson 5 Hansen, Dakota 9 Blue Ridge 6 Hartman, Emily 11 Westwood 7 Bond, Madison 10 Westwood 8 Blatnick, Amy 10 Dobson 9 McCrary, Mckyla 12 Payson 10 Crawford, Alexis 11 Dobson 11 Shackelford, Michaela 11 Liberty 12 Laughlin, Casandra 10 Youngker 13 Krchnavy, Madison 12 Verrado 14 Turner, Bailey 12 Verrado 15 Kell, Skyy 12 Poston Butte 16 Moser, Rebecca 10 Red Mountain 17 Lind, Brianna 9 Seton Cathol 18 Scnhepp, Brooke 10 Valley Vista 19 Vega, Katherine 11 Youngker 20 Schroeder, Abbey 11 Seton Cathol 21 Venegas, Araceli 12 Agua Fria Un 22 Bare, Gracie 10 Valley Chris 23 Queen, Nicole 10 Red Mountain 24 Christensen, Holly 10 Boulder Cree 25 Hancock, Annie 10 Tolleson Uni 26 Taysom, Jade 12 Mesquite 27 Streck, Kylie 12 Mingus Union 28 Shafe, Marissa 12 Queen Creek 29 Unger, Abi 12 Thunderridge 30 Tragara, Tori 10 Liberty 31 Perkins, Lilly 11 Snowflake 32 Hooks, D'Randa 11 Agua Fria Un 33 Goodson, Ali 10 Scottsdale P 34 Andersen, Bailey 11 Heritage 35 Whitworth, Allison 12 Mingus Union 36 Coolidge, Marlee 10 Chandler 37 Hubert, Alicia 12 Boulder Cree 38 Sekulic, Julija 10 North Canyon 39 Orozco, Miki 11 Agua Fria Un 40 Scott, Skylee 11 Snowflake 41 Montgomey, Emily 12 Williams Fie Event 31 Boys Long Jump =============================================================================== Name Year School =============================================================================== Flight 1 Finals 1 Woods, Ian 10 Queen Creek 2 Wood, Kurt 11 Snowflake 3 Naisant, Marcus 10 Marcos De Ni 4 Herron, Jayquan 12 Marcos De Ni 5 Burch, Tony 12 Veritas Prep 6 Shorty, Noah 11 Chinle 7 Beer, Jackson 9 Scottsdale P 8 Moloney, Kyle 12 Mingus Union 9 Crane, Ted 11 Veritas Prep 10 Yarbrough, Trey 9 Montezuma Co 11 Pivonka, David 10 Tempe Prepar 12 Hisatake, Max 11 The Meadows 13 King, Josh 12 Sahuarita 14 Hughes, Justin 11 Shadow Ridge 15 Matsumoto, Jacob 10 Tempe Prepar 16 Carson, Tremell 11 Arizona Luth 17 Jaramillo, Zeke 11 Dobson 18 Lawlor, Kevin 10 Seton Cathol 19 Becker, Aidan 11 Chaparral (A 20 Gannon, Aaron 11 Millennium 21 Paz, Roberto 12 St Mary's Ca 22 Beguhl, John Paul 10 Tempe Prepar 23 Morris, Malik 11 Shadow Ridge 24 Jackson, Samuel 11 Cesar Chavez 25 Lopez, Erik 11 El Paso Del 26 Williams, Dimontae 11 Vista Grande 27 Farrell, Brandon 9 Basha 28 Williams, Tyree 10 La Joya Comm 29 Snyder, Evan 11 Mingus Union 30 Robinson, Bo 12 Pinon 31 Cheathum, Marquese 12 Cesar Chavez 32 McAnally, Cotter 10 Desert Mount 33 Prouty, Jordan 11 Mingus Union 34 Koch, James 9 Valley Chris 35 Price, Ricco 11 Shadow Ridge 36 Hardy, Logan 12 Sahuarita Flight 2 Finals 1 Hinson, Ivan 10 Valley Vista 2 Caraway, Stephan 10 Westwood 3 Samuals, Isaiah 12 Agua Fria Un 4 Autrey, Jacob 12 Valley Chris 5 Huang, Robert 10 The Meadows 6 Ortiz, Rayy 11 McClintock 7 Fierro, Samir 11 Millennium 8 Riggins, Keenan 12 Cesar Chavez 9 Yazzie, Tyrell 11 Window Rock 10 Dobbins, Jordan 12 Red Mountain 11 Nixon, Amari Hussan 10 Westwood 12 Angieri, Nicholas 11 Boulder Cree 13 Butte, Micah 9 Legend 14 Snyder, Kyndell 10 McClintock 15 Deberry, Maurri 10 La Joya Comm 16 Coker, Terrence 11 North Canyon 17 Herrera, Spencer 12 Payson 18 Campbell, Andrew 11 Desert Mount 19 Stokes, Justice 10 Williams Fie 20 Downey, Kyle 11 Mesquite 21 Fletcher, Kai 10 Chaparral (A 22 Williams, Allen 11 Sahuarita 23 Montez, Steven 12 El Paso Del 24 Allen, Tavion 10 Agua Fria Un 25 Kosseke Kope, Shadrack 11 Catalina 26 Moser, John 11 St Mary's Ca 27 Chibasa, Jonathan 12 Catalina 28 Gardner, Quinn 12 Williams Fie 29 Lerma, Jesus 11 Alhambra 30 McCray, Josh 11 Blue Ridge Flight 3 Finals 1 Hoover, Brenton 12 Poston Butte 2 Miles, Nate 9 Blue Ridge 3 Myles, Max 11 Boulder Cree 4 Kelly, Jordan 11 Mesquite 5 Read, Justin 12 Gilbert 6 Kay, Kendal 10 Snowflake 7 Vaquera, Elisha 10 Montezuma Co 8 Warnock, Mitchell 10 Corona del S 9 Hardwick, Hunter 12 Mesquite 10 Ramos, Josue 12 Douglas 11 Gilbert, Tyson 9 Highlands Ra 12 Brown, Justin 12 Red Mountain 13 Jones, Dominic 10 Copper Canyo 14 Summers, Dakota 12 Corona del S 15 Weaver, Pearson 11 Betty H Fair 16 Knox, Rodney 11 Westview 17 Darden, Devin 12 Verrado 18 Sharp, Malique 12 Marcos De Ni 19 Perkins, Dalon 12 Valley Vista 20 Garcia, Brandon 11 Seton Cathol 21 Gibson, Hunter 11 Basha 22 Thompson, Jeremy 12 Betty H Fair 23 Hicks, Kelton 11 Gilbert 24 Dietz, Ross 12 Verrado 25 Leyva, Alan 12 Douglas Alternates 1 Campbell, Earle 12 Betty H Fair 2 Jones, Ahmad 9 Tempe Prepar 3 Jones, Dedric 12 Marcos De Ni 4 Gobble, Cal 12 Agua Fria Un Event 32 Girls Long Jump =============================================================================== Name Year School =============================================================================== Flight 1 Finals 1 Torres-Jordan, Anissa 11 Vista Grande 2 Williams, Ashaunte 9 Youngker 3 Jimerson, Mahogany 9 Copper Canyo 4 Williams, Jaycee 11 Chinle 5 Shorty, Whitney 11 Chinle 6 Carter, Tyler 10 Tempe 7 Golembewski, Grace 10 Payson 8 Sanchez, Ciara 11 Millennium 9 Pridgett, Demetria 10 Millennium 10 Rodriguez, Yesenia 10 Catalina 11 Tackett, Desire 10 La Joya Comm 12 Washington, Melahni 9 Marcos De Ni 13 Hitt, Ellen 9 Desert Mount 14 Venth, Jordan 11 Shadow Ridge 15 Felix, Makahla 10 Copper Canyo 16 Karhoff, Makenna 10 Mesquite 17 Castro, Victoria 11 Sahuarita 18 Pettypool, Debanhi 11 Marcos De Ni 19 Utz, Emily 9 Saguaro 20 Williams, Anaya 11 Agua Fria Un 21 Michaels, Bailey 10 Arizona Luth 22 Macklin, Eleanor 12 Chaparral (A 23 Prouty, Katelyn 9 Mingus Union 24 Pablo, Kymberly 9 Window Rock 25 Smith, Sabriya 10 Valley Chris 26 Polgar, Emily 12 Shadow Ridge 27 Sanchez, Deanna 11 Dobson 28 Tenorio, Brandy 11 Westwood 29 Miranda, Angelica 11 Tempe 30 Streck, Kylie 12 Mingus Union 31 Chapman, Rylee 11 Payson 32 Ross, Nicole 9 Desert Ridge 33 Canales, Serenity 11 Basha 34 Cashner, Courtney 10 Montezuma Co 35 Moser, Rebecca 10 Red Mountain 36 Kirkendoll, Jaleesha 9 Agua Fria Un 37 Berger, Kacey 11 Liberty 38 McCreary, Riley 12 Chaparral (A 39 Hoff, Lauren 12 Sandra Day O 40 James, Dominique 11 Chinle 41 Curfman, Victoria 9 Douglas Flight 2 Finals 1 Kramer, Caitlyn 11 Douglas 2 Northup, Kristina 11 Buckeye Unio 3 Reid, Maggie 12 Corona del S 4 Ortiz, Juliana 10 Sahuarita 5 Hudson, Shea 10 Buckeye Unio 6 Gardner, Justine 10 Mesquite 7 Colter, Brianna 11 Cesar Chavez 8 Dickson, Angel 9 Window Rock 9 Craig, Justice 9 Marcos De Ni 10 Weech, Jalyn 10 Valley Vista 11 Zapata Espinoza, Gloria 11 Westwood 12 Graves, Paige 10 Mesquite 13 Murphy, Danyael 9 La Joya Comm 14 Papa, Katilyn 9 Snowflake 15 Patterson, Daphne 9 El Paso Del 16 Hicks, Pedra 12 Cesar Chavez 17 Butler, Shaunnell 12 Montezuma Co 18 Hanks, Auli 10 Mingus Union 19 Jackson, Kanani 12 Youngker 20 Baptist, Fahja 10 McClintock 21 Hooks, D'Randa 11 Agua Fria Un 22 Read, Jessica 9 Gilbert 23 Westinbergh, Matilda 11 Queen Creek 24 Fiala, Devyn 9 Williams Fie 25 Tobias, Lauren 9 Shadow Ridge 26 Whitfield, Theresa 9 St Mary's Ca 27 Bare, Gracie 10 Valley Chris 28 Jacobs, Nadia 11 Sahuarita 29 Myles, Hailey 10 Boulder Cree 30 Mohr, Delaney 9 Corona del S Flight 3 Finals 1 Aguilar, Anya 10 Sandra Day O 2 Clark, Breanna 12 Basha 3 Johnson, Quintella 10 St Mary's Ca 4 Alvarez, Veronica 10 El Paso Del 5 Hensley, Hannah 12 Thunderridge 6 Washington, Amber 11 Desert Mount 7 Headey, Braelie 9 Boulder Cree 8 Barron, Geraldy 9 El Paso Mont 9 Sanson, Kayleigh 11 Valley Vista 10 Ivie, Kaylee 9 Basha 11 Jimenez, Daija 11 Catalina 12 Wengert, Makenna 11 Blue Ridge 13 White, Celine 11 Verrado 14 Gandara, Amber 11 El Paso Mont 15 Weisbrod, Anika 11 Scottsdale P 16 Marsh, Alexia 10 Tolleson Uni 17 Bryant, Catherine 12 Tempe Prepar 18 Larsen, Hailey 10 Williams Fie 19 LoBrutto, Jolie 12 McClintock 20 St. Gelais, Katelyn 11 Queen Creek 21 Hillyard, Annika 10 Arizona Luth 22 Smith, Katherine 12 Legend 23 Molina, Krista 11 Red Mountain 24 Waite, Alyisa 11 Gilbert 25 Lacour, Candace 11 Verrado Event 33 Boys Triple Jump =============================================================================== Name Year School =============================================================================== Flight 1 Finals 1 Solomon, Zach 10 Snowflake 2 Naisant, Marcus 10 Marcos De Ni 3 Woods, Ian 10 Queen Creek 4 Warren, Tai Ray 12 Tempe 5 Herron, Jayquan 12 Marcos De Ni 6 Owens, Ike 12 Window Rock 7 Tallant, Tyler 12 Shadow Ridge 8 Jones, Dedric 12 Marcos De Ni 9 Gilboy, Mikey 12 Mingus Union 10 Tsinajinnie, Marlin 11 Chinle 11 Kumi, Desmond 10 Dobson 12 Garcia, Luis 9 Douglas 13 Terry, Deandre 9 Payson 14 Okwoli, John 11 North Canyon 15 McCray, Eldon 12 Snowflake 16 Ovando, Roman 12 Douglas 17 Eggers, Cecil 10 Montezuma Co 18 Edge, Xavier 12 El Paso Mont 19 Matsumoto, Jacob 10 Tempe Prepar 20 Lewis, Aaron 12 Montezuma Co 21 Boykins, Kerry 12 Copper Canyo 22 Snyder, Kyndell 10 McClintock 23 Moloney, Kyle 12 Mingus Union 24 Pivonka, David 10 Tempe Prepar 25 Robinson, Bo 12 Pinon 26 Paz, Roberto 12 St Mary's Ca 27 Farrell, Brandon 9 Basha 28 Cheathum, Marquese 12 Cesar Chavez 29 Tzonev, Ivan 12 Tolleson Uni 30 Beguhl, John Paul 10 Tempe Prepar 31 Orduno, Marvin 12 Westwood 32 Timmons, Andrew 9 Legend 33 Butte, Micah 9 Legend 34 Vidaure, Marciano 11 Williams Fie Flight 2 Finals 1 Henderson, George 11 El Paso Mont 2 Sears, Jamaal 11 Valley Vista 3 Salway, Ohiya 11 Window Rock 4 Rhineheimer, Bailey 10 Williams Fie 5 Moreno, Joshua 11 El Paso Del 6 Knox, Rodney 11 Westview 7 Hinson, Ivan 10 Valley Vista 8 Whiteside, Tyler 10 Chandler 9 Gilbert, Tyson 9 Highlands Ra 10 Houze, Daniel 11 Arizona Luth 11 Darden, Devin 12 Verrado 12 Crockett, Elijah 11 Cesar Chavez 13 Bonilla, Nick 11 Millennium 14 Jackson, Samuel 11 Cesar Chavez 15 Gibson, Hunter 11 Basha 16 Burch, Tony 12 Veritas Prep 17 Fierro, Samir 11 Millennium 18 Sernas, Alex 12 Agua Fria Un 19 Huang, Robert 10 The Meadows 20 Goodman, Ben 9 The Meadows 21 Hardwick, Hunter 12 Mesquite 22 Samuals, Isaiah 12 Agua Fria Un 23 Allen, Tavion 10 Agua Fria Un 24 Hughes, DeAndre 10 Tempe 25 Randolph, Reese 12 Betty H Fair 26 Rodriguez, Emillio 11 Verrado 27 Hicks, Kelton 11 Gilbert 28 Read, Justin 12 Gilbert 29 Weaver, Pearson 11 Betty H Fair Event 34 Girls Triple Jump =============================================================================== Name Year School =============================================================================== Flight 1 Finals 1 Long, Josie 10 Payson 2 Webster, Megan 10 Snowflake 3 Sanchez, Ciara 11 Millennium 4 Westinbergh, Matilda 11 Queen Creek 5 Dickson, Angel 9 Window Rock 6 Pridgett, Demetria 10 Millennium 7 Borges, Sarah 12 Payson 8 Sheppard, Mariah 9 Cesar Chavez 9 Bleach, Sara 12 North Canyon 10 Girodo, Dominique 11 Basha 11 Willbanks, Taylor 9 Montezuma Co 12 Jacobs, Nadia 11 Sahuarita 13 Raber, Kualii 9 Verrado 14 Streck, Kylie 12 Mingus Union 15 Cheatham, Kaila 10 Agua Fria Un 16 Karhoff, Makenna 10 Mesquite 17 Deptula, Aleah 11 Dobson 18 Graves, Paige 10 Mesquite 19 Kirkendoll, Jaleesha 9 Agua Fria Un 20 Slade, Devan 9 Valley Vista 21 Vargas, Daisy 10 El Paso Del 22 Core, Veronica 9 Corona del S 23 Williams, Anaya 11 Agua Fria Un 24 Korcuska, Emily 10 Red Mountain 25 Clark, Breanna 12 Basha 26 Carr, Lauren 10 Poston Butte 27 Curfman, Victoria 9 Douglas 28 Kramer, Caitlyn 11 Douglas Flight 2 Finals 1 Tully, Aubrey 11 Chaparral (A 2 Schnepp, Amber 10 Valley Vista 3 Starks-Foster, Peige 11 Williams Fie 4 Ivie, Kaylee 9 Basha 5 Young, Ocean 12 Youngker 6 Macklin, Eleanor 12 Chaparral (A 7 Laughlin, Casandra 10 Youngker 8 Zapata Espinoza, Gloria 11 Westwood 9 Warskow, Heather 11 Arizona Luth 10 Colter, Brianna 11 Cesar Chavez 11 Weech, Jalyn 10 Valley Vista 12 Lester, Kiyanni 9 Corona del S 13 Gardner, Justine 10 Mesquite 14 St. Gelais, Katelyn 11 Queen Creek 15 De Lara, Annelise 9 El Paso Del 16 Stephens, DaCelia 12 Dobson 17 Ellsworth, Alyssa 11 Blue Ridge 18 Knebelsberger, Rebecca 10 Tempe Prepar 19 Hastings, Breanna 11 Gilbert 20 Land, Karlie 12 Williams Fie 21 White, Celine 11 Verrado 22 Waite, Alyisa 11 Gilbert 23 Bryant, Catherine 12 Tempe Prepar Event 35 Boys Discus Throw =============================================================================== Name Year School =============================================================================== Flight 1 Finals 1 Hooks, Braxton 12 Tolleson Uni 2 Whitehair, Peyton 12 Pinon 3 Graves, Jaquan 10 Cesar Chavez 4 Carriedo, Gadbriel 11 Vista Grande 5 Canisvidod, Bryan 11 Cesar Chavez 6 Porter, Noah 10 Montezuma Co 7 Thomas, Ben 11 Veritas Prep 8 Medina, Francisco 12 Vista Grande 9 Galyon, Aaron 10 Montezuma Co 10 Kaye, Latrell 12 Window Rock 11 Price, Demmis 11 La Joya Comm 12 Thomas, DJ 10 Blue Ridge 13 Munoz, Rosario 12 Blue Ridge 14 Schlomach, Andrew(AJ) 10 Tolleson Uni 15 Sholola, Deji 10 Agua Fria Un 16 Crowe, Shane 12 Desert Mount 17 Miraval, Gustavo 11 Sahuarita 18 Johnson, Dreaunn 11 La Joya Comm 19 Marty, Jacob 11 Shadow Ridge 20 Vazquez, Ivan 12 La Joya Comm 21 Brown, Warrior 12 Chinle 22 Champagne, Patrick 11 Seton Cathol 23 Donaldson, Edward 9 Maricopa 24 Hatic, Ben 12 Gilbert 25 Munoz, Trinidad 11 Cesar Chavez 26 McAllen, Sam 11 Saguaro 27 Camby, Trey 11 Gilbert 28 Chavez, Esteban 12 Veritas Prep 29 Sanchez, Gabriel 12 Vista Grande 30 Mejia, Lenin 12 Millennium 31 Hardy, Ethan 10 Sahuarita 32 Benedict, Tristan 11 Millennium 33 McEachern, Wade 10 Saguaro 34 Dalu, Stefeno 11 Mingus Union Flight 2 Finals 1 Smith, Jordyn 11 Mountain Poi 2 Perez, Victor 11 Montezuma Co 3 Cortez, Uriel 12 Douglas 4 Dennison, Dante 12 Montezuma Co 5 Naisant, Carlan 10 Marcos De Ni 6 Nunez, Ricardo 11 Valley Chris 7 Heckel, Jeremy 11 St Mary's Ca 8 Hughes, Justin 11 Shadow Ridge 9 Flowers, Jalen 10 Faith Luther 10 Webber, Justin 11 Snowflake 11 Keith, Khiry 11 Marcos De Ni 12 Ortega, Juan 9 Copper Canyo 13 Bayer, Joshua 11 Catalina 14 Marhija, Hirsh 10 The Meadows 15 Bruce, Chris 10 Faith Luther 16 Harding, Cole 12 Desert Mount 17 McNulty, Matthew 9 Scottsdale P 18 Sytsma, Wyatt 11 Williams Fie 19 Judstra, Colin 12 Catalina 20 Niesen, Tyler 11 Westview 21 Abdulai, Denzel 12 Tempe Prepar 22 Sayler, Wesley 12 Westwood 23 Williams, Christian 9 Sierra Linda 24 Neher, Nathan 11 Williams Fie 25 Rich, Max 9 Tempe Prepar 26 Grajeda, Alex 12 Verrado 27 Limon, Javier 12 Tolleson Uni 28 Akbar, Shahraiz 12 The Meadows 29 Barr, Joseph 11 St Mary's Ca 30 Jones, Steven 12 McClintock 31 Rosenbaum, Aaron 11 Arizona Luth 32 Cue, Thomas 11 Legend Flight 3 Finals 1 Touchstone, Garrison 12 Snowflake 2 Steiginga, Drew 12 Valley Chris 3 Thach, Thinh 11 McClintock 4 Riojas, Eric 12 Agua Fria Un 5 Manning, Cory 11 Seton Cathol 6 Cunningham, Dillon 10 Maricopa 7 Collins, Levi 12 Mingus Union 8 Morales, Christian 11 Cesar Chavez 9 Campos, Xavier 12 Valley Vista 10 Segura, Jake 12 Arizona Luth 11 Salas, Mario 12 Tempe 12 Apodaca, Francisco 10 Payson 13 Casas, Jacob 11 Sahuarita 14 Boiseau, Chase 12 Chaparral (A 15 Coefield, David 10 Agua Fria Un 16 Sotelo, Mikey 9 Buckeye Unio 17 Oaks, Eddie 12 Buckeye Unio 18 Dowlearn, Braden 11 Agua Fria Un 19 Ramos, Adalberto 12 Copper Canyo 20 King, Elliott 11 Tempe 21 Bergin, Cameron 12 Tempe Prepar 22 Scott, Stephen 12 Shadow Ridge 23 Switzer, Derrer 12 Marcos De Ni 24 Galloway, Trevor 10 Mingus Union 25 Campbell, Clay 12 Verrado Event 36 Girls Discus Throw =============================================================================== Name Year School =============================================================================== Flight 1 Finals 1 Bramblett, Sarah 10 Mingus Union 2 Collins, Tracie 11 Vista Grande 3 Gardner, Megan 10 Snowflake 4 Allen, Naomi 9 Valley Chris 5 Tautua'a, Jasmine 10 Westwood 6 Carden, Alyssa 10 Agua Fria Un 7 Sebald, Rachel 11 Arizona Luth 8 Uriarte, Claudia 10 Tolleson Uni 9 Willis, Erin 9 Snowflake 10 Nicholus, Kendri 11 Snowflake 11 Cowing, Kira 12 Maricopa 12 Torres, Maria 12 Tolleson Uni 13 Barnes, Emma 9 Marcos De Ni 14 Jackson, Ellianna 9 Cesar Chavez 15 Eckroth, Jordan 9 La Joya Comm 16 Gay, Kenya 9 Maricopa 17 Arbogast, Madeline 11 Sahuarita 18 Nero, Jaila 10 Xavier Colle 19 White, Shekinah 11 Tempe 20 McNamara, Monica 12 Gilbert 21 Sanchez, Starr 11 Tolleson Uni 22 Mills, Tifini 12 Montezuma Co 23 Wright, Lisi 12 Scottsdale P 24 Jameison, Kennedy 12 Basha 25 Hook, Michelle 12 Xavier Colle 26 Hooker, Ashley 12 Catalina 27 Gomez, Faith 11 Valley Chris 28 Tom, Sarah 12 Window Rock 29 Roberton, Aerin 10 Desert Mount Flight 2 Finals 1 Curdy, Emma 10 Buckeye Unio 2 Suarez, Elizabeth 10 St Mary's Ca 3 Sanjuanero, Lyndelle 10 St Mary's Ca 4 Majors, Sidnie 9 Montezuma Co 5 Disu, Zainab 12 Buckeye Unio 6 Rodriguez, Jazmin 9 Montezuma Co 7 Kraujalis, Natalie 9 Mesquite 8 Rushing, Jada 12 Millennium 9 Brandow, Koryna 12 McClintock 10 Homer, Kaylie 12 Mesquite 11 Valencia, Jesiree 12 Sahuarita 12 Johnston, Laurel 11 Saguaro 13 McCoy, Bailey 9 Legend 14 Flax, Jessica 11 Legend 15 Rodriguez, Isela 12 Copper Canyo 16 Martinez, Irlanda 12 Douglas 17 Willbanks, Taylor 9 Montezuma Co 18 Paul, Taylor 12 Chinle 19 Word, Sierra 12 Shadow Ridge 20 Shugart, Kristy 10 Chaparral (A 21 Burrell, Amber 10 Corona del S 22 Christian, Anise 10 Youngker 23 Long, Sabrina 12 Boulder Cree 24 Boyd, Morgan 11 Tempe 25 Rushton, Aimee 11 Shadow Ridge 26 Torrez, Alexis 11 Youngker 27 Larry, Kayla 10 El Paso Del 28 Heslop, Ashleigh 9 Desert Ridge Flight 3 Finals 1 Kee, Elicia 11 Window Rock 2 Timmons, Amanda 11 Scottsdale P 3 Gramajo, Judith 12 Catalina 4 Dean, Allison 12 Millennium 5 Stidham, Madison 11 Blue Ridge 6 Ferreira, Emily 12 Corona del S 7 McNeal, Adesha 12 Cesar Chavez 8 Deptula, Aleah 11 Dobson 9 Price, Rachel 12 Basha 10 Orsund, Brytany 12 Westview 11 Jose, Precious 12 Copper Canyo 12 Jimenez Poveda, Cindy 11 Westwood 13 Carrasco, Alana 10 Payson 14 Cheyne, Champagne 10 Vista Grande 15 Brennan, Sara 11 Faith Luther 16 Barrera, Priscilla 11 Williams Fie 17 Page-Stevens, Cairra 9 Agua Fria Un 18 Kennedy, Kaylyn 12 Shadow Ridge 19 Tso, Angelicah 12 Marcos De Ni 20 Land, Karlie 12 Williams Fie 21 Reidhead, Shelby 11 Snowflake 22 Peace, Munirih 10 Blue Ridge 23 Ruiz-Garcia, Mayra 12 Agua Fria Un 24 Alexander-Shaw, Breyonn 12 Verrado 25 Irish, Morgan 12 Verrado Event 37 Boys Shot Put =============================================================================== Name Year School =============================================================================== Flight 1 Finals 1 West, Dominic 11 Blue Ridge 2 Carriedo, Gadbriel 11 Vista Grande 3 Graves, Jaquan 10 Cesar Chavez 4 Camby, Trey 11 Gilbert 5 Thomas, Ben 11 Veritas Prep 6 Kaye, Latrell 12 Window Rock 7 Broughten, William 10 Montezuma Co 8 Navarro, Daniel 12 Gilbert 9 Sanchez, Gabriel 12 Vista Grande 10 McEachern, Wade 10 Saguaro 11 McAllen, Sam 11 Saguaro 12 Carlin, Steven 12 Copper Canyo 13 Berg, Connor 9 Faith Luther 14 Medina, Francisco 12 Vista Grande 15 Partington, Cade 9 Montezuma Co 16 Judstra, Colin 12 Catalina 17 Manning, Cory 11 Seton Cathol 18 Donaldson, Edward 9 Maricopa 19 Cunningham, Dillon 10 Maricopa 20 Bayer, Joshua 11 Catalina 21 Raysik, Bailey 12 Desert Mount 22 Brown, Warrior 12 Chinle Flight 2 Finals 1 Miraval, Gustavo 11 Sahuarita 2 Barr, Joseph 11 St Mary's Ca 3 Gunter, Nick 11 Legend 4 Chavez, Esteban 12 Veritas Prep 5 Thach, Thinh 11 McClintock 6 McBride, Seaghan 11 Scottsdale P 7 Torres, Alex 9 La Joya Comm 8 Heckel, Jeremy 11 St Mary's Ca 9 Bergin, Cameron 12 Tempe Prepar 10 Harding, Cole 12 Desert Mount 11 Dowlearn, Braden 11 Agua Fria Un 12 Abdulai, Denzel 12 Tempe Prepar 13 Freidhof, Brian 10 Seton Cathol 14 Keith, Khiry 11 Marcos De Ni 15 Petersen, Brady 11 Snowflake 16 Bluehouse, Kent 12 Ganado 17 Morales, Christian 11 Cesar Chavez 18 Begay, Monterey 12 Ganado 19 Webber, Justin 11 Snowflake 20 Kamerman, Christian 10 Valley Chris 21 Bittorf, Jayden 10 Williams Fie 22 Hardy, Ethan 10 Sahuarita 23 Rosenbaum, Aaron 11 Arizona Luth 24 Cue, Thomas 11 Legend 25 Heslop, Bryce 10 Desert Ridge Flight 3 Finals 1 Galloway, Trevor 10 Mingus Union 2 Benedict, Tristan 11 Millennium 3 Touchstone, Garrison 12 Snowflake 4 Cortez, Uriel 12 Douglas 5 Casas, Jacob 11 Sahuarita 6 Ramos, Adalberto 12 Copper Canyo 7 Dalu, Stefeno 11 Mingus Union 8 Hernandez, Alejandro 11 Westview 9 Segura, Jake 12 Arizona Luth 10 Apodaca, Francisco 10 Payson 11 Riojas, Eric 12 Agua Fria Un 12 Marty, Jacob 11 Shadow Ridge 13 Egger, Jeremy 11 Westwood 14 Jones, Steven 12 McClintock 15 Naisant, Carlan 10 Marcos De Ni 16 Estrada, Gabriel 12 Millennium 17 Whitehair, Peyton 12 Pinon 18 Williams, Christian 9 Sierra Linda 19 Neher, Nathan 11 Williams Fie 20 Akbar, Shahraiz 12 The Meadows 21 Valdivia, Vincent 12 Millennium 22 Flowers, Jalen 10 Faith Luther 23 Salas, Mario 12 Tempe 24 Hughes, Bryson 11 Dobson 25 Rivera, Dustin 11 Buckeye Unio Flight 4 Finals 1 Solomon, Alec 12 Snowflake 2 Johnson, My-King 10 Tempe 3 Schlomach, Andrew(AJ) 10 Tolleson Uni 4 Phelps, Nathan 12 Mesquite 5 Bartholomew, London 11 Red Mountain 6 Kenobbie, Graham 11 Sandra Day O 7 Brockway, Zachary 12 Liberty 8 Switzer, Derrer 12 Marcos De Ni 9 Limon, Javier 12 Tolleson Uni 10 Jonovich, Tanner 12 Buckeye Unio 11 Carruthers, Charles 12 Tempe 12 Coleman, Sebastian 10 Desert Ridge 13 Steiginga, Drew 12 Valley Chris 14 Luckett, Amir 11 Shadow Ridge 15 White, Korben 10 Payson 16 Broady, Blair 11 Verrado 17 Collins, Levi 12 Mingus Union 18 Munoz, Rosario 12 Blue Ridge 19 Kennell, Kyle 11 Montezuma Co 20 Coefield, David 10 Agua Fria Un 21 Kountz, Travis 12 Tempe 22 Brittain, Isaiah 11 Tempe Prepar 23 Scott, Stephen 12 Shadow Ridge 24 Perez, Victor 11 Montezuma Co 25 Campbell, Clay 12 Verrado Event 38 Girls Shot Put =============================================================================== Name Year School =============================================================================== Flight 1 Finals 1 Hudson, Mysia 11 Maricopa 2 Collins, Tracie 11 Vista Grande 3 Allen, Naomi 9 Valley Chris 4 Ballon, Guadalupe Dobson 5 Mikaleson, Nina 11 Snowflake 6 Lopez, Briana 11 Dobson 7 Bramblett, Sarah 10 Mingus Union 8 Carden, Alyssa 10 Agua Fria Un 9 McNamara, Monica 12 Gilbert 10 Torres, Jazmine 11 La Joya Comm 11 McNamara, Nicole 11 Gilbert 12 Nicholus, Kendri 11 Snowflake 13 Perryman, Maleah 9 Millennium 14 Garcia-Wences, Kimberly 12 Sierra Linda 15 Perkins, Brittany 11 Tempe 16 Estrada, Jazmin 12 Tempe 17 Simpson, Courtney 11 Tempe 18 Tom, Sarah 12 Window Rock 19 Sanchez, Starr 11 Tolleson Uni 20 Brandow, Koryna 12 McClintock 21 Johnston, Laurel 11 Saguaro 22 Sebald, Rachel 11 Arizona Luth 23 Drew, Braylen 10 Marcos De Ni 24 Guerber, Grace 9 Desert Ridge 25 Cowing, Kira 12 Maricopa Flight 2 Finals 1 Ferreira, Emily 12 Corona del S 2 Benavidez, Amaris 12 Xavier Colle 3 Suarez, Elizabeth 10 St Mary's Ca 4 Gomez, Faith 11 Valley Chris 5 Jose, Precious 12 Copper Canyo 6 Kee, Elicia 11 Window Rock 7 Burrell, Amber 10 Corona del S 8 Miller, Audrey 12 McClintock 9 Cheyne, Champagne 10 Vista Grande 10 Shugart, Kristy 10 Chaparral (A 11 Ruiz-Garcia, Mayra 12 Agua Fria Un 12 Begay, Gabby 10 Montezuma Co 13 Lamar, Tatiana 9 Buckeye Unio 14 Martinez, Irlanda 12 Douglas 15 Arbogast, Madeline 11 Sahuarita 16 Lentz, Olivia 9 Shadow Ridge 17 Hooker, Ashley 12 Catalina 18 Boyd, Sarah 11 Buckeye Unio 19 Long, Sabrina 12 Boulder Cree 20 Valencia, Jesiree 12 Sahuarita 21 Kutnick, Morgan 11 Basha Flight 3 Finals 1 Larson, Maddy 10 Faith Luther 2 Hoggard, Courtney 12 Poston Butte 3 Farrell, Kennedy 10 Boulder Cree 4 Uriarte, Claudia 10 Tolleson Uni 5 Willis, Erin 9 Snowflake 6 Chavez, Angelica 10 Cesar Chavez 7 Flax, Jessica 11 Legend 8 Jacobs, Haley 11 Thunderridge 9 Pekipaki, Liliena 9 Westwood 10 Newman, Qui'Aunna(Kiki) 11 Tolleson Uni 11 Tso, Angelicah 12 Marcos De Ni 12 Kennedy, Kaylyn 12 Shadow Ridge 13 Gramajo, Judith 12 Catalina 14 Usevitch, Gabby 9 Mesquite 15 Warriner, Jilleeann 9 Montezuma Co 16 Timmons, Amanda 11 Scottsdale P 17 Amos, Shawndre'a 9 Mesquite 18 Rodriguez, Isela 12 Copper Canyo 19 Begay, Madelyn 10 Montezuma Co 20 Roberton, Aerin 10 Desert Mount 21 Hook, Michelle 12 Xavier Colle Flight 4 Finals 1 Watson, Jessica 12 Sahuarita 2 Jacket, Savannah 12 Montezuma Co 3 Gosse, Cassidy 12 The Meadows 4 Coleman, Qualia 11 Sandra Day O 5 Reidhead, Shelby 11 Snowflake 6 Carrasco, Alana 10 Payson 7 James, Madi 11 Saguaro 8 Mauk, Aniaja 9 Shadow Ridge 9 Wells, Emmerson 11 Chaparral (A 10 Manuel, Chantelle 12 Montezuma Co 11 Stoltz, Emma 11 Williams Fie 12 Stidham, Madison 11 Blue Ridge 13 Swingle, Catherine 12 Tempe Prepar 14 Peace, Munirih 10 Blue Ridge 15 Christian, Anise 10 Youngker 16 Boyd, Morgan 11 Tempe 17 Barrera, Priscilla 11 Williams Fie 18 Irish, Morgan 12 Verrado 19 Page-Stevens, Cairra 9 Agua Fria Un 20 Goss, Madison 12 Verrado Licensed to Arizona Interscholastic Assoc. Champ HY-TEK's Meet Manager 3/16/2015 09:12 PM 75th Chandler Rotary Track Invitational - 3/20/2015 to 3/21/2015 Austin Field Meet Program Event 27 Boys High Jump =============================================================================== Name Year School =============================================================================== Flight 1 Finals 1 643 Purdy, Damian 12 Cibola 2 1284 Chandler, Malik 9 Hamilton 3 88 Hall, Jayton 9 American Lea 4 1905 Doyle, Jacob 9 Page 5 1278 Adams, Kobe 10 Hamilton 6 97 Peterson, Kyle 12 American Lea 7 1013 Lee, John 12 Durango 8 652 Thompson, Ted 12 Cibola 9 1083 Montez, Steven 12 El Paso Del 10 467 Adams, Edwin 10 Chandler 11 1001 Baken, Lucas 11 Durango 12 658 Boykins, Kerry 12 Copper Canyo 13 1375 Trotter, Naamon 12 Highland 14 2492 Wood, Kurt 11 Snowflake 15 656 Abdul-Hakim, Malik 10 Copper Canyo 16 690 Beaudin, Ryan 12 Corona del S 17 1664 Pope, Darren 12 Mesquite 18 2025 Jackson, Malik 12 Poly (Long B 19 3002 Carpenter, Grant 11 Willow Canyo 20 3144 Carbo, Nik 11 Skyline 21 553 Bright, Ryan 11 Chaparral (A 22 2295 Evans, Keanyn 12 Santa Fe 23 2086 Cavanaugh, Colby 10 Queen Creek 24 1360 Kirby, Kevin 12 Highland 25 666 Felix, Terrell 11 Copper Canyo Flight 2 Finals - Competing Later 1 1377 Williams, Aaron 12 Highland 2 1010 Gilleland, Gabe 12 Durango 3 2097 Honea, Dalton 11 Queen Creek 4 2244 Salcido, Chris 12 San Dimas 5 283 Brooks, Robert 10 Brophy Colle 6 1922 Rex, Kyle Palmer Ridge 7 718 Marshall, Nate 11 Corona del S 8 2465 Kay, Dillan 9 Snowflake 9 1689 Fierro, Samir 11 Millennium 10 434 Crockett, Elijah 11 Cesar Chavez 11 2341 Stevenson, Dawson 10 Sedona Red R 12 375 Wright, Sean 10 Cactus Shado 13 508 Okonkwo, Andrew 12 Chandler 14 792 Whitney, Caleb 12 Desert Hills 15 2518 Culbreith, Landen 12 St Pius X 16 941 Brost, Kyle 11 Dobson 17 929 Toney, Jymil 11 Desert Vista 18 727 Onwordi, Joshua 10 Corona del S 19 2082 Bussey, Reed 12 Queen Creek 20 2437 Williams, Michael 11 Shadow Ridge 21 734 Shoultz, Sam 12 Corona del S Event 28 Girls High Jump =============================================================================== Name Year School =============================================================================== Flight 1 Finals 1 627 Gordon, Mori 9 Cibola 2 96 Peters, Daisy 9 American Lea 3 654 Woods, Kendralyn 12 Cibola 4 1187 Hill, Brooklyn 12 Gila Ridge 5 2279 Nesemann, Jaclyn 11 Sandra Day O 6 856 Ross, Nicole 9 Desert Ridge 7 1114 Gonzalez, Haley 9 El Paso Mont 8 121 Buchholz, Ruth 11 Arizona Luth 9 747 Bell, Monique 12 Deer Valley 10 1297 Jones, Cardi 10 Hamilton 11 2301 Tanuz, Ryann 10 Santa Fe 12 472 Brown, Dejia 12 Chandler 13 1138 Leonard, Casey 11 Faith Luther 14 1313 Okonkwo, Andrea 12 Hamilton 15 2368 Gillette, Emma 12 Seton Cathol 16 2388 Tavani, Jennifer 11 Seton Cathol 17 1825 Muhammad, Nura 10 Mountain Poi 18 2391 Newson, Shila 12 Shadow Mount 19 2116 St. Gelais, Katelyn 11 Queen Creek 20 1210 Walter, Malibu 12 Gila Ridge 21 145 Unkefer, Sarah 12 Arizona Luth 22 1314 Orndorff, Kelly 9 Hamilton 23 2049 Williams, Kalyah 9 Poly (Long B Flight 2 Finals - Competing Later 1 1343 Benson, Kendra 12 Highland 2 1141 Neagle, Bryanna 10 Faith Luther 3 967 Peterson, Sidra 12 Dobson 4 364 Dodd, Kaley 9 Cactus Shado 5 1683 Chou, Emily 11 Millennium 6 3146 Aldred, Kali 11 Skyline 7 2241 Johns, Deja 11 San Dimas 8 2772 Willingham, Jada 12 Valley Vista 9 2299 Randle, Courteney 12 Santa Fe 10 1819 Greene, Morgan 12 Mountain Poi 11 2655 Wenham, Megan 12 Thunderridge 12 1368 Olsen, Meg 11 Highland 13 2507 Johnson, Quintella 10 St Mary's Ca 14 1003 Davis, Alli 10 Durango 15 420 Brown, Courtney 12 Centennial 16 2607 Gosse, Delaney 12 The Meadows 17 2242 Nance, Hannah 11 San Dimas 18 2952 Smith, Jalissa 12 Westwood 19 891 Fritz, Shannon 11 Desert Vista 20 2124 Kearney, Kayla Rampart 21 74 Willis, Zarriea 12 Alhambra Event 29 Boys Pole Vault =============================================================================== Name Year School =============================================================================== Flight 1 Finals 1 769 Rives, Hiro 12 Deer Valley 2 2678 Medrano, Matthew 11 Tolleson Uni 3 1997 Stowell, Ryan 12 Perry 4 257 Natale, Mark 12 Boulder Cree 5 1519 Seth, Brandon 11 Liberty 6 2093 Grizzle, Logan 11 Queen Creek 7 746 Axlid, Erik 11 Deer Valley 8 775 Snyder, David 12 Deer Valley 9 803 Herrera, Jerod 11 Desert Mount 10 2144 Heinricks, Tim 10 Red Mountain 11 2334 Carter, Jakob 12 Sedona Red R 12 1995 Scremin, Jacob 12 Perry 13 725 Ondrejka, Zachary 12 Corona del S 14 1484 Smith, Matt 12 Legend 15 2143 Gruefe, Jared 12 Red Mountain 16 2914 Parker, Dawson 10 Westview 17 2199 Scott, Talor 12 Saguaro 18 1363 Menden, McKay 12 Highland 19 1356 Heussner, Halen 12 Highland 20 268 Seganti, James 12 Boulder Cree 21 2642 Johnson, Ezekiel 10 Thunderridge Flight 2 Finals - Competing Later 1 2708 Cochran, Eric 12 Valley Chris 2 97 Peterson, Kyle 12 American Lea 3 883 Delaney, Troy 12 Desert Vista 4 2725 Rhodes, Riley 12 Valley Chris 5 2110 Penrod, Jase 12 Queen Creek 6 2685 Roberts, Hank 12 Tolleson Uni 7 1633 Downey, Kyle 11 Mesquite 8 1514 Noriega, Vincent 12 Liberty 9 2151 Korcuska, Riley 12 Red Mountain 10 1286 Desilva, Owen 10 Hamilton 11 2762 Riddle, Cole 10 Valley Vista 12 1015 Marcum, Justin 12 Durango 13 2656 Wenig, John 12 Thunderbird 14 1922 Rex, Kyle Palmer Ridge 15 1848 Ernst, Joe 12 Mountain Rid 16 885 Devore, Nate 11 Desert Vista 17 1849 Ernst, Tom 12 Mountain Rid 18 1321 Stevens, Connor 11 Hamilton Event 30 Girls Pole Vault =============================================================================== Name Year School =============================================================================== Flight 1 Finals 1 1179 Beltran, Maria 11 Gila Ridge 2 1012 Lee, Jessica 10 Durango 3 1210 Walter, Malibu 12 Gila Ridge 4 2769 Weech, Jalyn 10 Valley Vista 5 1880 Garza, Faith 11 North Canyon 6 496 Jordan, Raven 9 Chandler 7 1648 Keil, Ally 11 Mesquite 8 555 Driggs Campbell, Elizabeth 9 Chaparral (A 9 2092 Gomez, Alyssa 11 Queen Creek 10 1008 Garrett, Shaylan 11 Durango 11 2303 Thompson, Emma 11 Santa Fe 12 742 Wright, Josie 9 Corona del S 13 1983 Kelpsch, Callie 12 Perry 14 747 Bell, Monique 12 Deer Valley 15 1145 Rasmussen, Christine 12 Faith Luther 16 1131 Dixon, Ohemaa 11 Faith Luther 17 1990 Prakelt, Angie 12 Perry Flight 2 Finals - Competing Later 1 773 Schwartz, Alyson 10 Deer Valley 2 1823 Kuyper, McKenzie 12 Mountain Poi 3 95 Park, Julianna 9 American Lea 4 2901 Flores, Amanda 11 Westview 5 1822 Krietenstein, Annika 11 Mountain Poi 6 2176 Angel, Justice 12 Saguaro 7 1156 Merriman, Hailey 12 Flowing Well 8 3046 Fitzgerald, Jenna 12 Xavier Colle 9 891 Fritz, Shannon 11 Desert Vista 10 2707 Cavanaugh, Skylar 12 Valley Chris 11 2649 Smith, Gabrielle 12 Thunderridge 12 2699 Alexander, Taylor 11 Vail Christi 13 920 Simpson, Aliya 11 Desert Vista 14 79 Bramwell, Kaija 12 American Lea 15 1342 Baker, Nicole 12 Highland 16 882 Davis, Vanessa 12 Desert Vista Event 31 Boys Long Jump =============================================================================== Name Year School =============================================================================== Flight 1 Finals 1 2239 Williams, Allen 11 Sahuarita 2 1526 Wilson, Kory 12 Liberty 3 2760 Perkins, Dalon 12 Valley Vista 4 346 Houston, Aaron 12 Buena 5 97 Peterson, Kyle 12 American Lea 6 1858 Kenyon, Jimmy 10 Mountain Rid 7 2732 Abdullah, Akil 11 Valley Vista 8 2293 Cassidy, Antonio 12 Santa Fe 9 1201 North, Ryleigh 9 Gila Ridge 10 2048 Williams, David 12 Poly (Long B 11 1471 Johnson, Calvin 12 Legend 12 941 Brost, Kyle 11 Dobson 13 114 Isreal, Jaylen 11 Arcadia 14 2097 Honea, Dalton 11 Queen Creek 15 2207 Young, Cameron 10 Saguaro 16 1942 Hancock, Braden 12 Payson 17 2633 Frauenhoff, Henry D 12 Thunderridge 18 1692 Garcia, Brandon 12 Millennium 19 2295 Evans, Keanyn 12 Santa Fe 20 1100 Andrus, Tyreese 9 El Paso Mont 21 3115 Robinson, Taran Volcano Vista 22 2284 Tytler, Michael 11 Sandra Day O Flight 2 Finals 1 662 Coronado-Clark, Jullian 12 Copper Canyo 2 860 Verdos, Matt 10 Desert Ridge 3 827 Brotemarkle, Justin 10 Desert Ridge 4 1360 Kirby, Kevin 12 Highland 5 2754 Mickens, Guy 11 Valley Vista 6 911 Mudiwa, Talib 10 Desert Vista 7 3036 Walker, Delano 12 Window Rock 8 621 Carr, Donte 12 Cibola 9 643 Purdy, Damian 12 Cibola 10 127 Galvan, Gabe 11 Arizona Luth 11 1827 Payne, Cornelius 11 Mountain Poi 12 2450 Ballard, Brenton 12 Snowflake 13 1117 Lara, Chris 11 El Paso Mont 14 1393 Krauss, Eric 11 Highlands Ra 15 310 Yandell, Cole 10 Brophy Colle 16 1994 Rule, Brandon 12 Perry 17 897 Hartshorn-West, Steven 11 Desert Vista 18 1504 Jackson, Alex 11 Liberty 19 1056 Prospero, Mathew 10 El Paso Amer 20 296 Mendoza, Gabe 11 Brophy Colle 21 865 Battle, Adonis 11 Desert Vista 22 3114 Goldston, Alejandro Volcano Vista 23 988 Leyva, Alan 12 Douglas 24 1147 Rubalcaba, Mark 12 Faith Luther Flight 3 Finals - Competing Later 1 1280 Alexander, Tyler 10 Hamilton 2 2019 Elliott, Tay 12 Poly (Long B 3 844 Logan, Donjae 9 Desert Ridge 4 3137 Anderson, Cory 12 Skyline 5 2673 Johnson, Trey 10 Tolleson Uni 6 317 Casado, Jordy 11 Buckeye Unio 7 1841 Wilson, Alonzo 12 Mountain Poi 8 648 Smith, Timothy 12 Cibola 9 499 Lee, Imani 10 Chandler 10 2274 Marrero, Estefon 11 Sandra Day O 11 2286 Wagner, Frederic 12 Sandra Day O 12 1895 Okwoli, John 11 North Canyon 13 1307 Mayberry, Jaquan 12 Hamilton 14 2347 Hawkins, David 12 Serra Flight 4 Finals - Competing Later 1 2342 Atkinson, Roderick 12 Serra 2 2025 Jackson, Malik 12 Poly (Long B 3 1326 White, Kambrell 12 Hamilton 4 1835 Sibley, Nicolas 12 Mountain Poi 5 2518 Culbreith, Landen 12 St Pius X 6 2523 Limon, Elias 12 St Pius X 7 283 Brooks, Robert 10 Brophy Colle 8 311 Banister, Jordan 12 Buckeye Unio 9 1401 Morgan, Ben 12 Highlands Ra 10 301 Oliver, Isaiah 12 Brophy Colle 11 1813 Banks, Isaiah 12 Mountain Poi 12 639 Monroe, Derrick 12 Cibola Event 32 Girls Long Jump =============================================================================== Name Year School =============================================================================== Flight 1 Finals 1 3015 Dickson, Angel 9 Window Rock 2 3069 Jackson, Kanani 12 Youngker 3 1914 Seay, Amberly 10 Page 4 2120 Westinbergh, Matilda 11 Queen Creek 5 2638 Hensley, Hannah 12 Thunderridge 6 1063 Alvarez, Veronica 10 El Paso Del 7 2336 Crans, Chenoa 9 Sedona Red R 8 1103 Barron, Geraldy 9 El Paso Mont 9 645 Rushing, Kaylee 11 Cibola 10 1877 Bleach, Sara 12 North Canyon 11 1507 Karre, Lexi 11 Liberty 12 854 Person, Dhasia 10 Desert Ridge 13 1314 Orndorff, Kelly 9 Hamilton 14 89 Lindsey, Toni 10 American Lea 15 1394 Krusoe, Morgan 11 Highlands Ra 16 2634 French, Gentry 10 Thunderridge 17 2744 Henson, Allyson 12 Valley Vista 18 2301 Tanuz, Ryann 10 Santa Fe 19 972 Stephens, DaCelia 12 Dobson 20 2320 Nelson, Morgan 12 Scottsdale P 21 630 Hayes, Alanna 11 Cibola Flight 2 Finals 1 1062 Waters, Nala 12 El Paso Amer 2 2643 Keuhneman, Kristi 10 Thunderridge 3 3154 Anderson, Lilly 10 Skyline 4 1211 Weller, Allison 12 Gila Ridge 5 1113 Gandara, Amber 11 El Paso Mont 6 2328 Weisbrod, Anika 11 Scottsdale P 7 1187 Hill, Brooklyn 12 Gila Ridge 8 2677 Marsh, Alexia 10 Tolleson Uni 9 1296 Jamie, Celine 9 Hamilton 10 1313 Okonkwo, Andrea 12 Hamilton 11 129 Hillyard, Annika 10 Arizona Luth 12 1614 LoBrutto, Jolie 12 McClintock 13 2116 St. Gelais, Katelyn 11 Queen Creek 14 1483 Smith, Katherine 12 Legend 15 107 Ballard, Mykala 11 Arcadia 16 2156 Molina, Krista 11 Red Mountain 17 2365 Eze, Chelsey 12 Seton Cathol 18 354 Radmore, Felecity 12 Buena 19 1053 Morgan, Alexxis 12 El Paso Amer 20 2644 Leiker, Katie 12 Thunderridge 21 1142 Nikodemus, Cayla 12 Faith Luther Flight 3 Finals - Competing Later 1 884 Dement, Clare 9 Desert Vista 2 882 Davis, Vanessa 12 Desert Vista 3 3041 Carter, Cydeni 11 Xavier Colle 4 1819 Greene, Morgan 12 Mountain Poi 5 3108 Whitehead, Sarah 10 Scottsdale C 6 1406 Siegfreid, Shayli 12 Highlands Ra 7 2371 Holter, Elizabeth 10 Seton Cathol 8 1151 Vinson, Haley 12 Faith Luther 9 1686 Delgado, Daeja 12 Millennium 10 2047 Ward, Da'Myah 12 Poly (Long B 11 747 Bell, Monique 12 Deer Valley 12 1006 Gallegos, Miranda 12 Durango 13 896 Hartley, Alexis 12 Desert Vista 14 3059 Roessler, Teresa 11 Xavier Colle 15 512 Poirier-Shelton, Tiana 10 Chandler 16 2290 Wilson, Savanna 11 Sandra Day O Flight 4 Finals - Competing Later 1 448 Marshall, Tasia 11 Cesar Chavez 2 2009 Barrett, Jali 11 Poly (Long B 3 488 Gruenwald, Jai 9 Chandler 4 2472 Olson, Sydney 11 Snowflake 5 1842 Young, Rees 11 Mountain Poi 6 1836 Simmons, Chynna 10 Mountain Poi 7 1003 Davis, Alli 10 Durango 8 471 Broom, Kennedy 12 Chandler 9 79 Bramwell, Kaija 12 American Lea 10 1832 Seawater-Simmons, Tria 12 Mountain Poi 11 588 Yon, Shayna 12 Cherokee Trails 12 3164 Spencer, Abigail 11 Shadow Mount 13 2292 Ayanniyi, Akeisha 11 Santa Fe 14 2021 Gaston, Onyx 12 Poly (Long B 15 2043 Smith, Zhane 10 Poly (Long B Event 33 Boys Triple Jump =============================================================================== Name Year School =============================================================================== Flight 1 Finals 1 104 Young, Jeremy 10 American Lea 2 1641 Hardwick, Hunter 12 Mesquite 3 1500 Gabaldon, Christian 11 Liberty 4 231 Carlsen, Valor 11 Boulder Cree 5 2929 Guerrero, Garrison 12 Westwood 6 2701 Autrey, Jacob 12 Valley Chris 7 721 Meise, Jordan 11 Corona del S 8 1018 O'Neil, Liam 10 Durango 9 2086 Cavanaugh, Colby 10 Queen Creek 10 1650 Kelly, Jordan 11 Mesquite 11 2251 Camacho, Longino 12 Sandra Day O 12 1013 Lee, John 12 Durango 13 1201 North, Ryleigh 9 Gila Ridge 14 1633 Downey, Kyle 11 Mesquite 15 1984 Krason, Zachary 11 Perry 16 1526 Wilson, Kory 12 Liberty 17 1354 Harwood, Jake 12 Highland 18 1942 Hancock, Braden 12 Payson 19 1692 Garcia, Brandon 12 Millennium 20 2341 Stevenson, Dawson 10 Sedona Red R Flight 2 Finals 1 1083 Montez, Steven 12 El Paso Del 2 2366 Garcia, Brandon 11 Seton Cathol 3 125 Cook, Brady 12 Arizona Luth 4 1858 Kenyon, Jimmy 10 Mountain Rid 5 2754 Mickens, Guy 11 Valley Vista 6 1287 Downing, Tyron 11 Hamilton 7 518 Sutton, Darrius 11 Chandler 8 961 Latimore, Denzil 10 Dobson 9 2540 Garrett, Quntion 12 Tempe 10 2151 Korcuska, Riley 12 Red Mountain 11 2070 Steward, Qujuan 11 Poston Butte 12 2753 Mathis, Brandon 11 Valley Vista 13 1056 Prospero, Mathew 10 El Paso Amer 14 2071 Taylor, Chase 11 Poston Butte 15 1393 Krauss, Eric 11 Highlands Ra 16 2284 Tytler, Michael 11 Sandra Day O 17 2466 Kay, Kendal 10 Snowflake 18 656 Abdul-Hakim, Malik 10 Copper Canyo 19 499 Lee, Imani 10 Chandler Flight 3 Finals - Competing Later 1 759 Mageo, Mataio 12 Deer Valley 2 2347 Hawkins, David 12 Serra 3 3145 Ruiz, Manny 11 Skyline 4 256 Myles, Max 11 Boulder Cree 5 1360 Kirby, Kevin 12 Highland 6 2491 Willis, Tanner 10 Snowflake 7 897 Hartshorn-West, Steven 11 Desert Vista 8 1835 Sibley, Nicolas 12 Mountain Poi 9 2048 Williams, David 12 Poly (Long B 10 305 Rahman, Samir 10 Brophy Colle 11 2633 Frauenhoff, Henry D 12 Thunderridge 12 2654 Warren, Josh 12 Thunderridge 13 310 Yandell, Cole 10 Brophy Colle 14 2871 Martinez, Tristan 11 Vista Grande Flight 4 Finals - Competing Later 1 1307 Mayberry, Jaquan 12 Hamilton 2 2343 Cannady, Zinovian 12 Serra 3 736 Summers, Dakota 12 Corona del S 4 621 Carr, Donte 12 Cibola 5 3114 Goldston, Alejandro Volcano Vista 6 648 Smith, Timothy 12 Cibola 7 1813 Banks, Isaiah 12 Mountain Poi 8 3107 Winn, Nick 11 Scottsdale C 9 2286 Wagner, Frederic 12 Sandra Day O 10 2523 Limon, Elias 12 St Pius X 11 2342 Atkinson, Roderick 12 Serra 12 1326 White, Kambrell 12 Hamilton 13 935 Watson, Connor 11 Desert Vista 14 1147 Rubalcaba, Mark 12 Faith Luther Event 34 Girls Triple Jump =============================================================================== Name Year School =============================================================================== Flight 1 Finals 1 1071 De Lara, Annelise 9 El Paso Del 2 654 Woods, Kendralyn 12 Cibola 3 1493 Clark, Kameryn 11 Liberty 4 1062 Waters, Nala 12 El Paso Amer 5 255 Myles, Hailey 10 Boulder Cree 6 2555 Murillo, Joslyn 11 Tempe 7 510 Payne, Terayah 9 Chandler 8 2136 Conner, Jamae 11 Red Mountain 9 1211 Weller, Allison 12 Gila Ridge 10 620 Caragata, Brooke 11 Cibola 11 1137 Larson, Maddy 10 Faith Luther 12 2246 Aguilar, Anya 10 Sandra Day O 13 2643 Keuhneman, Kristi 10 Thunderridge 14 2477 Rawlins, Macie 12 Snowflake 15 1507 Karre, Lexi 11 Liberty 16 2644 Leiker, Katie 12 Thunderridge Flight 2 Finals 1 384 Patoni, Taylor 12 Campo Verde 2 2702 Bare, Gracie 10 Valley Chris 3 1374 Smith, Maddie 12 Highland 4 1614 LoBrutto, Jolie 12 McClintock 5 2744 Henson, Allyson 12 Valley Vista 6 1296 Jamie, Celine 9 Hamilton 7 420 Brown, Courtney 12 Centennial 8 1779 Kirks, Weslie 11 Montezuma Co 9 371 Querrey, Corinne 11 Cactus Shado 10 2328 Weisbrod, Anika 11 Scottsdale P 11 2638 Hensley, Hannah 12 Thunderridge 12 363 Chapman, Kynlee 11 Cactus Shado 13 2324 Sklar, Kayla 10 Scottsdale P 14 2297 Pacheco, Alicia 12 Santa Fe 15 773 Schwartz, Alyson 10 Deer Valley 16 2634 French, Gentry 10 Thunderridge Flight 3 Finals - Competing Later 1 1053 Morgan, Alexxis 12 El Paso Amer 2 2464 Johnson, Kadi 12 Snowflake 3 448 Marshall, Tasia 11 Cesar Chavez 4 2371 Holter, Elizabeth 10 Seton Cathol 5 2272 Lundberg, Madelyn 10 Sandra Day O 6 3074 Oglesby, Courtnee 12 Youngker 7 1686 Delgado, Daeja 12 Millennium 8 915 Reeves, Reba 10 Desert Vista 9 747 Bell, Monique 12 Deer Valley 10 1825 Muhammad, Nura 10 Mountain Poi 11 2952 Smith, Jalissa 12 Westwood 12 3146 Aldred, Kali 11 Skyline 13 520 Urho, Helen 12 Chandler 14 763 Nantz, Katheryn 11 Deer Valley Flight 4 Finals - Competing Later 1 2049 Williams, Kalyah 9 Poly (Long B 2 2567 Weathers, Ryann 11 Tempe 3 896 Hartley, Alexis 12 Desert Vista 4 1836 Simmons, Chynna 10 Mountain Poi 5 1842 Young, Rees 11 Mountain Poi 6 1151 Vinson, Haley 12 Faith Luther 7 2716 Harrison, Ashley 12 Valley Chris 8 512 Poirier-Shelton, Tiana 10 Chandler 9 277 Williams, Emma 12 Boulder Cree 10 2005 Ainsworth, Je'Neal 12 Poly (Long B 11 2009 Barrett, Jali 11 Poly (Long B 12 2472 Olson, Sydney 11 Snowflake 13 2021 Gaston, Onyx 12 Poly (Long B 14 471 Broom, Kennedy 12 Chandler Event 35 Boys Discus Throw =============================================================================== Name Year School =============================================================================== Flight 1 Finals 1 2935 Layton, Owen 11 Westwood 2 2748 Kaowili, Tu'ulima 11 Valley Vista 3 580 Shaw, Patrick 12 Chaparral (A 4 2278 Moss, Eric 12 Sandra Day O 5 1904 Cook, Michael 11 Page 6 780 Bitton, Brian 11 Desert Hills 7 2906 Hernandez, Alejandro 11 Westview 8 692 Bjotvedt, Patric 11 Corona del S 9 2672 Jimenez, Felipe 11 Tolleson Uni 10 2254 Cuellar, Dominic 11 Sandra Day O 11 1660 Muhialdin, Amir 12 Mesquite 12 3133 Smith, Tyler 12 Dobson 13 831 Coleman, Sebastian 10 Desert Ridge Flight 2 Finals 1 1874 White, Gaven 12 Mountain Rid 2 1961 White, Korben 10 Payson 3 1469 Gunter, Nick 11 Legend 4 1398 Lutz, Erik 12 Highlands Ra 5 1496 Dewald, Joshua 12 Liberty 6 849 Montaya, Anthony 12 Desert Ridge 7 2631 Duckworth, James 12 Thunderridge 8 1094 Teruel, Chris 12 El Paso Del 9 327 Jonovich, Tanner 12 Buckeye Unio 10 3033 Toadlena, Kobe 12 Window Rock 11 1847 Colwell, Logan 12 Mountain Rid 12 1319 Saena, Tyson 11 Hamilton Flight 3 Finals 1 722 Millyard, Tanner 12 Corona del S 2 784 Pace, Clancy 12 Desert Hills 3 1087 Ordonez, Edgar 12 El Paso Del 4 785 Riding, Chanse 11 Desert Hills 5 1506 Joseph, Aaron 12 Liberty 6 181 Personale, Anthony 11 Basha 7 2085 Casteneda, Sebastian 11 Queen Creek 8 1565 Switzer, Derrer 12 Marcos De Ni 9 2087 Convery, Alec 11 Queen Creek 10 1695 Larson, Jordan 10 Millennium 11 2442 Ene, Gordon 12 Sierra Linda 12 1887 Jackson, Austin 10 North Canyon Flight 4 Finals - Competing Later 1 1051 Lujan, Markos 12 El Paso Amer 2 1322 Stevens, Tyler 10 Hamilton 3 2484 Solomon, Alec 12 Snowflake 4 262 Perry, Scott 11 Boulder Cree 5 3141 Martinez-Sotelo, Salvador 12 Skyline 6 2648 Shaver, Ryan 10 Thunderbird 7 3143 Bearup, Alexander 11 Skyline 8 160 Edwards, Evan 12 Basha 9 908 Macnair, Andrew 12 Desert Vista 10 890 France, David 12 Desert Vista Flight 5 Finals - Competing Later 1 479 Crowley, Kyle 12 Chandler 2 159 Dunkle, Colton 11 Basha 3 1155 Hejl, Justin 12 Flowing Well 4 650 Thompson, Abraham 12 Cibola 5 516 Slate, Jacob 10 Chandler 6 2331 Wright, Weston 10 Scottsdale P 7 1107 Deharo, Robert 11 El Paso Mont 8 1029 DeRamus, Dakarai 12 E. Roosevelt 9 1667 Root, Colton 12 Mesquite 10 298 Murphy, Connor 11 Brophy Colle Flight 6 Finals - Competing Later 1 761 Moreno, Patrick 12 Deer Valley 2 2626 Woodson, Mark 12 The Meadows 3 1049 Lindemann, Kolton 10 El Paso Amer 4 2153 Lewis, Cameron 12 Red Mountain 5 909 Mason, Elijah 10 Desert Vista 6 899 Hickel, Torrey 11 Desert Vista 7 771 Roberts, Marlon 12 Deer Valley 8 1075 Hernandez, Joshua D 11 El Paso Del 9 1656 McKee, Blake 12 Mesquite 10 1037 Potts, David 11 E. Roosevelt Event 36 Girls Discus Throw =============================================================================== Name Year School =============================================================================== Flight 1 Finals 1 3022 Kee, Elicia 11 Window Rock 2 1211 Weller, Allison 12 Gila Ridge 3 3132 Chiaradonna, Maria 10 Seton Cathol 4 1011 Hawman, Breann 11 Durango 5 2652 Unger, Abi 12 Thunderridge 6 94 Olsen, Katrina 9 American Lea 7 443 Jackson, Janette 10 Cesar Chavez 8 2603 Giang, Dionne 12 The Meadows 9 2133 Brown, Ashley 10 Red Mountain 10 121 Buchholz, Ruth 11 Arizona Luth 11 173 Kutnick, Morgan 11 Basha 12 636 Lowndes, Michele 11 Cibola 13 587 Wells, Emmerson 11 Chaparral (A Flight 2 Finals 1 239 Farrell, Kennedy 10 Boulder Cree 2 1294 Groeger, Samantha 11 Hamilton 3 102 Turner, Genice 12 American Lea 4 2258 Evans, Samantha 12 Sandra Day O 5 2271 Long, Rebecca 12 Sandra Day O 6 1615 Miller, Audrey 12 McClintock 7 1459 Villafana, Briana 10 La Joya Comm 8 2640 Jacobs, Haley 11 Thunderridge 9 1046 Cordier, Sammy 10 El Paso Amer 10 2443 Garcia-Wences, Kimberly 12 Sierra Linda 11 2189 James, Madi 11 Saguaro 12 886 Fagan, Victoria 11 Desert Vista Flight 3 Finals 1 2495 Griffin, Jaztyne 9 South Mounta 2 2606 Gosse, Cassidy 12 The Meadows 3 2340 Ringel, Hannah 10 Sedona Red R 4 755 Gillespe, Kionna 12 Deer Valley 5 2145 Hernandez, Jade 12 Red Mountain 6 1510 May, Karley 12 Liberty 7 1831 Scott, Onnika 12 Mountain Poi 8 1498 Fattu-Logan, Angelica 12 Liberty 9 513 Ponds, Samantha 9 Chandler 10 893 Greno, Karly 12 Desert Vista 11 2240 Gutierrez, Saxon 12 San Dimas 12 1957 Sweeny, Sadie 10 Payson Flight 4 Finals - Competing Later 1 1803 Topaha, Tayla 11 Montezuma Co 2 1991 Reynolds, Jenna 12 Perry 3 2102 King, Abby 11 Queen Creek 4 2100 Kartchner, Jayden 11 Queen Creek 5 1325 White, Hannah 10 Hamilton 6 158 Dugger, Kali 12 Basha 7 1666 Pulver, Nita 12 Mesquite 8 1862 Lopez, Alexis 10 Mountain Rid 9 3153 Valdivieso, Sierra 10 Skyline 10 1134 Hill, Morgan 12 Faith Luther Flight 5 Finals - Competing Later 1 778 Wick, Amanda 11 Deer Valley 2 2099 Kartchner, Brooklynn 12 Queen Creek 3 1884 Hinrichs, Dana 12 North Canyon 4 1079 Hernandez, Victoria 10 El Paso Del 5 2773 Yonsetto, Sydney 12 Valley Vista 6 2333 Carrara, Marisa 12 Sedona Red R 7 3152 Riccolo, Mia 12 Skyline 8 649 Taylor, Christena 11 Cibola 9 2127 Shinkle, Jessica 12 Raymond S Ke 10 919 Simanovsky, Lauren 10 Desert Vista Flight 6 Finals - Competing Later 1 2119 Vanney, Eryn 12 Queen Creek 2 503 Miller, Xandra 11 Chandler 3 1883 Henrie, Gabrielle 12 North Canyon 4 1189 Jumbeck, Angela 12 Gila Ridge 5 2750 Kientzler, Jacqueline 12 Valley Vista 6 1817 Conlon, Kayleigh 10 Mountain Poi 7 837 Hathcock, Kali 10 Desert Ridge 8 596 Thomas, Emma 12 Cheyenne Mou 9 505 Mitchell, Corneisha 12 Chandler 10 1157 Rodriguez, Sierra 11 Flowing Well Event 37 Boys Shot Put =============================================================================== Name Year School =============================================================================== Flight 1 Finals 1 2768 Webb, Jeffery 12 Valley Vista 2 582 Sills, Jacob 12 Chaparral (A 3 1438 Georgantes, Christian 12 La Joya Comm 4 2617 Marhija, Hirsh 10 The Meadows 5 771 Roberts, Marlon 12 Deer Valley 6 552 Boiseau, Chase 12 Chaparral (A 7 452 Munoz, Trinidad 11 Cesar Chavez 8 722 Millyard, Tanner 12 Corona del S 9 378 Kauer, DJ 12 Campo Verde 10 2254 Cuellar, Dominic 11 Sandra Day O 11 2153 Lewis, Cameron 12 Red Mountain 12 2671 Hooks, Braxton 12 Tolleson Uni Flight 2 Finals 1 336 Ochoa-Piedra, Jesus 12 Buckeye Unio 2 2935 Layton, Owen 11 Westwood 3 93 Morris, Jonathan 12 American Lea 4 1506 Joseph, Aaron 12 Liberty 5 1821 Howard, Devin 11 Mountain Poi 6 3033 Toadlena, Kobe 12 Window Rock 7 2631 Duckworth, James 12 Thunderridge 8 2695 Valenzuela, Michael 11 Tolleson Uni 9 160 Edwards, Evan 12 Basha 10 1049 Lindemann, Kolton 10 El Paso Amer 11 1322 Stevens, Tyler 10 Hamilton 12 3160 Cross, Tyrek 12 Mountain Poi Flight 3 Finals 1 1096 Villalva, Cristian 11 El Paso Del 2 1357 Johnson, Tyler 10 Highland 3 2331 Wright, Weston 10 Scottsdale P 4 1660 Muhialdin, Amir 12 Mesquite 5 1887 Jackson, Austin 10 North Canyon 6 181 Personale, Anthony 11 Basha 7 2735 Campos, Xavier 12 Valley Vista 8 262 Perry, Scott 11 Boulder Cree 9 289 Dunn, Justus 11 Brophy Colle 10 2442 Ene, Gordon 12 Sierra Linda 11 288 Diaz-Infante, Dante 11 Brophy Colle 12 2468 McCray, Eldon 12 Snowflake Flight 4 Finals - Competing Later 1 2075 Ackert, Jordan 11 Queen Creek 2 475 Chisholm, Thomas 11 Chandler 3 267 Ruiz, Anthony 11 Boulder Cree 4 1667 Root, Colton 12 Mesquite 5 908 Macnair, Andrew 12 Desert Vista 6 1094 Teruel, Chris 12 El Paso Del 7 1398 Lutz, Erik 12 Highlands Ra 8 2806 Thompson, Clay 12 Verrrado 9 784 Pace, Clancy 12 Desert Hills 10 1051 Lujan, Markos 12 El Paso Amer Flight 5 Finals - Competing Later 1 692 Bjotvedt, Patric 11 Corona del S 2 1107 Deharo, Robert 11 El Paso Mont 3 526 Woodard, Dustin 11 Chandler 4 2076 Adams, Dempsey 11 Queen Creek 5 1029 DeRamus, Dakarai 12 E. Roosevelt 6 761 Moreno, Patrick 12 Deer Valley 7 369 Kleitsch, Bradley 12 Cactus Shado 8 287 Collins, Jacob 11 Brophy Colle 9 909 Mason, Elijah 10 Desert Vista 10 3141 Martinez-Sotelo, Salvador 12 Skyline Flight 6 Finals - Competing Later 1 650 Thompson, Abraham 12 Cibola 2 528 Wulff, Tristan 12 Chandler 3 479 Crowley, Kyle 12 Chandler 4 1319 Saena, Tyson 11 Hamilton 5 159 Dunkle, Colton 11 Basha 6 1037 Potts, David 11 E. Roosevelt 7 2626 Woodson, Mark 12 The Meadows 8 2111 Pilimai, Keaton 11 Queen Creek 9 899 Hickel, Torrey 11 Desert Vista 10 1075 Hernandez, Joshua D 11 El Paso Del Event 38 Girls Shot Put =============================================================================== Name Year School =============================================================================== Flight 1 Finals 1 622 Carritt, Kelsey 9 Cibola 2 1200 Nitelet, Elisa 11 Gila Ridge 3 2327 Timmons, Amanda 11 Scottsdale P 4 2330 Wright, Lisi 12 Scottsdale P 5 2170 Stirckland, Syd 10 Red Mountain 6 3132 Chiaradonna, Maria 10 Seton Cathol 7 1957 Sweeny, Sadie 10 Payson 8 443 Jackson, Janette 10 Cesar Chavez 9 2271 Long, Rebecca 12 Sandra Day O 10 1705 Rushing, Jada 12 Millennium 11 1079 Hernandez, Victoria 10 El Paso Del 12 1011 Hawman, Breann 11 Durango 13 1364 Milton, Juwanna 12 Highland Flight 2 Finals 1 1168 Huenemann, Asdzaan 12 Ganado 2 449 McNeal, Adesha 12 Cesar Chavez 3 2652 Unger, Abi 12 Thunderridge 4 607 Paul, Taylor 12 Chinle 5 2603 Giang, Dionne 12 The Meadows 6 1407 Vigil, Leilah 9 Highlands Ra 7 1498 Fattu-Logan, Angelica 12 Liberty 8 778 Wick, Amanda 11 Deer Valley 9 919 Simanovsky, Lauren 10 Desert Vista 10 1408 Azarrow, Samantha 12 Juan Diego C 11 3077 Torrez, Alexis 11 Youngker Flight 3 Finals 1 182 Price, Rachel 12 Basha 2 2959 Witherspoon, Grace 12 Westwood 3 758 Kemper, Cora 10 Deer Valley 4 102 Turner, Genice 12 American Lea 5 121 Buchholz, Ruth 11 Arizona Luth 6 649 Taylor, Christena 11 Cibola 7 3064 Christian, Anise 10 Youngker 8 1189 Jumbeck, Angela 12 Gila Ridge 9 2773 Yonsetto, Sydney 12 Valley Vista 10 1884 Hinrichs, Dana 12 North Canyon 11 1475 McCoy, Bailey 9 Legend 12 1126 Brennan, Sara 11 Faith Luther 13 1510 May, Karley 12 Liberty 14 1397 Licht, Ashley 10 Highlands Ra Flight 4 Finals - Competing Later 1 2333 Carrara, Marisa 12 Sedona Red R 2 170 Jameison, Kennedy 12 Basha 3 893 Greno, Karly 12 Desert Vista 4 158 Dugger, Kali 12 Basha 5 1666 Pulver, Nita 12 Mesquite 6 513 Ponds, Samantha 9 Chandler 7 1991 Reynolds, Jenna 12 Perry 8 2913 Orsund, Brytany 12 Westview 9 2099 Kartchner, Brooklynn 12 Queen Creek 10 596 Thomas, Emma 12 Cheyenne Mou Flight 5 Finals - Competing Later 1 503 Miller, Xandra 11 Chandler 2 2240 Gutierrez, Saxon 12 San Dimas 3 1447 Pandell, Tayla 11 La Joya Comm 4 1080 Larry, Kayla 10 El Paso Del 5 1046 Cordier, Sammy 10 El Paso Amer 6 2145 Hernandez, Jade 12 Red Mountain 7 2495 Griffin, Jaztyne 9 South Mounta 8 837 Hathcock, Kali 10 Desert Ridge 9 1157 Rodriguez, Sierra 11 Flowing Well 10 2750 Kientzler, Jacqueline 12 Valley Vista Flight 6 Finals - Competing Later 1 2119 Vanney, Eryn 12 Queen Creek 2 1883 Henrie, Gabrielle 12 North Canyon 3 1325 White, Hannah 10 Hamilton 4 2102 King, Abby 11 Queen Creek 5 2340 Ringel, Hannah 10 Sedona Red R 6 2127 Shinkle, Jessica 12 Raymond S Ke 7 3152 Riccolo, Mia 12 Skyline 8 1817 Conlon, Kayleigh 10 Mountain Poi 9 505 Mitchell, Corneisha 12 Chandler 10 1831 Scott, Onnika 12 Mountain Poi Licensed to Arizona Interscholastic Assoc. Champ HY-TEK's Meet Manager 3/16/2015 09:10 PM 75th Chandler Rotary Track Invitational - 3/20/2015 to 3/21/2015 Austin Field Meet Program Event 1 Boys Distance Medley
=============================================================================== School =============================================================================== Section 1 Timed Finals
1 Poly (Long Beach) 'A'
2 Gila Ridge 'A'
3 Desert Vista 'A'
4 Tempe 'A'
5 Hamilton 'A'
6 Faith Lutheran 'A'
7 Liberty 'A'
8 Gilbert Christian 'A'
9 Legend 'A'
10 El Paso Del Valle 'A'
11 Window Rock 'A'
12 Valley Vista 'A'
13 Cibola 'A'
Section 2 Timed Finals
1 Seton Catholic 'A'
2 The Meadows 'A'
3 Vista Grande 'A'
4 Corona del Sol 'A'
5 Saguaro 'A'
6 Chandler 'A'
7 Maricopa 'A'
8 Ganado 'A'
9 Cesar Chavez 'A'
10 Boulder Creek 'A'
11 Payson 'A'
12 Tolleson Union 'A'
Event 2 Girls Distance Medley
=============================================================================== School =============================================================================== Section 1 Timed Finals
1 Poly (Long Beach) 'A'
2 The Meadows 'A'
3 Gilbert Christian 'A'
4 Liberty 'A'
5 Desert Vista 'A'
6 Hamilton 'A'
7 Highlands Ranch 'A'
8 Xavier College Preparatory 'A'
9 Saguaro 'A'
10 Window Rock 'A'
11 Valley Vista 'A'
12 Cibola 'A'
13 Vista Grande 'A'
14 Seton Catholic 'A'
15 Chandler 'A'
16 Corona del Sol 'A'
17 Gila Ridge 'A'
18 Tolleson Union 'A'
19 Tempe 'A'
20 Payson 'A'
21 Boulder Creek 'A'
Event 5 Boys 110 Meter Hurdles
=============================================================================== Name Year School =============================================================================== Section 1 Timed Finals - Competing Later
1 3101 Turner, Adam 12 Pinnacle 2 562 Jamison, Brandon 11 Chaparral (A 3 2343 Cannady, Zinovian 12 Serra 4 301 Oliver, Isaiah 12 Brophy Colle
5 3106 Collins, Justin 12 Carson 6 3137 Anderson, Cory 12 Skyline 7 525 Winfield, William 12 Chandler 8 927 Tippit, Cole 11 Desert Vista
Section 2 Timed Finals - Competing Later
1 2358 Woodbey, Jaiden 9 Serra
2 735 Stehr, Tyler 12 Corona del S 3 2027 Johnson, Anthony 10 Poly (Long B 4 792 Whitney, Caleb 12 Desert Hills 5 2026 James, Lavonte 11 Poly (Long B
6 1384 Dynes, Zeke 12 Highlands Ra 7 1290 Fusaro, James 12 Hamilton
8 2673 Johnson, Trey 10 Tolleson Uni Section 3 Timed Finals - Competing Later
1 490 Hayes, T.J. 10 Chandler
2 305 Rahman, Samir 10 Brophy Colle
3 2040 Russell II, Torrie 12 Poly (Long B
4 527 Woods, Kyree 11 Chandler 5 2337 Davis, Andre 12 Sedona Red R 6 1840 White, Rakevion 11 Mountain Poi
7 467 Adams, Edwin 10 Chandler 8 Sat Morn, Winner open Section 4 Timed Finals
1 108 Bates, Austin 12 Arcadia 2 941 Brost, Kyle 11 Dobson
3 3002 Carpenter, Grant 11 Willow Canyo
4 1422 Swanson, Gus 12 La Cueva 5 728 Parra, Carlos 10 Corona del S
6 2149 Kerr, Dylan 12 Red Mountain 7 309 Williams, Noah 10 Brophy Colle
8 2036 Ratchford, Bris 12 Poly (Long B
Section 5 Timed Finals
1 2526 Stevens, Caleb 11 Sunnyslope
2 2893 Bowles, Rameihk 12 Westview
3 2525 Sergent, Jacob 12 Sunnyslope 4 2654 Warren, Josh 12 Thunderridge
5 2112 Red, Hunter 12 Queen Creek 6 78 Boyd, Jermiah 10 American Lea
7 1047 Drennan, Q 12 El Paso Amer 8 772 Sahotsky, Thomas 11 Deer Valley
Section 6 Timed Finals
1 1527 Zitka, Tyler 12 Liberty
2 786 Sharp, Garrick 11 Desert Hills 3 652 Thompson, Ted 12 Cibola 4 1382 D'Agostino, Derrick 11 Highlands Ra
5 77 Boyd, Bujon 9 American Lea
6 186 Williams, Austin 12 Basha
7 933 Vlaming, Ty 11 Desert Vista
8 2899 Chouteau, Damian 12 Westview Section 7 Timed Finals
1 917 Sampson, Jack 10 Desert Vista 2 358 Valdez, Jacob 11 Buena 3 80 Brewer, James 12 American Lea 4 135 Llanez, Jesse 12 Arizona Luth 5 2062 Jones, Jordan 12 Poston Butte 6 1120 Rivera, Holden 10 El Paso Mont 7 1687 Diggs, Aidan 9 Millennium 8 3121 Beyers, Gabe Volcano Vista
Event 6 Girls 100 Meter Hurdles
=============================================================================== Name Year School =============================================================================== Section 1 Timed Finals - Competing Later
1 2657 Zurn, Cassidy 12 Thunderridge 2 2005 Ainsworth, Je'Neal 12 Poly (Long B
3 2357 Williams, Jaela 12 Serra
4 1032 Graham, Jasmyne 12 E. Roosevelt
5 421 Sutton, April 12 Centennial ( 6 1837 Smith, Autumn 11 Mountain Poi
7 504 Mitchell, Arniesha 12 Chandler
8 1708 Simmons, China 12 Millennium Section 2 Timed Finals - Competing Later
1 905 Landeene, Shea 11 Desert Vista 2 2716 Harrison, Ashley 12 Valley Chris 3 2017 Cody, Ivery 11 Poly (Long B
4 1026 Cooksey, Iyana 11 E. Roosevelt 5 3109 Tremble, Shanice 12 Liberty 6 1281 Bermudez, Carmen 11 Hamilton 7 3003 Denham, Mareena 11 Willow Canyo 8 370 O'Hearn, MacKenzie 12 Cactus Shado Section 3 Timed Finals - Competing Later
1 2030 Malone, Jasmine 12 Poly (Long B 2 2196 Mullen, Kayla 12 Saguaro 3 1413 Mills, Dominique 12 Juan Diego C 4 441 Hicks, Pedra 12 Cesar Chavez
5 3094 DeStefano, Emily 10 Pinnacle
6 488 Gruenwald, Jai 9 Chandler
7 2011 Bracken, Ashli 12 Poly (Long B 8 3165 Sat Morn, Winner open Section 4 Timed Finals
1 2279 Nesemann, Jaclyn 11 Sandra Day O
2 3046 Fitzgerald, Jenna 12 Xavier Colle 3 1893 Mustin, Drianna 11 North Canyon 4 3146 Aldred, Kali 11 Skyline
5 569 Martin, Brooke 11 Chaparral (A 6 477 Conway, Leilani 10 Chandler 7 630 Hayes, Alanna 11 Cibola
8 1483 Smith, Katherine 12 Legend Section 5 Timed Finals
1 679 Robinson, Tamia 10 Copper Canyo
2 2659 Barnes, Ohemaa 10 Tolleson Uni 3 1025 Bernard-Joseph, Breanna 9 E. Roosevelt 4 2905 Heckstall, Jae'Nisa 9 Westview 5 1815 Burns, Danielle 11 Mountain Poi 6 2688 Satterwhite, Yaharim 12 Tolleson Uni 7 720 McCloskey, Kylie 11 Corona del S
8 708 Hayhurst, Melissa 11 Corona del S Section 6 Timed Finals
1 977 Williams, Impress 12 Dobson 2 1914 Seay, Amberly 10 Page
3 99 Rockwood, Makayla 9 American Lea 4 3047 Grant, Annie 10 Xavier Colle 5 420 Brown, Courtney 12 Centennial 6 157 Deem, Sadie 12 Basha
7 670 Jimerson, Mahogany 9 Copper Canyo 8 763 Nantz, Katheryn 11 Deer Valley
Section 7 Timed Finals
1 2898 Chambers, Ji'Mya 9 Westview
2 2387 Shapiro, Lauren 10 Seton Cathol
3 2758 Mussein, Saada 11 Valley Vista 4 973 Tavares, Brooke 11 Dobson 5 83 Conway, Tessa 11 American Lea 6 2483 Shumway, Alexis 10 Snowflake 7 2741 Ferguson, Rickayla 10 Valley Vista
8 910 Mccutchen, Emma 9 Desert Vista
Event 7 Boys 100 Meter Dash
=============================================================================== Name Year School =============================================================================== Section 1 Timed Finals - Competing Later
1 1147 Rubalcaba, Mark 12 Faith Luther
2 889 Ford, Isaiah 11 Desert Vista 3 521 Ware, D.J. 12 Chandler
4 1824 Lucas, Paul 12 Mountain Poi 5 662 Coronado-Clark, Jullian 12 Copper Canyo 6 2079 Barlow, Weston 12 Queen Creek 7 2019 Elliott, Tay 12 Poly (Long B
8 1418 Szymczak, Blake 12 Kelly Walsh
Section 2 Timed Finals - Competing Later
1 2650 Taylor, Nathan 11 Thunderbird 2 1084 Morales, Jason 11 El Paso Del 3 1299 Jordan, Jawhar 9 Hamilton
4 1036 Palmer, Jordan 12 E. Roosevelt 5 1039 Singletary, Evan 12 E. Roosevelt 6 2732 Abdullah, Akil 11 Valley Vista
7 2014 Calhoun, Justin 12 Poly (Long B 8 352 Nick, Mojave 12 Buena Section 3 Timed Finals - Competing Later
1 2348 Hayes, Cameron 12 Serra 2 1081 Lopez, Erik 11 El Paso Del 3 853 Patrick, Tavian 11 Desert Ridge 4 1401 Morgan, Ben 12 Highlands Ra 5 1035 Miller, Eric 12 E. Roosevelt 6 3112 Streetz, Christopher Volcano Vista
7 2022 Harness, Tariq 10 Poly (Long B 8 Sat Morn, Winner open Section 4 Timed Finals
1 1061 Walker, Randall 10 El Paso Amer
2 1892 Moulton, Tyrees 9 North Canyon
3 1518 Schuiteboer, Jake 12 Liberty
4 515 Reed-Campos, Micha 11 Chandler
5 2673 Johnson, Trey 10 Tolleson Uni 6 2262 Griggs, Terry 12 Sandra Day O 7 2042 Shampklin, Aaron 10 Poly (Long B
8 1437 Freitas, Adrien 12 La Joya Comm Section 5 Timed Finals
1 1658 Miller, Ryne 11 Mesquite 2 1209 Taylor, Clifton 10 Gila Ridge 3 1370 Patterson, Adam 12 Highland 4 1082 Mitchell, Nick 11 El Paso Del 5 688 Williams, Kelvin 11 Copper Canyo
6 2893 Bowles, Rameihk 12 Westview
7 1664 Pope, Darren 12 Mesquite 8 681 Ruelas, Adrian 11 Copper Canyo Section 6 Timed Finals
1 2390 Zuluaga, Luke 11 Seton Cathol 2 2518 Culbreith, Landen 12 St Pius X
3 1205 Richeson, Michael 12 Gila Ridge
4 930 Trotto, Justin 10 Desert Vista
5 261 Parenteau, Ryan 12 Boulder Cree
6 591 Darby, Ben 10 Cheyenne Mou
7 1149 Soboyejo IV, Alfred 12 Faith Luther
8 2274 Marrero, Estefon 11 Sandra Day O
Section 7 Timed Finals
1 3036 Walker, Delano 12 Window Rock 2 1346 Chadwick, Josh 12 Highland 3 3011 Singleton, Marcus 12 Willow Canyo
4 2481 Schneider, Drew 12 Snowflake 5 2742 Gates, Vodrey 10 Valley Vista
6 1043 Allen, Joshua 11 El Paso Amer
7 2134 Brown, Justin 12 Red Mountain 8 2355 Stevenson, Matthew 9 Serra Event 8 Girls 100 Meter Dash
=============================================================================== Name Year School =============================================================================== Section 1 Timed Finals - Competing Later
1 1142 Nikodemus, Cayla 12 Faith Luther
2 2493 Center, Alexis 11 South Mounta
3 2034 Perkins, Maya 11 Poly (Long B 4 588 Yon, Shayna 12 Cherokee Trails 5 2354 Reed, Jasmin 10 Serra 6 1140 Maxey, Clarissa 12 Faith Luther 7 1522 Tremble, Lashira 11 Liberty
8 2032 Miles, Kenyla 10 Poly (Long B
Section 2 Timed Finals - Competing Later
1 509 Patton, Taylor 12 Chandler 2 1027 Davis, Courtne 12 E. Roosevelt
3 2043 Smith, Zhane 10 Poly (Long B
4 2345 Golden, Madison 11 Serra 5 511 Peevy, Nastasia 12 Chandler 6 2008 Augustine, Ariyonna 9 Poly (Long B
7 2126 Jarrett, Sasha 12 Raymond S Ke
8 1058 Smith, Alexis 12 El Paso Amer
Section 3 Timed Finals - Competing Later
1 2209 Beckaroo, Yasheika 12 Sahuarita 2 3071 Jones, Shakia 12 Youngker 3 1305 Malone, Jasmine 12 Hamilton 4 2292 Ayanniyi, Akeisha 11 Santa Fe 5 2522 Kennedy, Patience 12 St Pius X 6 367 Gormley, Suzanna 12 Cactus Shado 7 1406 Siegfreid, Shayli 12 Highlands Ra 8 3165 Sat Morn, Winner open Section 4 Timed Finals
1 2305 Woodman, Samantha 12 Santa Fe 2 1480 Pelton, Tara 11 Legend
3 1826 Patterson, Brittany 10 Mountain Poi 4 2756 Morris, Denajah 9 Valley Vista
5 468 Bailey, Anaya 10 Chandler 6 1414 Mills, Monique 12 Juan Diego C 7 2905 Heckstall, Jae'Nisa 9 Westview 8 3164 Spencer, Abigail 11 Shadow Mount Section 5 Timed Finals
1 2275 Miller, Jordyn 10 Sandra Day O 2 354 Radmore, Felecity 12 Buena 3 2210 Bliven, Emily 12 Sahuarita 4 1323 Stone, Markelle 11 Hamilton
5 1285 Crivello, Katie 12 Hamilton
6 594 Moore, Michaela 10 Cheyenne Mou
7 3147 Bearup, Rhiannon 11 Skyline
8 2494 Fair, Raelynn 9 South Mounta
Section 6 Timed Finals
1 566 Laskoskie, Zoe 12 Chaparral (A
2 1836 Simmons, Chynna 10 Mountain Poi 3 1893 Mustin, Drianna 11 North Canyon 4 1488 Agube, Mary 9 Liberty
5 926 Thorburn, Olivia 11 Desert Vista
6 696 Cartagena, Isabelle 11 Corona del S
7 448 Marshall, Tasia 11 Cesar Chavez
8 3148 Fennicks, Keyshiana 12 Skyline Section 7 Timed Finals
1 2382 Milhone, Grace 10 Seton Cathol 2 1407 Vigil, Leilah 9 Highlands Ra
3 3081 Young, Ocean 12 Youngker
4 2620 McCall, Francie 12 The Meadows
5 2365 Eze, Chelsey 12 Seton Cathol 6 762 Morgan, Nyssa 11 Deer Valley 7 350 McCroskey, Amber 12 Buena
8 2368 Gillette, Emma 12 Seton Cathol
Event 9 Boys 1600 Meter Run
=============================================================================== Name Year School =============================================================================== Section 1 Timed Finals - Competing Later
1 2175 Villarreal, Carlos 12 Rio Rico 2 1416 Davila, Hunter 12 Kelly Walsh 3 593 Mayhew, William 12 Cheyenne Mou
4 1910 Miller, Jeffery 12 Page 5 3083 Anderson, Dylan 12 Ogden 6 1038 Randall, Branden 12 E. Roosevelt 7 1967 Burks, Cade 11 Perry 8 2173 Amaya, Oscar 12 Rio Rico 9 2774 Babbel, Jonah 12 Vallivue 10 2646 Moore, Paul 12 Thunderridge
11 1358 Jones, Logan 12 Highland 12 595 Staines, Thomas 11 Cheyenne Mou 13 1632 Day, Tyler 12 Mesquite 14 881 Davis, Ben 12 Desert Vista 15 2178 Beauchamp, Tyler 11 Saguaro 16 2782 Wilkes, Porter 11 Vallivue
17 386 Schreiner, Lucky 12 Campo Verde Section 2 Timed Finals - Competing Later
1 2520 Duran, Steven 11 St Pius X 2 1031 Graciano, Andrew 12 E. Roosevelt
3 2033 Palazzo, Anthony 12 Poly (Long B 4 2392 Preudhomme, Zane 12 Shadow Mount
5 787 Sharp, Kale 12 Desert Hills 6 194 Morley, Logan 11 Bigfork 7 895 Harris, DJ 11 Desert Vista 8 1420 Haki, Zackaria 11 La Cueva 9 2641 Jenson, Chandler 12 Thunderridge
10 1714 Wolff, Ryan 12 Millennium 11 1327 White, Seamus 12 Hamilton 12 1492 Caruso, Nic 10 Liberty
13 1421 Heit, Tom 12 La Cueva
14 1851 Gray, Wesley 12 Mountain Rid 15 1269 Pinkerton, Logan 11 Gilbert Chri
16 1154 Wood, Chase 11 Faith Luther 17 59 Kedge, Aric 10 Albuquerque Section 3 Timed Finals
1 1050 Lujan, Brian 10 El Paso Amer
2 1921 Yazzie, Tyron 12 Page 3 2270 Kwit, Sebastian 12 Sandra Day O
4 295 Mason, Luke 10 Brophy Colle
5 1951 Moceri, Gerardo 11 Payson
6 2651 Tricarico, John 11 Thunderridge 7 2020 Fillipow, Kai 12 Poly (Long B
8 1048 Laverty, Cameron 12 El Paso Amer
9 2012 Bruggeman, Brennan 12 Poly (Long B
10 3139 Otis, Timothy 12 Skyline 11 1907 Littleman, Justin 12 Page
12 1067 Contreras, David 12 El Paso Del 13 294 Mailliard, Luke 12 Brophy Colle 14 308 Webb, Andrew 12 Brophy Colle
15 3120 Cleveland, Jericho Volcano Vista 16 567 Loonam, Daniel 12 Chaparral (A
17 3140 Valencia, Francisco 12 Skyline 18 1320 Shekay, Dahlak 12 Hamilton 19 2875 Mendoza, Victor 12 Vista Grande 20 383 Moore, Kyle 10 Campo Verde Section 4 Timed Finals
1 1195 Marquez, Aldo 11 Gila Ridge 2 357 Schaaf, Joe 12 Buena
3 1908 Manson, Isaac 11 Page 4 808 Johnson, Michael 11 Desert Mount 5 1337 Pohs, Christopher 12 Heritage
6 1193 Lopez, Joshua 12 Gila Ridge 7 598 Cly, Darrin 11 Chinle 8 1135 Hunt, Austin 12 Faith Luther 9 551 Benson, Cole 12 Chaparral (A 10 2002 Joe, Adriano 10 Pinon 11 1105 Chaires, Raymond 9 El Paso Mont
12 766 Orrahood, Jonas 10 Deer Valley
13 1889 Lundberg, Greg 11 North Canyon 14 637 Marquez, Luis 12 Cibola 15 2023 Hatch, Eric 9 Poly (Long B 16 876 Chan, Nathaniel 11 Desert Vista 17 1820 Hinojos, Itzamma 11 Mountain Poi 18 1060 Villalobos, Jose 10 El Paso Amer
19 91 Miklich, Richard 12 American Lea
20 3092 Sumatzkuku, Kyle 12 Tuba City
Event 11 Girls 1600 Meter Run
=============================================================================== Name Year School =============================================================================== Section 1 Timed Finals - Competing Later
1 56 Rainsberger, Katie 11 Air Academy
2 903 Jones, Danielle 12 Desert Vista 3 193 Morley, Bryn 9 Bigfork 4 195 Morley, Makena 12 Bigfork 5 1341 Biles, Lucy 12 Herriman 6 3161 Wayment, Courtney 11 Davis
7 1276 Hill, Annie 9 Glacier 8 938 Reed, Lexi 11 D'Evelyn
9 1923 Snyder, Alyssa 12 Park City 10 924 Swenson, Mason 11 Desert Vista 11 902 Jones, Baylee 10 Desert Vista 12 388 Doucet, Bridgette 12 Canyon Del O
13 2174 Schadler, Allie 10 Rio Rico
14 2779 Malaspina, Mikayla 12 Vallivue 15 506 Nichols, Alexis 11 Chandler 16 880 Davis, Amanda 10 Desert Vista 17 2139 Estavillo, Taryn 12 Red Mountain
Section 2 Timed Finals - Competing Later
1 1352 Girard, Allyson 12 Highland 2 1023 Adams, Thalia 9 E. Roosevelt
3 3085 Lovato, Carisma Valencia
4 563 Kallner, Ali 12 Chaparral (A
5 2859 Diaz, Carissa 12 Vista Grande 6 3062 Weiss, Tessa 11 Xavier Colle 7 2109 Navarro, Alexus 10 Queen Creek 8 2628 Atwell, Emma 12 Thunderridge
9 2629 Aurich, Morgan 11 Thunderridge 10 2519 DiLorenzo, Jordyn 10 St Pius X
11 1014 Maloney, Shannon 12 Durango 12 655 Percy, Megan 12 Classical Academ
13 2243 Ruelas, Trinity 10 San Dimas
14 590 Brtek, Veronica 11 Cheyenne Mou 15 3048 Higgins, Shannan 11 Xavier Colle
16 2249 Bries, Jesselyn 9 Sandra Day O 17 3096 Schock, Kelly 12 Pinnacle
18 585 Thomas, Rachel 12 Chaparral (A Section 3 Timed Finals
1 2046 Tran, Pamela 12 Poly (Long B 2 489 Hamilton, Ava 9 Chandler 3 751 Deardorff, Kassidy 10 Deer Valley
4 2319 Miller, Amber 12 Scottsdale P 5 2135 Clarkson, Corinne 11 Red Mountain 6 3053 McClelland, Caroline 9 Xavier Colle 7 789 Slade, Rachel 12 Desert Hills 8 592 Lambros, Madison 11 Cheyenne Mou 9 2335 Cox, Natalie 12 Sedona Red R 10 3150 Williams, Jessica 12 Skyline 11 2888 Volk, Kaitlyn 12 Vista Grande 12 1288 Ebiner, Mckenna 11 Hamilton 13 2188 Huma, Jelani 12 Saguaro 14 1186 Haynes, Clara 9 Gila Ridge 15 2778 Hammons, Emily 12 Vallivue
16 2501 Zacarias, Hajael 12 South Mounta 17 1310 Merritt, Emma 9 Hamilton 18 2653 Wall, Zoe 12 Thunderridge
19 3051 Liddy, Caroline 9 Xavier Colle 20 466 Yescas, Julia 11 Cesar Chavez
21 2605 Gosse, Bailey 12 The Meadows
Section 4 Timed Finals
1 1167 Haven, Daangoiina 11 Ganado
2 2655 Wenham, Megan 12 Thunderridge
3 2612 Hirsberg, Ellen 9 The Meadows 4 1144 Pavlov, Hannah 12 Faith Luther 5 2280 Nicholson, Analise 11 Sandra Day O
6 564 Kallner, Grace 10 Chaparral (A
7 422 Abella, Samantha 9 Cesar Chavez
8 1897 Rios, Alexis 10 North Canyon 9 1828 Perry, Jessie 9 Mountain Poi 10 1179 Beltran, Maria 11 Gila Ridge 11 805 Hocken, Alexis 10 Desert Mount
12 1385 Francis, Darbie 12 Highlands Ra
13 1213 Yee, Cassandra 10 Gila Ridge 14 2029 Lieu, Julie 11 Poly (Long B 15 2625 Thompson, Krista 12 The Meadows
16 502 Miller, Samantha 12 Chandler 17 1679 Bell, Elyssa 12 Millennium 18 3122 Pineda-Dominguez, Gabriela Volcano Vista 19 3023 Laughlin, Annoesika 10 Window Rock
20 1919 Yazzie, Lara 11 Page 21 1940 Greenleaf, Abby 11 Payson 22 1019 Scott, Abby 9 Durango 23 3093 Black, LeRaya 10 Tuba City
Event 13 Boys 4x100 Meter Relay
=============================================================================== School =============================================================================== Section 1 Timed Finals
1 Vista Grande 'A'
2 American Leadership Academy 'A'
3 Douglas 'A'
4 Desert Mountain 'A'
5 Dobson 'A'
6 Buckeye Union 'A'
7 Legend 'A'
8 Arizona Lutheran 'A'
Section 2 Timed Finals
1 Durango 'A'
2 La Joya Community 'A' 3 Boulder Creek 'A'
4 Thunderridge 'A'
5 Snowflake 'A'
6 Westwood 'A'
7 McClintock 'A'
8 Millennium 'A'
Section 3 Timed Finals
1 Mountain Ridge 'A'
2 Copper Canyon 'A'
3 Payson 'A'
4 Highlands Ranch 'A'
5 Gila Ridge 'A'
6 El Paso Montwood 'A' 7 Arcadia 'A'
8 Brophy College Prep 'A'
Section 4 Timed Finals - Competing Later
1 Desert Ridge 'A'
2 Chandler 'A'
3 Willow Canyon 'A'
4 Tempe 'A'
5 Hamilton 'A'
6 Cibola 'A'
7 Mesquite 'A'
8 El Paso Del Valle 'A'
Section 5 Timed Finals - Competing Later
1 North Canyon 'A'
2 Cesar Chavez 'A'
3 Perry 'A'
4 Highland 'A'
5 Corona del Sol 'A'
6 Tolleson Union 'A'
7 El Paso Americas 'A'
8 Faith Lutheran 'A'
Section 6 Timed Finals - Competing Later
1 E. Roosevelt 'A'
2 Poly (Long Beach) 'A'
3 Mountain Pointe 'A'
4 Serra 'A'
5 Desert Vista 'A'
6 Volcano Vista 'A'
7 Sandra Day O'Connor 'A'
8 Liberty 'A'
Event 14 Girls 4x100 Meter Relay
=============================================================================== School =============================================================================== Section 1 Timed Finals
1 Durango 'A'
2 Vista Grande 'A'
3 Tolleson Union 'A'
4 Gila Ridge 'A'
5 Snowflake 'A'
6 Cibola 'A'
7 Copper Canyon 'A'
8 Mesquite 'A'
Section 2 Timed Finals
1 Queen Creek 'A'
2 Boulder Creek 'A'
3 The Meadows 'A'
4 El Paso Del Valle 'A'
5 Cesar Chavez 'A'
6 Desert Mountain 'A'
7 Tempe 'A'
8 La Joya Community 'A' Section 3 Timed Finals
1 Valley Vista 'A'
2 Corona del Sol 'A'
3 Desert Vista 'A'
4 El Paso Montwood 'A' 5 Legend 'A'
6 Seton Catholic 'A'
7 Thunderridge 'A'
8 Highlands Ranch 'A'
Section 4 Timed Finals - Competing Later
1 Poston Butte 'A'
2 Dobson 'A'
3 Faith Lutheran 'A'
4 Skyline 'A'
5 Sandra Day O'Connor 'A'
6 Millennium 'A'
7 Perry 'A'
8 Buena 'A'
Section 5 Timed Finals - Competing Later
1 Juan Diego Catholic 'A'
2 Cactus Shadows 'A'
3 Santa Fe 'A'
4 South Mountain 'A'
5 Youngker 'A'
6 Alhambra 'A'
7 Xavier College Preparatory 'A'
8 Heritage 'A'
Section 6 Timed Finals - Competing Later
1 Liberty 'A'
2 North Canyon 'A'
3 E. Roosevelt 'A'
4 Poly (Long Beach) 'A'
5 Serra 'A'
6 Chandler 'A'
7 Mountain Pointe 'A'
8 Hamilton 'A'
Event 15 Boys 400 Meter Dash
=============================================================================== Name Year School =============================================================================== Section 1 Timed Finals
1 782 Fuchs, Zak 11 Desert Hills 2 1330 Gaspar, Isaac 11 Heritage 3 589 Bolton, Noah 11 Cheyenne Mou
4 1055 Palacios, Felipe 11 El Paso Amer
5 1834 Shivers, Tyree 12 Mountain Poi 6 2349 Houston, John 12 Serra 7 3103 Jackson, Damien 10 Valley Vista 8 651 Thompson, Jaelen 10 Cibola
Section 2 Timed Finals
1 1943 Herrera, Spencer 12 Payson 2 668 Griffin, Bryce 12 Copper Canyo
3 892 Green, Cornell (Jaz) 11 Desert Vista 4 713 Johnson, Jamaree 11 Corona del S 5 2461 Gardner, Jordan 11 Snowflake 6 788 Sharp, Nathan 12 Desert Hills 7 1332 Johnson, Mitch 11 Heritage 8 86 Evans, Riley 12 American Lea
Section 3 Timed Finals
1 1494 Conley, Kaelan 11 Liberty 2 1797 Ramos, Justice 12 Montezuma Co 3 1524 Walker, Antuan 10 Liberty
4 2650 Taylor, Nathan 11 Thunderbird 5 2639 Hines, Sam 12 Thunderridge
6 667 Felix Jr., Kendrick 12 Copper Canyo
7 1202 North, Traybourne 11 Gila Ridge
8 923 Suber, Joshua 12 Desert Vista
Section 4 Timed Finals
1 2497 Lawi, Moses 11 South Mounta 2 2248 Bankston, Quinten 12 Sandra Day O 3 2353 Pollard, Christopher 11 Serra 4 3117 Roberson, Ray Volcano Vista 5 1396 Lathrop, Kaden 10 Highlands Ra 6 127 Galvan, Gabe 11 Arizona Luth
7 1933 Clawson, Trevor 12 Payson 8 2925 Diaz, Marco 11 Westwood Section 5 Timed Finals - Competing Later
1 1379 Butcher, Justin G 12 Highlands Ra 2 470 Boyd, Stacey 9 Chandler 3 1030 Easter, Anthony 10 E. Roosevelt 4 316 Bybee, Robert 12 Buckeye Unio 5 1878 Brubaker-Castel, Devon 12 North Canyon 6 1892 Moulton, Tyrees 9 North Canyon
7 1511 Miller, Noah 11 Liberty 8 Sat Morn, Winner open Section 6 Timed Finals - Competing Later
1 1673 Usevitch, Seth 11 Mesquite
2 1034 Marin, Lazaro 12 E. Roosevelt 3 1383 Davenport, Matt 12 Highlands Ra 4 1378 Blanton, Brent 12 Highlands Ra 5 2350 Johnson, Tyron 12 Serra 6 869 Bender, Ryan 10 Desert Vista 7 1895 Okwoli, John 11 North Canyon
8 1367 O'Callaghan, Josh 11 Highland Section 7 Timed Finals - Competing Later
1 1277 Abramson, Michael 11 Hamilton 2 2346 Goudeau, Stefon 11 Serra 3 2035 Polk, Chris 12 Poly (Long B 4 1824 Lucas, Paul 12 Mountain Poi 5 3116 Schaap, Abram 10 Volcano Vista
6 1048 Laverty, Cameron 12 El Paso Amer
7 1041 Wilcox, Christopher 11 E. Roosevelt 8 2276 Mills, Oscar 12 Sandra Day O Event 16 Girls 400 Meter Dash
=============================================================================== Name Year School =============================================================================== Section 1 Timed Finals
1 3059 Roessler, Teresa 11 Xavier Colle
2 2359 Alo, Axenia 9 Seton Cathol 3 1335 Martinez, Madison 9 Heritage 4 2636 Hardman, Bailey 11 Thunderridge
5 1987 Mustapha, Karima 10 Perry
6 2611 Herndon, Kaitlyn 11 The Meadows
7 2649 Smith, Gabrielle 12 Thunderridge
8 1390 Keiser, Makenzie 10 Highlands Ra Section 2 Timed Finals
1 84 Danner, Adara 9 American Lea
2 2370 Hoffman, Rielyn 12 Seton Cathol 3 1977 Gonzales, Alyssia 10 Perry
4 427 Carter, Navona 12 Cesar Chavez
5 1945 Knauer, Rachel 11 Payson
6 2303 Thompson, Emma 11 Santa Fe 7 2056 Flowers, LaQuan 12 Poston Butte
8 2741 Ferguson, Rickayla 10 Valley Vista
Section 3 Timed Finals
1 2039 Rose, Kalani 12 Poly (Long B
2 1334 LeBlanc, Takyra 11 Heritage
3 679 Robinson, Tamia 10 Copper Canyo
4 2382 Milhone, Grace 10 Seton Cathol 5 2073 Velez, Natalia 11 Poston Butte 6 2041 Scott, Danielle 10 Poly (Long B 7 3003 Denham, Mareena 11 Willow Canyo 8 1381 Cain, Jordan 12 Highlands Ra Section 4 Timed Finals
1 2241 Johns, Deja 11 San Dimas 2 1052 Marquez, Yasmin 10 El Paso Amer
3 2759 Nesby, Dorian 9 Valley Vista
4 373 Roberts, Abbey 12 Cactus Shado
5 738 Ware, Aery 12 Corona del S
6 2136 Conner, Jamae 11 Red Mountain
7 2045 Taylor, Dominique 12 Poly (Long B 8 493 Holt, Keyanna 10 Chandler
Section 5 Timed Finals - Competing Later
1 1888 Jones, Kayla 11 North Canyon 2 1509 Leber, Katrina 10 Liberty
3 466 Yescas, Julia 11 Cesar Chavez
4 1423 Swanson, Mason 11 La Cueva 5 2494 Fair, Raelynn 9 South Mounta
6 2647 Schmidt, Victoria 10 Thunderridge
7 2500 Starks, Jasmine 12 South Mounta
8 3165 Sat Morn, Winner open Section 6 Timed Finals - Competing Later
1 1146 Rohnkohl, Brenna 11 Faith Luther
2 748 Blea, Celeste 12 Deer Valley
3 2352 Pickens, Kayla 11 Serra 4 830 Coleman, Alysoune 12 Desert Ridge
5 2126 Jarrett, Sasha 12 Raymond S Ke
6 1903 Wright Flowers, Symone 11 North Canyon 7 1040 Smith, Taylor 12 E. Roosevelt 8 3147 Bearup, Rhiannon 11 Skyline
Section 7 Timed Finals - Competing Later
1 3074 Oglesby, Courtnee 12 Youngker 2 485 Foreman, Anna 9 Chandler 3 1351 Ellsworth, Alena 10 Highland 4 1900 Stauffacher-Gray, Jasmine 12 North Canyon
5 1499 Fields, Asiah 9 Liberty
6 2637 Hart, Kamryn 11 Thunderridge
7 1140 Maxey, Clarissa 12 Faith Luther 8 2351 Pecantte, Morgan 12 Serra
Event 17 Boys 300 Meter Hurdles
=============================================================================== Name Year School =============================================================================== Section 1 Timed Finals
1 936 White, Jake 9 Desert Vista 2 2526 Stevens, Caleb 11 Sunnyslope
3 1306 Markey, Erik 11 Hamilton 4 297 Minnifield, Josiah 11 Brophy Colle 5 2899 Chouteau, Damian 12 Westview 6 2259 Farrior, Bailey 12 Sandra Day O
7 77 Boyd, Bujon 9 American Lea
8 1018 O'Neil, Liam 10 Durango Section 2 Timed Finals
1 263 Polderman, Mylan 12 Boulder Cree
2 1391 Kepfer, Richard 10 Highlands Ra
3 309 Williams, Noah 10 Brophy Colle
4 355 Ritchie, Jordan 12 Buena 5 2373 Johnson, Dominick 12 Seton Cathol
6 2112 Red, Hunter 12 Queen Creek 7 600 Denetdeel, Collins 12 Chinle 8 80 Brewer, James 12 American Lea Section 3 Timed Finals
1 2619 McCall, Andrew 12 The Meadows
2 1922 Rex, Kyle Palmer Ridge 3 2654 Warren, Josh 12 Thunderridge
4 78 Boyd, Jermiah 10 American Lea
5 2016 Cardinal, Javion 11 Poly (Long B 6 933 Vlaming, Ty 11 Desert Vista
7 2062 Jones, Jordan 12 Poston Butte 8 2013 Calhoun, Isaac 11 Poly (Long B Section 4 Timed Finals
1 2525 Sergent, Jacob 12 Sunnyslope 2 2356 Turner, Akinyele 12 Serra
3 3002 Carpenter, Grant 11 Willow Canyo
4 135 Llanez, Jesse 12 Arizona Luth 5 728 Parra, Carlos 10 Corona del S
6 1384 Dynes, Zeke 12 Highlands Ra 7 1570 Blocker, William 12 Maricopa 8 2450 Ballard, Brenton 12 Snowflake Section 5 Timed Finals - Competing Later
1 305 Rahman, Samir 10 Brophy Colle
2 1340 Yorgov, Vasko 12 Heritage 3 770 Roberts, Ilian 10 Deer Valley
4 562 Jamison, Brandon 11 Chaparral (A 5 792 Whitney, Caleb 12 Desert Hills 6 2027 Johnson, Anthony 10 Poly (Long B 7 2343 Cannady, Zinovian 12 Serra 8 Sat Morn, Winner open Section 6 Timed Finals - Competing Later
1 927 Tippit, Cole 11 Desert Vista
2 2337 Davis, Andre 12 Sedona Red R 3 108 Bates, Austin 12 Arcadia 4 2026 James, Lavonte 11 Poly (Long B
5 782 Fuchs, Zak 11 Desert Hills 6 527 Woods, Kyree 11 Chandler 7 3138 Keyes, Amarii 11 Skyline
8 2149 Kerr, Dylan 12 Red Mountain Section 7 Timed Finals - Competing Later
1 1290 Fusaro, James 12 Hamilton
2 1024 Bernard-Joseph, Andre' 12 E. Roosevelt 3 735 Stehr, Tyler 12 Corona del S 4 301 Oliver, Isaiah 12 Brophy Colle
5 3106 Collins, Justin 12 Carson 6 1422 Swanson, Gus 12 La Cueva 7 3137 Anderson, Cory 12 Skyline 8 525 Winfield, William 12 Chandler Event 18 Girls 300 Meter Hurdles
=============================================================================== Name Year School =============================================================================== Section 1 Timed Finals
1 679 Robinson, Tamia 10 Copper Canyo
2 2659 Barnes, Ohemaa 10 Tolleson Uni 3 2336 Crans, Chenoa 9 Sedona Red R
4 83 Conway, Tessa 11 American Lea 5 2152 Langley, Cherry 12 Red Mountain 6 3041 Carter, Cydeni 11 Xavier Colle
7 2606 Gosse, Cassidy 12 The Meadows
8 2285 Valdez, Kelsey 11 Sandra Day O Section 2 Timed Finals
1 2279 Nesemann, Jaclyn 11 Sandra Day O
2 178 Nall, Devyn 11 Basha 3 1114 Gonzalez, Haley 9 El Paso Mont 4 117 Wieck, Emma 10 Arcadia 5 877 Cowley, Susannah 10 Desert Vista 6 1187 Hill, Brooklyn 12 Gila Ridge 7 756 Green, Taylor 11 Deer Valley 8 702 Firestone, Siena 10 Corona del S
Section 3 Timed Finals
1 3047 Grant, Annie 10 Xavier Colle 2 2688 Satterwhite, Yaharim 12 Tolleson Uni 3 2297 Pacheco, Alicia 12 Santa Fe 4 1293 Gosh, Reis 12 Hamilton 5 110 Davies, Alexandra 11 Arcadia 6 2636 Hardman, Bailey 11 Thunderridge
7 3046 Fitzgerald, Jenna 12 Xavier Colle 8 157 Deem, Sadie 12 Basha
Section 4 Timed Finals
1 3094 DeStefano, Emily 10 Pinnacle
2 905 Landeene, Shea 11 Desert Vista 3 557 Frohna, Amalia 11 Chaparral (A 4 2716 Harrison, Ashley 12 Valley Chris 5 3146 Aldred, Kali 11 Skyline
6 2030 Malone, Jasmine 12 Poly (Long B 7 708 Hayhurst, Melissa 11 Corona del S 8 763 Nantz, Katheryn 11 Deer Valley
Section 5 Timed Finals - Competing Later
1 79 Bramwell, Kaija 12 American Lea 2 1025 Bernard-Joseph, Breanna 9 E. Roosevelt 3 1355 Hatch, Brianna 12 Highland 4 488 Gruenwald, Jai 9 Chandler
5 720 McCloskey, Kylie 11 Corona del S
6 1815 Burns, Danielle 11 Mountain Poi 7 1483 Smith, Katherine 12 Legend 8 3165 Sat Morn, Winner open Section 6 Timed Finals - Competing Later
1 2005 Ainsworth, Je'Neal 12 Poly (Long B
2 569 Martin, Brooke 11 Chaparral (A 3 504 Mitchell, Arniesha 12 Chandler
4 1708 Simmons, China 12 Millennium 5 2196 Mullen, Kayla 12 Saguaro 6 374 Soderstrom, Erika 12 Cactus Shado 7 1026 Cooksey, Iyana 11 E. Roosevelt 8 1394 Krusoe, Morgan 11 Highlands Ra
Section 7 Timed Finals - Competing Later
1 3003 Denham, Mareena 11 Willow Canyo 2 2657 Zurn, Cassidy 12 Thunderridge 3 421 Sutton, April 12 Centennial ( 4 1900 Stauffacher-Gray, Jasmine 12 North Canyon
5 1032 Graham, Jasmyne 12 E. Roosevelt
6 1837 Smith, Autumn 11 Mountain Poi
7 1281 Bermudez, Carmen 11 Hamilton 8 3079 Williams, Alanisse 12 Youngker Event 19 Boys 800 Meter Run
=============================================================================== Name Year School =============================================================================== Section 1 Timed Finals
1 1050 Lujan, Brian 10 El Paso Amer
2 1316 Propst, Conner 12 Hamilton
3 3090 Begody, Christian 12 Tuba City 4 1515 Pace, Tyson 11 Liberty 5 1345 Brady, Ben 11 Highland 6 1891 McElroy, Sean 12 North Canyon 7 60 Bugdud, Carlos 10 Alhambra
8 700 Eversden, Graham 9 Corona del S 9 1969 Crippen, Cole 12 Perry 10 951 Gillis, Austin 11 Dobson 11 3142 Eaton, Andrew 12 Skyline 12 1073 Gomez, Manny 11 El Paso Del 13 359 Valentin, Dominic 10 Buena 14 1206 Rillamas, Robert 12 Gila Ridge
15 1796 Ramos, Josh 10 Montezuma Co 16 1611 Husen, Husen 11 McClintock 17 1894 Nguyen, Huy 11 North Canyon
18 445 Jarmon, Scieneaux 10 Cesar Chavez
19 3091 Fuller, Lance 11 Tuba City 20 565 Klebosky, David 12 Chaparral (A
21 691 Bish, Daniel 10 Corona del S 22 2323 Shelly, Hayden 11 Scottsdale P 23 2378 Lopez, Steven 11 Seton Cathol
24 3119 Pineda-Dominguez, Ivan Volcano Vista 25 3014 Curley, Jermiah 12 Window Rock
Section 2 Timed Finals
1 1333 Kenner, Matt 12 Heritage 2 86 Evans, Riley 12 American Lea
3 2556 Ortiz, Ramiro 12 Tempe 4 293 Healy, Denis 12 Brophy Colle
5 1312 Nelsen, David 9 Hamilton 6 881 Davis, Ben 12 Desert Vista 7 2344 Della Catena, Ilario 11 Serra
8 990 Loreto, Jesus 12 Douglas 9 3139 Otis, Timothy 12 Skyline 10 2304 Vigil, Christopher 12 Santa Fe 11 1282 Bromich, Barrett 12 Hamilton
12 2314 Harris, Cooper 11 Scottsdale P 13 2776 Escobedo, Christian 11 Vallivue
14 1797 Ramos, Justice 12 Montezuma Co 15 895 Harris, DJ 11 Desert Vista 16 2288 Weatherman, Eddie 12 Sandra Day O 17 2946 Prestwich, Ammon 11 Westwood 18 492 Hinsch, Conner 12 Chandler
19 1481 Quinn, Brayden 12 Legend 20 1881 Gonzales, Matthew 11 North Canyon Section 3 Timed Finals - Competing Later
1 1031 Graciano, Andrew 12 E. Roosevelt
2 2018 Donawa, Chris 12 Poly (Long B
3 2646 Moore, Paul 12 Thunderridge
4 316 Bybee, Robert 12 Buckeye Unio 5 3118 Cleveland, Dakota Volcano Vista 6 1379 Butcher, Justin G 12 Highlands Ra 7 2332 Alvarez, Kevin 12 Sedona Red R 8 867 Beeks, Matthew 12 Desert Vista
9 286 Casillas, Stephen 12 Brophy Colle
10 2645 Moore, David 10 Thunderridge
11 2392 Preudhomme, Zane 12 Shadow Mount
12 667 Felix Jr., Kendrick 12 Copper Canyo
13 2632 Far, Munib 11 Thunderridge 14 2782 Wilkes, Porter 11 Vallivue
15 1574 Chamberlain, Zach 12 Maricopa 16 294 Mailliard, Luke 12 Brophy Colle 17 834 Downey, Nathan 12 Desert Ridge Section 4 Timed Finals - Competing Later
1 593 Mayhew, William 12 Cheyenne Mou
2 1416 Davila, Hunter 12 Kelly Walsh 3 1048 Laverty, Cameron 12 El Paso Amer
4 1967 Burks, Cade 11 Perry 5 2520 Duran, Steven 11 St Pius X 6 1038 Randall, Branden 12 E. Roosevelt 7 2015 Canody, Jermaine 12 Poly (Long B
8 2780 Page, Paul 12 Vallivue
9 2551 Marrufo, Jason 12 Tempe
10 1358 Jones, Logan 12 Highland 11 1463 Freeman, John 12 Laramie 12 1396 Lathrop, Kaden 10 Highlands Ra 13 1505 Jaramillo, Micah 11 Liberty 14 59 Kedge, Aric 10 Albuquerque 15 487 Gonzales, Michael 11 Chandler 16 2641 Jenson, Chandler 12 Thunderridge
17 1269 Pinkerton, Logan 11 Gilbert Chri
Event 20 Girls 800 Meter Run
=============================================================================== Name Year School =============================================================================== Section 1 Timed Finals
1 476 Claiborne, Zariah 12 Chandler 2 2146 Hingiss, Lindy 11 Red Mountain
3 1450 Rodriguez, Alyssa 12 La Joya Comm 4 1074 Gutierrez, Leeza 12 El Paso Del
5 1400 Moorhead, Allison 9 Highlands Ra 6 705 Harder, Mackenzie 11 Corona del S
7 500 Lizarraga, Berenice 9 Chandler
8 3001 Beck, Natalie 11 Willow Canyo
9 1186 Haynes, Clara 9 Gila Ridge 10 1052 Marquez, Yasmin 10 El Paso Amer
11 1974 Ellsworth, Paige 9 Perry 12 1005 Fogel, Emily 12 Durango
13 2094 Hale, Ashly 11 Queen Creek 14 1600 Baker, Tianna 11 McClintock 15 362 Woodman, Morgan 10 Buena 16 1965 Brown, taylor 11 Perry
17 1497 Donnelly, Nicole 11 Liberty 18 1866 Morrow, Jaicee 10 Mountain Rid
19 2185 Falls, Megan 9 Saguaro 20 1509 Leber, Katrina 10 Liberty
21 345 Bayne, Sady 9 Buena
22 1019 Scott, Abby 9 Durango 23 1912 Roskelley, Jessica 9 Page
24 1179 Beltran, Maria 11 Gila Ridge Section 2 Timed Finals
1 2243 Ruelas, Trinity 10 San Dimas
2 1385 Francis, Darbie 12 Highlands Ra
3 3095 Elder, Layne 11 Pinnacle 4 2653 Wall, Zoe 12 Thunderridge
5 2339 Myers, Tia 12 Sedona Red R 6 2132 Brenden, Taylor 12 Red Mountain 7 1402 Mullins, Kelsey 12 Highlands Ra 8 2759 Nesby, Dorian 9 Valley Vista
9 2550 Lopez, Daisy 11 Tempe 10 2297 Pacheco, Alicia 12 Santa Fe 11 1915 Smith, Mia 11 Page 12 2625 Thompson, Krista 12 The Meadows
13 1896 Perry, Genevieve 12 North Canyon 14 2553 Miranda, Danyella 9 Tempe
15 3057 Novacek, Ally 11 Xavier Colle
16 572 Moon, Abigail 9 Chaparral (A 17 3023 Laughlin, Annoesika 10 Window Rock
18 1630 Booth, Rylee 11 Mesquite 19 1635 Fairley, Rilie 9 Mesquite
20 870 Bucci, Julia 9 Desert Vista
Section 3 Timed Finals - Competing Later
1 3048 Higgins, Shannan 11 Xavier Colle
2 2629 Aurich, Morgan 11 Thunderridge 3 2044 Tanaka, Melissa 10 Poly (Long B 4 1303 Loff, Brianna 11 Hamilton
5 2610 Heerema, Jeneke 12 The Meadows 6 2028 Jones, Lauryn 11 Poly (Long B 7 2038 Rosales, Brenda 10 Poly (Long B 8 2280 Nicholson, Analise 11 Sandra Day O
9 466 Yescas, Julia 11 Cesar Chavez
10 1597 Wright, Jada 11 Maricopa 11 937 Wolf, Haley 9 Desert Vista 12 1392 Koch, Megan 9 Highlands Ra 13 3150 Williams, Jessica 12 Skyline 14 3050 Kinzle, Lauren 12 Xavier Colle
15 1897 Rios, Alexis 10 North Canyon 16 2612 Hirsberg, Ellen 9 The Meadows 17 2393 Van Pelt, Meagan 9 Shadow Mount Section 4 Timed Finals - Competing Later
1 56 Rainsberger, Katie 11 Air Academy
2 903 Jones, Danielle 12 Desert Vista 3 1341 Biles, Lucy 12 Herriman 4 1893 Mustin, Drianna 11 North Canyon 5 1023 Adams, Thalia 9 E. Roosevelt
6 2637 Hart, Kamryn 11 Thunderridge
7 2628 Atwell, Emma 12 Thunderridge
8 1304 Loff, Melanie 9 Hamilton
9 1014 Maloney, Shannon 12 Durango 10 57 Wiitala, Kayla 11 Air Academy
11 655 Percy, Megan 12 Classical Academ
12 697 Clary, Renee 10 Corona del S
13 880 Davis, Amanda 10 Desert Vista 14 2781 VanLith, Danielle 10 Vallivue 15 1423 Swanson, Mason 11 La Cueva 16 3062 Weiss, Tessa 11 Xavier Colle 17 1516 Riley, Tiffany 12 Liberty Event 21 Boys 200 Meter Dash
=============================================================================== Name Year School =============================================================================== Section 1 Timed Finals
1 1418 Szymczak, Blake 12 Kelly Walsh
2 1501 Gattie, Aric 11 Liberty
3 2742 Gates, Vodrey 10 Valley Vista
4 2134 Brown, Justin 12 Red Mountain 5 727 Onwordi, Joshua 10 Corona del S 6 1205 Richeson, Michael 12 Gila Ridge
7 589 Bolton, Noah 11 Cheyenne Mou
8 2630 Dalton, Tyler 12 Thunderridge
Section 2 Timed Finals
1 1878 Brubaker-Castel, Devon 12 North Canyon 2 1198 Murray, Jonathan 12 Gila Ridge 3 2523 Limon, Elias 12 St Pius X 4 2262 Griggs, Terry 12 Sandra Day O 5 2348 Hayes, Cameron 12 Serra 6 300 Nicholson, Nico 10 Brophy Colle 7 2010 Bowens, Zion 10 Poly (Long B 8 3112 Streetz, Christopher Volcano Vista
Section 3 Timed Finals
1 302 Pierre, Matthew 9 Brophy Colle
2 1839 Stephens, Anthony 10 Mountain Poi 3 296 Mendoza, Gabe 11 Brophy Colle
4 3116 Schaap, Abram 10 Volcano Vista
5 2042 Shampklin, Aaron 10 Poly (Long B
6 2022 Harness, Tariq 10 Poly (Long B 7 1422 Swanson, Gus 12 La Cueva 8 930 Trotto, Justin 10 Desert Vista
Section 4 Timed Finals
1 3138 Keyes, Amarii 11 Skyline
2 2350 Johnson, Tyron 12 Serra 3 1047 Drennan, Q 12 El Paso Amer 4 935 Watson, Connor 11 Desert Vista 5 283 Brooks, Robert 10 Brophy Colle
6 2654 Warren, Josh 12 Thunderridge
7 2006 Apelar, Jezekiel 12 Poly (Long B 8 3114 Goldston, Alejandro Volcano Vista
Section 5 Timed Finals - Competing Later
1 2079 Barlow, Weston 12 Queen Creek 2 2681 Poe, Alex 12 Tolleson Uni 3 1045 Carrazco, Nathan 12 El Paso Amer 4 1518 Schuiteboer, Jake 12 Liberty
5 1055 Palacios, Felipe 11 El Paso Amer
6 1311 Moore, Treyton 11 Hamilton 7 2445 McGruder, Thomas 12 Sierra Linda 8 Sat Morn, Winner open Section 6 Timed Finals - Competing Later
1 456 Riggins, Keenan 12 Cesar Chavez 2 1437 Freitas, Adrien 12 La Joya Comm 3 521 Ware, D.J. 12 Chandler
4 1895 Okwoli, John 11 North Canyon
5 1299 Jordan, Jawhar 9 Hamilton
6 1892 Moulton, Tyrees 9 North Canyon
7 1035 Miller, Eric 12 E. Roosevelt 8 1030 Easter, Anthony 10 E. Roosevelt Section 7 Timed Finals - Competing Later
1 1036 Palmer, Jordan 12 E. Roosevelt 2 352 Nick, Mojave 12 Buena 3 1033 Graham, Thomas 10 E. Roosevelt 4 1824 Lucas, Paul 12 Mountain Poi 5 662 Coronado-Clark, Jullian 12 Copper Canyo 6 889 Ford, Isaiah 11 Desert Vista 7 869 Bender, Ryan 10 Desert Vista 8 1370 Patterson, Adam 12 Highland Event 22 Girls 200 Meter Dash
=============================================================================== Name Year School =============================================================================== Section 1 Timed Finals
1 351 Miller, Lauren 9 Buena 2 2567 Weathers, Ryann 11 Tempe 3 2649 Smith, Gabrielle 12 Thunderridge
4 2210 Bliven, Emily 12 Sahuarita 5 1052 Marquez, Yasmin 10 El Paso Amer
6 594 Moore, Michaela 10 Cheyenne Mou
7 1413 Mills, Dominique 12 Juan Diego C 8 1028 Davis, Dominique 12 E. Roosevelt Section 2 Timed Finals
1 1977 Gonzales, Alyssia 10 Perry
2 2305 Woodman, Samantha 12 Santa Fe 3 367 Gormley, Suzanna 12 Cactus Shado 4 696 Cartagena, Isabelle 11 Corona del S
5 738 Ware, Aery 12 Corona del S
6 2275 Miller, Jordyn 10 Sandra Day O 7 926 Thorburn, Olivia 11 Desert Vista
8 2196 Mullen, Kayla 12 Saguaro Section 3 Timed Finals
1 1285 Crivello, Katie 12 Hamilton
2 762 Morgan, Nyssa 11 Deer Valley 3 1339 Smith, Morgan 12 Heritage 4 2500 Starks, Jasmine 12 South Mounta
5 1323 Stone, Markelle 11 Hamilton
6 1460 White, Princess 10 La Joya Comm 7 3058 Roberts, Shelby 12 Xavier Colle 8 2209 Beckaroo, Yasheika 12 Sahuarita Section 4 Timed Finals
1 1488 Agube, Mary 9 Liberty
2 2756 Morris, Denajah 9 Valley Vista
3 1903 Wright Flowers, Symone 11 North Canyon 4 830 Coleman, Alysoune 12 Desert Ridge
5 1414 Mills, Monique 12 Juan Diego C 6 1826 Patterson, Brittany 10 Mountain Poi 7 1406 Siegfreid, Shayli 12 Highlands Ra 8 1058 Smith, Alexis 12 El Paso Amer
Section 5 Timed Finals - Competing Later
1 2522 Kennedy, Patience 12 St Pius X 2 350 McCroskey, Amber 12 Buena
3 468 Bailey, Anaya 10 Chandler 4 2292 Ayanniyi, Akeisha 11 Santa Fe 5 2352 Pickens, Kayla 11 Serra 6 1351 Ellsworth, Alena 10 Highland 7 3071 Jones, Shakia 12 Youngker 8 3165 Sat Morn, Winner open Section 6 Timed Finals - Competing Later
1 2126 Jarrett, Sasha 12 Raymond S Ke
2 2345 Golden, Madison 11 Serra 3 588 Yon, Shayna 12 Cherokee Trails 4 2493 Center, Alexis 11 South Mounta
5 1499 Fields, Asiah 9 Liberty
6 1522 Tremble, Lashira 11 Liberty
7 511 Peevy, Nastasia 12 Chandler 8 1480 Pelton, Tara 11 Legend
Section 7 Timed Finals - Competing Later
1 1900 Stauffacher-Gray, Jasmine 12 North Canyon
2 1040 Smith, Taylor 12 E. Roosevelt 3 2354 Reed, Jasmin 10 Serra 4 1027 Davis, Courtne 12 E. Roosevelt
5 2037 Roberts, Kaelin 10 Poly (Long B
6 2050 Wright, Autumn 10 Poly (Long B
7 2034 Perkins, Maya 11 Poly (Long B 8 2007 Atkins, Kennedi 10 Poly (Long B Event 23 Boys 3200 Meter Run
=============================================================================== Name Year School =============================================================================== Section 1 Timed Finals
1 1195 Marquez, Aldo 11 Gila Ridge 2 1193 Lopez, Joshua 12 Gila Ridge 3 285 Burns, Drew 9 Brophy Colle
4 2260 Flowers, Colton 11 Sandra Day O 5 2323 Shelly, Hayden 11 Scottsdale P 6 357 Schaaf, Joe 12 Buena
7 308 Webb, Andrew 12 Brophy Colle
8 250 Lozano, Daniel 10 Boulder Cree 9 2270 Kwit, Sebastian 12 Sandra Day O
10 595 Staines, Thomas 11 Cheyenne Mou 11 1050 Lujan, Brian 10 El Paso Amer
12 365 Durkin, Keith 12 Cactus Shado
13 1204 Reyes, Vincent 10 Gila Ridge 14 744 Ykema, Lucas 11 Corona del S 15 2564 Tipton, Tony 11 Tempe 16 2167 Smithson, Kyle 12 Red Mountain 17 1898 Sarat, Victor 12 North Canyon
18 567 Loonam, Daniel 12 Chaparral (A
19 3140 Valencia, Francisco 12 Skyline 20 2002 Joe, Adriano 10 Pinon 21 1021 Turco, Nicholas 11 Durango 22 551 Benson, Cole 12 Chaparral (A 23 1060 Villalobos, Jose 10 El Paso Amer
24 2142 Gallagher, Kyle 10 Red Mountain 25 2289 Webster, Kyle 11 Sandra Day O 26 235 Clarke, Allen 11 Boulder Cree 27 603 Joey, Darren 12 Chinle
28 2651 Tricarico, John 11 Thunderridge 29 777 Vogt, Lukas 12 Deer Valley 30 1978 Haren, Anthony 9 Perry
31 1009 Gianniny, Gordon 12 Durango
32 3089 Fuller, Jr., Albert 11 Tuba City 33 1163 Chee, Jalen 9 Ganado 34 640 Olivares, Osvaldo 10 Cibola Section 2 Timed Finals - Competing Later
1 386 Schreiner, Lucky 12 Campo Verde 2 3082 Parson, Alek 11 Ogden 3 2777 Hamilton, Nick 12 Vallivue
4 2202 Stevens, Alex 12 Saguaro 5 1632 Day, Tyler 12 Mesquite 6 2774 Babbel, Jonah 12 Vallivue More news |